Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Naśladujmy świętego

To wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie, żeby naszych świętych patronów coraz bardziej naśladować na drodze do świętości – powiedział proboszcz ks. Piotr Kosmala.

Niedziela łódzka 24/2022, str. III

[ TEMATY ]

abp Mieczysław Mokrzycki

św. Jan Paweł II

wprowadzenie relikwii

Marek Kamiński

Liturgii przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki

Liturgii przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki

W parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz obecny metropolita lwowski, wprowadzili relikwie papieża Polaka.

– Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, otrzymują obfitość łask i niech go naśladują w wierze i gorliwości – zwrócił się abp Mieczysław Mokrzycki do zgromadzonych w świątyni na intronizacji relikwii. Proboszcz ks. Piotr Kosmala wyraził wielką radość i wdzięczność abp. Mokrzyckiemu za przyjazd w tak trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie i przekazanie relikwii. – Dla naszej parafii to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie, żeby naszych świętych patronów coraz bardziej poznawać i naśladować na drodze do świętości – powiedział ks. Kosmala.

Liturgii przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, w której dzielił się wspomnieniami o świętym, u boku którego miał szczęście służyć i być drugim sekretarzem przez 9 ostatnich lat jego życia. – Wspominając słowa naszego papieża, święci nie proszą, abyśmy ich chwalili, lecz naśladowali. Ojciec Święty był wyjątkowym człowiekiem mimo, że takim samym jak my, to jednocześnie innym, odróżniający się swoim zachowaniem, postawą, sposobem mówienia czy reagowania. W przedziwny sposób promieniował i oddziaływał na innych. Stojąc przy nim, odczuwało się pokój, miało się poczucie bezpieczeństwa i życzliwości – podkreślił kaznodzieja.

Zgromadzeni na uroczystej liturgii wzięli udział w procesji z relikwiami św. Urszuli i św. Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławił wszystkich zgromadzonych relikwiami. Była też możliwość nabycia książek metropolity lwowskiego o św. Janie Pawle II. Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na utrzymanie WSD we Lwowie.

2022-06-07 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żaden synod nie może zmienić doktryny Kościoła

[ TEMATY ]

abp Mieczysław Mokrzycki

Bożena Sztajner

Kościół w Polsce musi okazać większa troskę o duszpasterstwo par niesakramentalnych – powiedział dziś w Warszawie abp Wojciech Polak. Jednocześnie, nawiązując do zakończonego przed tygodniem w Watykanie synodu biskupów nt. rodziny. Prymas Polski podkreślił, że żaden synod nie ma prawa zmieniać doktryny Kościoła.

Podczas rozmowy z dziennikarzami metropolita gnieźnieński przyznał, że osoby żyjące w związkach niesakramentalnych powinny mieć poczucie, zawsze są w Kościele i że winno im się okazać duszpasterską troskę.

CZYTAJ DALEJ

Abp Wacław Depo nagrodzony Feniksem

2022-09-29 14:06

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Przyznano nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. Ogłoszenie laureatów tych nagród, przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, nastąpiło tuż po otwarciu XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się 29 września do 2 października w Warszawie.

Wśród nagród FENIKSA Specjalnego „MEDIALNEGO” przyznano Arcybiskupowi Metropolicie Częstochowskiemu Wacławowi Depo - w uznaniu dziesięcioletniego okresu przewodniczenia Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu, które było czasem dzielenia się Prawdą Ewangelii, troski o wizerunek Kościoła i ewangelizację, przekazywania nadziei oraz obrony wartości religijnych i patriotycznych.

CZYTAJ DALEJ

Twórczy biwak

2022-09-29 20:28

[ TEMATY ]

harcerstwo

biwak

Karina Czyż

Dzieci rozbiły namiot.

Dzieci rozbiły namiot.

Dzieci odkrywały tajemnice harcerskiego i biwakowego życia na łonie natury.

Zimna wrześniowa pogoda była im niestraszna. Fundacja „Jest Bosko” z Trójwsi Beskidzkiej zaprosiła dzieci na terenowe warsztaty z elementami biwaku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję