Reklama

Niedziela Przemyska

Zaproszenie na wakacyjne oazy

Jak co roku Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej proponuje swoim członkom udział w wakacyjnych rekolekcjach formacyjnych. Zaproszenie dotyczy zarówno dzieci, młodzieży, jak i małżonków i dorosłych.

Niedziela przemyska 21/2022, str. I

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Łukasz Sztolf

Uczestnicy wakacyjnej oazy podczas Dnia Wspólnoty

Uczestnicy wakacyjnej oazy podczas Dnia Wspólnoty

Przemyska Oaza swoje rekolekcje wakacyjne kieruje nie tylko do młodych, ale ofertę formacji połączonej z letnim odpoczynkiem znajdzie osoba w każdym wieku, dzięki chociażby rekolekcjom dla rodzin, które formują się w ruchu i o tej formacji nie zapominają też w czasie wakacji. – Będziemy przeżywać konkretne tajemnice z życia Jezusa i Maryi, które pokazują nasze wnętrze. Oddalimy się on naszej codzienności, zgromadzimy się jako mała wspólnota i pod przewodnictwem moderatora i animatorów będziemy przeżywać taki czas we wspólnocie – mówił ks. Bartłomiej Zakrzewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Rekolekcje będą niezwykłą okazją do zatrzymania się i skupienia na relacji z Bogiem i rewizji własnych poglądów i zachowań, rozważań nad tym, czy nasze życie toczy się w jednej linii z tym, do czego zaprasza nas Chrystus. Nie zabraknie wspólnej modlitwy podczas codziennych Eucharystii i adoracji, a szczególną pomocą na drodze do pogłębienia wiary będą konferencje i rozmowy. Jak dodał ks. Zakrzewski, motywem przewodnim rekolekcji będzie „Życie w Świetle”, które jest hasłem trwającego w Oazie roku formacyjnego: – Temat wskazuje nam na Światło, którym jest Jezus. To On mówi „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie chodzi w ciemności, lecz będzie mieć światło życia”. Chcemy rozważać ten temat w czasie tegorocznych rekolekcji, co to znaczy żyć w świetle? Może się okazać, że żyjemy w ciemności. Oczywiście chodzi o nasze życie wewnętrzne.

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej przygotował dla swoich członków prawie 30 turnusów rekolekcyjnych, zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak też wspólnych dla całych rodzin, formujących się we wspólnocie. Wakacyjne oazy będą odbywać się w różnych domach rekolekcyjnych w regionie: w Rzepedzi, Heluszu, Lipniku, Myczkowie, Zboiskach, Starej Wsi, Przemyślu i Miejscu Piastowym, ale także w szkołach w Adamówce, Ropience, Nowej Sarzynie i Jelnej. Wyjątkowym czasem będzie turnus pielgrzymkowy, czyli wyjazd na rekolekcje do Medjugorie.

Czas wakacyjnych oaz nie tylko czas rekolekcji i wysiłku duchowego, ale także czas odpoczynku, poznania nowych ludzi i spotkań z wcześniej poznanymi osobami. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad swoim udziałem w rekolekcjach i podjąć decyzję o swoim zgłoszeniu na jeden z wybranych turnusów. Szczegóły na temat rekolekcji wakacyjnych można znaleźć na stronie oaza.przemyska.pl.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rusza modlitwa za Ruch

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Lubuska Oaza

lubuskaoaza.pl

7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, rozpoczyna się diecezjalna modlitwa za Ruch Światło-Życie.

Przez prawie dwa miesiące oazowicze (ale nie tylko, bo do modlitwy zaproszony jest każdy) będą brać udział w sztafecie modlitewnej. Osoby zapisane na dany dzień będą brać udział w Eucharystii i modlić się odmawiając Ojcze Nasz. Inspiracją są słowa Jezusa z Ostatniej Wieczerzy, który modlił się "aby byli jedno". Oazowicze chcą modlić się za siebie wzajemnie, za Ruch Światło-Życie oraz o jedno serce i jednego Ducha.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: specjalny pokaz filmu „Prorok” o Prymasie Wyszyńskim

2022-11-26 08:11

[ TEMATY ]

film

kard. Stefan Wyszyński

Jasna Góra

Mat.prasowy

- Siła jest w jedności narodu i tego uczył nas Prymas Wyszyński. Ten człowiek pojednania byłby nam i dzisiaj bardzo potrzebny w naszym w podzielonym społeczeństwie - powiedział Michał Kondrat reżyser filmu „Prorok”. Specjalny pokaz obrazu o Prymasie Wyszyńskim, jego walce o godność i prawa Polaków w okresie terroru komunistycznego, odbył się dziś na Jasnej Górze. Spotkanie z reżyserem i projekcja filmu miały miejsce w symbolicznym i wymownym Bastionie św. Barbary, gdzie upamiętniona jest „Golgota Wschodu” i gdzie znajduje się Kaplica Jasnogórskiej Matki Pojednania. Organizatorem była Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, którego patronem jest bł. Prymas Wyszyński.

Kadry do filmu „Prorok” powstały też na Jasnej Górze, którą ukochał i przekształcił w duchową stolicę Narodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję