Reklama

Niedziela Przemyska

Zaproszenie na wakacyjne oazy

Jak co roku Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej proponuje swoim członkom udział w wakacyjnych rekolekcjach formacyjnych. Zaproszenie dotyczy zarówno dzieci, młodzieży, jak i małżonków i dorosłych.

Niedziela przemyska 21/2022, str. I

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Łukasz Sztolf

Uczestnicy wakacyjnej oazy podczas Dnia Wspólnoty

Uczestnicy wakacyjnej oazy podczas Dnia Wspólnoty

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przemyska Oaza swoje rekolekcje wakacyjne kieruje nie tylko do młodych, ale ofertę formacji połączonej z letnim odpoczynkiem znajdzie osoba w każdym wieku, dzięki chociażby rekolekcjom dla rodzin, które formują się w ruchu i o tej formacji nie zapominają też w czasie wakacji. – Będziemy przeżywać konkretne tajemnice z życia Jezusa i Maryi, które pokazują nasze wnętrze. Oddalimy się on naszej codzienności, zgromadzimy się jako mała wspólnota i pod przewodnictwem moderatora i animatorów będziemy przeżywać taki czas we wspólnocie – mówił ks. Bartłomiej Zakrzewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Rekolekcje będą niezwykłą okazją do zatrzymania się i skupienia na relacji z Bogiem i rewizji własnych poglądów i zachowań, rozważań nad tym, czy nasze życie toczy się w jednej linii z tym, do czego zaprasza nas Chrystus. Nie zabraknie wspólnej modlitwy podczas codziennych Eucharystii i adoracji, a szczególną pomocą na drodze do pogłębienia wiary będą konferencje i rozmowy. Jak dodał ks. Zakrzewski, motywem przewodnim rekolekcji będzie „Życie w Świetle”, które jest hasłem trwającego w Oazie roku formacyjnego: – Temat wskazuje nam na Światło, którym jest Jezus. To On mówi „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie chodzi w ciemności, lecz będzie mieć światło życia”. Chcemy rozważać ten temat w czasie tegorocznych rekolekcji, co to znaczy żyć w świetle? Może się okazać, że żyjemy w ciemności. Oczywiście chodzi o nasze życie wewnętrzne.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej przygotował dla swoich członków prawie 30 turnusów rekolekcyjnych, zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak też wspólnych dla całych rodzin, formujących się we wspólnocie. Wakacyjne oazy będą odbywać się w różnych domach rekolekcyjnych w regionie: w Rzepedzi, Heluszu, Lipniku, Myczkowie, Zboiskach, Starej Wsi, Przemyślu i Miejscu Piastowym, ale także w szkołach w Adamówce, Ropience, Nowej Sarzynie i Jelnej. Wyjątkowym czasem będzie turnus pielgrzymkowy, czyli wyjazd na rekolekcje do Medjugorie.

Czas wakacyjnych oaz nie tylko czas rekolekcji i wysiłku duchowego, ale także czas odpoczynku, poznania nowych ludzi i spotkań z wcześniej poznanymi osobami. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad swoim udziałem w rekolekcjach i podjąć decyzję o swoim zgłoszeniu na jeden z wybranych turnusów. Szczegóły na temat rekolekcji wakacyjnych można znaleźć na stronie oaza.przemyska.pl.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas na zmiany!

23 kwietnia w diecezjalnym Centrum Ruchu Światło-Życie w Zielonej Górze odbyło się spotkanie Diakonii Komunikowania Społecznego.

Hasło spotkania brzmiało: Czas na zmiany. I rzeczywiście – pierwsza z nich jest już bardzo widoczna. To foska, symbol Ruchu, zaprojektowana specjalnie dla naszej diecezji. Nazwa foska wywodzi się od greckich słów „fos” i „zoe”, czyli światło i życie. Są one wpisane w znak krzyża i połączone literą omega. Znak ten to najbardziej podstawowa zasada życia chrześcijańskiego: jedność wiary i życia z wiary.

CZYTAJ DALEJ

Tam, gdzie jest Bóg, nie ma miejsca na strach

2024-03-15 10:01

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 6, 16-21.

Sobota, 13 kwietnia. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika

CZYTAJ DALEJ

Radość z Niedzieli Biblijnej

2024-04-13 22:18

Wiktor Cyran

Na rozpoczęcie świętowania Niedzieli Biblijnej w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Inicjatywę Biblijną „Lumen Vitae”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób na czele z bp Maciejem Małygą, ks. prof. Mariuszem Rosikiem oraz ks. Grzegorzem Strzelczykiem. W ramach spotkania uczestnicy wysłuchali panelu dyskusyjnego „Dlaczego czytać Pismo Święte?”

Od 2009 roku w polskim Kościele obchodzimy w 3 niedzielę wielkanocną Niedzielę Biblijną wraz z tygodniem biblijnym. XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny obchodzimy pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. W tę niedzielę obchodzimy również VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję