Reklama

Niedziela Łódzka

ARCHIDIECEZJA

Wakacje czas zacząć

W ramach tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas odbędą się kolonie letnie, a dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych Caritas spędzą aktywnie czas w mieście.

Niedziela łódzka 28/2022, str. III

[ TEMATY ]

dzieci

Caritas

wakacje

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Już wkrótce na kolonie wyjedzie ponad czterdziestu młodych ludzi, w tym kilkoro dzieci z Ukrainy. Letni wypoczynek pod hasłem Święta Tajemnica odbędzie się w Biskupinie, wśród jezior i lasów pojezierza gnieźnieńskiego. Dzieci i młodzież odkrywać będą sekrety początku państwa polskiego, regionu Pałuk oraz tajemnice świętych, ze św. Wojciechem na czele. Na młodych odkrywców czekają miejsca nierozłącznie związane z początkami naszej ojczyzny: Ostrów Lednicki, Lednica, Gniezno i Kruszwica. Historia Polski przeplatać się będzie z urokami Pałuk – regionu Polski z charakterystyczną dla siebie historią, kuchnią, zwyczajami i legendami. Nie zabraknie wycieczek po okolicy oraz udziału w regionalnych warsztatach. Wszystkim tym atrakcjom każdego dnia towarzyszyć będą święci, którzy patronują określonym miejscom, zawodom czy czynnościom. Uczestnicy będą mieli szansę zaprzyjaźnić się ze św. Wojciechem, św. Katarzyną czy św. Jackiem. Każdy z kolonijnych dni wypełniony będzie licznymi atrakcjami i niespodziankami. Gry i zabawy detektywistyczne oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne, oprócz zdolności ruchowych, pozwolą rozwinąć pewność siebie i umiejętność pracy w grupie. Letni wypoczynek na koloniach dopełnią kąpiele wodne i słoneczne, konkursy, dyskoteki, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wiele atrakcji czeka codziennie na podopiecznych świetlic środowiskowych Caritas w Łodzi. Wakacje w świetlicy przy ul. Gdańskiej 111 upływają pod hasłem Morskie opowieści. Każdy dzień poświęcony jest konkretnemu tematowi związanemu z morską głębiną lub morską wyprawą, a do tego dobrane są zajęcia w świetlicy lub aktywność w mieście – podchody o tematyce morskiej, alfabet Morsa, grota solna czy letnie kino.

Równie ciekawie upływają wakacyjne dni w świetlicy przy ul. Odolanowskiej 46. Tu, dzieci i młodzież odkrywają świat, podróżując „palcem po mapie”. Każdy tydzień „spędzają” w innym kraju. Byli już w Portugalii i Australii, a na podróż czekają jeszcze m.in. Japonia, Hiszpania czy Meksyk. Każda taka podróż to okazja do poznania lokalnych zwyczajów, posmakowania tradycyjnych potraw i aktywności charakterystycznej dla określonego kraju, np.: malowania piaskiem czy zabawy bumerangiem.

Wakacje w mieście dopełnią spotkania między świetlicowe, podczas których można wymienić wrażenia i wspólnie się pobawić. Nie zabraknie również aktywności międzypokoleniowych – z pensjonariuszami Domów Dziennego Pobytu Caritas, które są niezwykłym przeżyciem dla najmłodszych i najstarszych podopiecznych Caritas.

2022-07-05 12:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głogów. Niedziela ze Świętym Franciszkiem

W parafii św. Mikołaja w Głogowie 3 października odbyła się diecezjalna Niedziela ze Świętym Franciszkiem połączona z akcją Kromka Chleba dla Sąsiada.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Stanisława Podfigórnego, dyrektora Caritas diecezjalnej. Po Eucharystii rozpoczął się piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych i pysznym domowym jedzeniem.

CZYTAJ DALEJ

#AdwentWdzięczności: rozpal w sobie światło - dziękując Bogu!

2022-11-25 11:13

[ TEMATY ]

duchowość

#AdwentWdzięczności

foto: CANVA

Dzisiejsze czasy sprzyjają narzekaniu. Inflacja, zagrożenie bezpieczeństwa, drożyzna, niepewne jutro… ale czy pośród tego wszystkiego, każdego dnia nie otrzymujemy naprawdę wiele? Życie z wdzięcznością to klucz do świętości. Może najwyższy czas go użyć i otworzyć drzwi do jeszcze bliższej relacji z Bogiem?

Na tegoroczny Adwent redakcja portalu niedziela.pl przygotowała szereg inicjatyw pobudzających wdzięczność. Przeżyjmy ten czas dziękując Panu Bogu za wszelkie otrzymywane łaski. Dostrzegając to co mamy, możemy widzieć więcej.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

[ TEMATY ]

list

adwent

prymas Polski

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” – nawiązując do słów wprowadzających Kościół w tegoroczny Adwent arcybiskup gnieźnieński przyznaje, że dobrze ilustrują one to, co dokonało się przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa – prawdziwego Światła zwyciężającego wszelki mrok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję