Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal młodości

W Kokotku, leśnej dzielnicy Lublińca na Śląsku, zakończył się tygodniowy festiwal chrześcijański.

Niedziela sosnowiecka 31/2022, str. I

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Grzegorz Szpak

Wśród uczestników festiwalu panowała radosna atmosfera

Wśród uczestników festiwalu panowała radosna atmosfera

W festiwalu uczestniczyli młodzi z Polski i zagranicy. Nie zabrakło młodzieży z diecezji sosnowieckiej ze współorganizatorem przedsięwzięcia ks. Andrzejem Nackowskim.

Tegoroczna edycja Festiwalu Życia zgromadziła łącznie ponad tysiąc osób, zarówno uczestników wydarzenia, jak i wolontariuszy. Młodzi, którzy przyjechali do Kokotka, przez cały tydzień spali pod namiotami, oraz bawili się i modlili przed festiwalową sceną. W programie nie zabrakło koncertów gwiazd polskiej muzyki, tematycznych warsztatów, konferencji prowadzonych przez znanych prelegentów czy ekstremalnego przełajowego Biegu Festiwalowicza. – Treść każdej edycji jest oparta o inną postać biblijną. Do tej pory towarzyszyli nam Izraelici, prorok Eliasz, Noe i Abraham – opowiada ksiądz Andrzej. – Treścią tegorocznego festiwalu było hasło: „Ja?”, oparte o piękną, lecz pełną trudności historię Maryi. Każdy dzień skupiał się na innym aspekcie Jej życia. Codzienne Msze św., plenerowe nabożeństwa i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu były okazją do dzielenia się doświadczeniem wiary. Nie zabrakło też prawdziwej chrześcijańskiej radości. Na naszej scenie zagrali m.in. Luxtorpeda, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek i TAU – wymienia ks. Nackowski.

W trakcie występów artystów pojawiły się też świadectwa wiary wypowiadane przed licznie zgromadzoną pod sceną młodzieżą. Wśród znanych prelegentów był m.in. Wojciech Modest Amaro, który opowiedział o swoim nawróceniu i doświadczeniu Bożej miłości. – Czuję się bardzo naładowana duchowo. Po tym festiwalu naprawdę poczułam obecność Boga w moim życiu i dostrzegłam Go nawet w drobiazgach. Wcześniej w ogóle nie zwróciłabym na to uwagi – mówi Julia, jedna z uczestniczek spotkania. – Festiwal Życia uświadomił mi, że Pan Bóg jest wspaniałym Artystą, który nas stworzył, i że jest we wszystkim i w każdym z nas – podsumowuje.

Festiwal Życia w Kokotku jest organizowany od 2018 r. dzięki współpracy Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z pięcioma diecezjami woj. śląskiego. W tym roku dołączyła archidiecezja wrocławska i diecezja opolska. Przyszłoroczna edycja festiwalu jest planowana w terminie 3-9 lipca 2023 r.

2022-07-26 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal Życia w Kokotku

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Mat.prasowy

Już za chwilę rozpocznie się Festiwal Życia – największe chrześcijańskie wydarzenie plenerowe dla młodzieży na Śląsku. Wydarzenie potrwa od 4 do 10 lipca pod hasłem „Ja?”. Postacią, na której oparta będzie treść tegorocznej edycji jest Maryja. Uczestnicy będą odkrywać siebie, podążając śladami Jej pięknego, ale i pełnego trudności życia na ziemi.

W programie festiwalu znalazły się m.in. codzienne Msze i nabożeństwa, konferencje, warsztaty, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczór uwielbienia, ekstremalny Bieg Festiwalowicza oraz koncerty. W tym roku na scenie wystąpią Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i TAU.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę wygląda piekło? Poznaj kilka wizji św. Faustyny!

[ TEMATY ]

duchowość

św. Faustyna

Adobe Stock

Choć nikt z nas nie chce tam trafić, nie raz zastanawiamy się „jak tam jest?”. Jak naprawdę wygląda piekło? Z podpowiedzią przychodzi nam św. Faustyna, która w swoim Dzienniczku zapisała kilka wizji piekła.

Poniższe cytaty nie mają na celu wzbudzenie strachu – to raczej motywacja, aby ufając niezgłębionemu Miłosierdziu Boga jeszcze mocniej przylgnąć do Jezusa i przyprowadzać do Niego jak najwięcej bliźnich. (przyp. Red.)

CZYTAJ DALEJ

Watykan: reaktywowano Komisję ds. Świadków Wiary

2022-10-06 20:05

[ TEMATY ]

Watykan

komisja

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem Roku 2025, papież przywrócił do istnienia specjalną Komisję ds. Świadków Wiary. Ma się ona zajmować badaniem i promocją historii życia osób, które choć nie mogą zostać kanonizowane z różnych racji, stanowią przykład chrześcijańskiej postawy. Wcześniej organ ten powołał Jan Paweł II w roku 2000 na czas trwania Wielkiego Jubileuszu. Obecnie Franciszek postanowił utworzyć stałą komisję przy Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Powstanie nowego organu ogłoszono w trakcie rzymskiego kongresu „Świętość dzisiaj”. Jak wskazał kard. Marcello Semeraro, główny odpowiedzialny w Watykanie za sprawy kanonizacyjne, w najbliższych dniach zostanie przygotowane praktyczne funkcjonowanie tej komisji również jako miejsca badań. Purpurat wyjaśnił równocześnie, co znaczy określenie „świadkowie wiary”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję