Reklama

Niedziela na lato

Archidiecezja gdańska

Msze św. ostatniej szansy

Z myślą o gościach przebywających na terenie archidiecezji na wakacjach sprawowane są Msze św. w niedzielne wieczory.

Niedziela na lato 32/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Gdańsk

commons.wikimedia.org

Bazylika Mariacka w Gdańsku

Bazylika Mariacka w Gdańsku

W trosce o potrzeby duchowe turystów i letników na terenie archidiecezji zaplanowano wiele Mszy św. tzw. ostatniej szansy, które sprawowane są w niedziele wieczorem. Na terenie samego Gdańska jest ich kilkanaście, m.in. w archikatedrze oliwskiej o godz. 20, na Starym Mieście – w bazylice Mariackiej o godz. 19 czy w parafii św. Mikołaja Ojców Dominikanów o godz. 21. W Sopocie w takiej Mszy św. można uczestniczyć m.in. w parafii św. Michała Archanioła o godz. 20 (dolny kościół) czy parafii św. Andrzeja Boboli o godz. 19. Na Helu Msze św. wieczorne są sprawowane o godz. 19 i 20. W Jastarni – przy kaplicy św. Rozalii w Borze i w Juracie – o godz. 20.30. W Jastrzębiej Górze – o godz. 21. W Redzie – w parafii św. Antoniego Padewskiego o godz. 20. Pełna lista obejmuje blisko sześćdziesiąt miejsc i jest dostępna na stronie: www.diecezja.gda.pl/msze-swiete-ostatniej-szansy-32719 .

2022-08-03 09:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja daje impuls

Niedziela Plus 20/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Gdańsk

Piotr Drzewiecki

Przy chrzcielnicy wszystko się zaczyna

Przy chrzcielnicy wszystko się zaczyna

Gdańsk. „Jesteś ochrzczony – czy o tym pamiętasz?”, czyli II Kongres Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej.

Szczególną okolicznością do zorganizowania kongresu była 1025. rocznica chrztu Gdańska i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, a także 25. rocznica powstania Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy komunikantu w kościele w Topoli

2022-12-04 16:19

[ TEMATY ]

Kielce

davideucaristia/pixabay.com

W związku z wydarzeniami w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Topoli w powiecie kazimierskim, w diecezji kieleckiej - gdy włożony do naczynia z wodą komunikant zmienił barwę, kuria w Kielcach wydała specjalne oświadczenie.

Jest ono podpisane przez rzecznika diecezji kieleckiej, ks. Łukasza Zygmunta. Zaleca się spokój i rozwagę, aby specjaliści mogli należycie zbadać sprawę, według stosowanych w takiej sytuacji procedur.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: obradowała Rada Kardynałów

2022-12-07 13:38

[ TEMATY ]

Rada Kardynałów

Grzegorz Gałązka

Synod o synodalności, wyzwania ekologiczne, ochrona małoletnich w Kościele a także aktualna sytuacja Kościoła to główne tematy odbywającej siłę w dniach 5 i 6 grudnia w Domu Świętej Marty sesji Rady Kardynałów.

W pracach tego gremium wzięli udział kardynałowie Pietro Parolin, Giuseppe Bertello, Óscar A. Rodríguez Maradiaga, SDB, Reinhard Marx, Seán Patrick O'Malley, OFM Cap., Oswald Gracias i Fridolin Ambongo Besungu, OFM Cap. oraz sekretarz bp Marco Mellino. W obu dniach w pracach uczestniczył papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję