Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Pod opieką Maryi

Funkcję doradcy życia rodzinnego pełnią osoby działające na podstawie misji biskupa diecezjalnego. W swojej posłudze powinni kierować się katolicką wizją osoby, małżeństwa i rodziny.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 25/2022, str. III

[ TEMATY ]

doradcy życia rodzinnego

Archiwum prywatne

nowe doradczynie zawierzyły życie Pani Fatimskiej

nowe doradczynie zawierzyły życie Pani Fatimskiej

W Archidiecezjalnym Domu Pielgrzyma „Totus Tuus” na os. Słonecznym odbyło się spotkanie doradców życia rodzinnego. Konferencję prowadził ks. dr Przemysław Pokorski, dyr. Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. W swoim wystąpieniu odniósł się do dwóch znanych nam modlitw: Zdrowaś Maryjo i Pod Twoją obronę.

Pozdrawiamy Maryję

W prosty i ciekawy sposób nasz duszpasterz omówił istotę i sens Pozdrowienia Anielskiego. W modlitwie tej, w jej pierwszej części, powtarzamy słowa przekazane Maryi przez Anioła. Część druga to wołanie ludzi, którzy stoją w obliczu różnych zagrożeń, tragedii, trwogi śmierci, wojny czy zarazy. Jednocześnie modlitwa ta przygotowuje nas do życia wiecznego. Jej sens odnosi się bezpośrednio do naszego życia. Dotyczy dramatu osoby, czasu i miejsca. Człowiek stawia sobie pytania: dlaczego ja, dlaczego żyję teraz, kiedyś były lepsze czasy, dlaczego żyję tutaj, a nie gdzieś, gdzie byłoby mi lepiej, łatwiej żyć. Modlitwa łączy Niebo z Ziemią, rzeczywistość duchową z rzeczywistością cielesną. Pozdrawiamy Maryję tę wybraną przez Boga na Matkę Bożego Syna i naszą Matkę, a jednocześnie uznając swoją grzeszność, prosimy Ją o wstawiennictwo w naszych potrzebach teraz i w godzinę naszej śmierci. Z takimi problemami jako doradcy rodzinni spotykamy się również w poradniach parafialnych. Odnośnie drugiej modlitwy, to pierwotny jej tekst odwoływał się do Miłosierdzia Maryi – i brzmiał: pod opiekę Twojego Miłosierdzia uciekamy się. Ksiądz Przemysław wskazał na pokorę i siłę, jaką niosą słowa zawarte w tej modlitwie. Zwracamy się do Maryi jako naszej Wybawicielki, Pośredniczki, Obrończyni, Orędowniczki, Mediatorki, Pocieszycielki. Prosimy, aby polecała nas i nasze sprawy Swojemu Synowi, z Nim nas jednała i Jemu nas oddawała.

Wspierają i pomagają

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego przedstawiła konspekty polecone przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin dotyczące problemów małżeństw i rodzin. Materiały te mają służyć do pracy we wspólnotach działających na terenie naszej archidiecezji. Podczas Eucharystii ks. Pokorski w imieniu abp. Andrzeja Dzięgi, wręczył dwóm nowym doradczyniom misje kanoniczne uprawniające do posługi w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego, w przygotowaniu narzeczonych do odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz umacniania świętości życia rodzinnego w Kościele nad Odrą i Bałtykiem, z parafii Miłosierdzia Bożego, dekanat Stargard, oraz z parafii św. Ottona – dekanat Pyrzyce. Dokonały one uroczystego zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej swoją działalność na rzecz posługi polskich małżeństw i rodzin, które kończy się modlitwą: Pod Twoją obronę.

Otoczmy wszystkich doradców rodzinnych naszą modlitwą, aby ich służba wydawała dobre owoce, a nasze małżeństwa i rodziny stawały się święte.

2022-06-14 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra: Rejonowe spotkanie doradców życia rodzinnego

[ TEMATY ]

doradcy życia rodzinnego

Karolina Krasowska

Spotkanie doradców w salce pod kościołem Ducha Świętego w Zielonej Górze

Spotkanie doradców w salce pod kościołem Ducha Świętego w Zielonej Górze

W zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego 11 lutego odbyło się rejonowe spotkanie doradców życia rodzinnego.

- Dzisiaj mamy tzw. rejonowe spotkanie doradców życia rodzinnego. Takie spotkanie, z podziałem na rejony, odbywa się co roku. Raz w roku uczestniczymy też na diecezjalnym spotkaniu doradców życia rodzinnego - mówi Iwona Nowak, diecezjalny doradca życia rodzinnego. - Podział na rejony powoduje, że spotykamy się w mniejszych grupach. Mamy 5 rejonów: zielonogórski, gorzowski, głogowski, żarski i międzyrzecki. W tym roku spotkania podzieliliśmy na 3 grupy, aby umożliwić doradcom sprawniejsze dotarcie na takie spotkania - dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

„Wszyscy pojednani w Jezusie Chrystusie” – papież jedzie do Demokratycznej Republiki Konga

2023-01-27 18:11

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Kongo

#Pielgrzymka

PAP/ETTORE FERRARI

W dniach 31 stycznia – 3 lutego papież Franciszek 2023 odwiedzi Kinszasę, stolicę Demokratycznej Republiki Konga (DRK). Planowana od kilku lat podróż nie doszła do skutku z powodu pandemii. Zapowiedziana w końcu na lipiec 2022 roku, miała obejmować także Gomę na wschodzie kraju, gdzie Franciszek miał odprawić Mszę św. w obozie uchodźców i spotkać się z ofiarami przemocy. Jednak z powodu problemów papieża z kolanem, została przeniesiona na początek 2023 roku. Obecnie jednak przyjazd do Gomy okazał się niemożliwy ze względu na trwające w tym regionie walki między rebeliantami a armią DRK.

Franciszek nie od dziś śledzi sytuację w afrykańskim państwie. W 2018 roku zwołał Dzień Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju, zwracając się z prośbą o modlitwę szczególnie za DRK oraz Sudan Południowy – kraje od lat nękane krwawymi konfliktami zbrojnymi i wojną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję