Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Owocna pasja

Rozalia Bajer z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach na Osiedlu Brzeszcze osiągnęła międzynarodowy sukces.

Niedziela bielsko-żywiecka 32/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

Archiwum R. Bajer

Rozalia Bajer z nagrodą

Rozalia Bajer z nagrodą

Zdobyć srebrny medal w konkursie, na który nadesłano 130 tys. prac, to bez wątpienia duży sukces. Takim wyczynem może pochwalić się Rozalia Bajer, która uczestniczyła w 52. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „International Childrens Art Exhibition” 2022 sponsorowanego przez japońską fundację Biiku Bunka Kyokai wspierającą edukację artystyczną. – Do udziału w nim namówiła mnie moja nauczycielka plastyki. Specjalnie na ten konkurs przygotowałam pracę, którą nazwałam „A Dreamland”. Najpierw powstał rysunek. Ponieważ konkurs był kierowany do dzieci w różnym wieku, to stwierdziłam, że namaluję coś, co by się spodobało dzieciom trochę młodszym ode mnie. Wymyśliłam, że będzie to kraina marzeń, o której śnią dzieci. Mój rysunek przedstawia taką krainę, którą nazwałam „A Dreamland”, czyli Kraina Marzeń – mówi Niedzieli laureatka konkursu.

To nie jedyny sukces utalentowanej plastycznie dziewczyny. W marcu 2020 r. zajęła pierwsze miejsce w XI Ogólnopolskim Szkolnym Konkursie Literackim „Czas szkoły, czas dojrzewania” w kategorii „Komiks” za pracę Z biegiem czasu. W 2018 r. znalazła się w gronie laureatów 34. Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej za minipowieść pt. Pieskie życie Fafika.

Rozwija pasję

Rozalia Bajer pasjonuje się rysunkiem. Ukończyła 8 klasę Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach i chce kontynuować edukację w kierunku swoich zainteresowań. – Po wakacjach idę do szkoły średniej do technikum na grafikę komputerową i poligrafię cyfrową. Bardzo chcę dalej rozwijać swoją pasję, jaką jest rysowanie, i z tym kiedyś wiążę swoją przyszłość – zaznacza. Talentami dzieli się również ze wspólnotą w swojej parafii w Jawiszowicach na Osiedlu Brzeszcze. Od wakacji 2019 r. co tydzień tworzy komiks do parafialnej gazetki Mater Dolorosa”. – Zaczęło się przypadkowo na grupie Oazy Dzieci Bożych, która działa w mojej parafii. Kazano nam coś namalować. Namalowałam komiks o kocie, który chciał dołączyć do dzieci w naszej parafii. Od dziecka lubię rysować, a komiksy najbardziej. Wtedy nie miałam pojęcia, że mój komiks trafi do naszego proboszcza ks. Eugeniusza Burzyka i on za jakiś czas pozwoli mi na próbę stworzyć pierwszy komiks do Ewangelii. Moje prace podobały się odbiorcom, więc zaczęłam je tworzyć co tydzień – podkreśla. Jak zauważa, początek nie był łatwy, ponieważ nie każdą Ewangelię umiała od razu zinterpretować w taki sposób, który by ją satysfakcjonował. Jednak z pomocą ks. proboszcza z czasem nabyła większego doświadczenia. – Lubię bardzo obrazować Ewangelię za pomocą komiksu, gdyż za każdym razem nawet jeśli to jest ta sama Ewangelia, to można ją graficznie przedstawić zupełnie inaczej, a przekaz dalej zostanie ponadczasowy – dodaje. Prace dziewczyny można oglądać na bieżąco na stronie: materdolorosa.pl w zakładce „Bajeranckie komiksy Rozalii Bajer”.

Zadania specjalne

Rozalia należy także do parafialnej Grupy Oazy Młodzieżowej, gdzie na spotkaniach starają się pogłębiać wiarę. Należy też do Grupy Zadań Specjalnych prowadzonej przez ks. proboszcza, gdzie młodzi starają się na bieżąco zajmować sprawami parafii. Jednym z dzieł, które prowadzą, jest działająca od 2018 r. „Farska Cegielnia” – miejsce spotkań wiernych przy kawie i ciastku po niedzielnych Mszach św., a także grup formacyjnych z parafii. Tam mogą budować i umacniać wspólnotę, a dobrowolne ofiary, składane na słodkości, są w całości przeznaczane na działalność duszpasterską i prace remontowe w parafii.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Moja rodzina przy choince

Niedziela toruńska 1/2020, str. 6

[ TEMATY ]

konkurs

konkurs plastyczny

konkurs na plakat

Katarzyna Nizgorska

Mali artyści prezentują swoje prace

Mali artyści prezentują swoje prace

Kredki, farby, pędzle, nożyczki poszły w ruch! Już po godzinie na kartkach wyłaniały się godne podziwu dzieła.

Ktoś przysiadł na fotelu w pobliżu palącego się kominka, odświętnie ubrane dzieci czekały na prezenty, rodzina dzieliła się opłatkiem, by potem wspólnie śpiewać kolędy przy choince. Jury Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja rodzina przy choince”, który w grudniu odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Lidzbarku, miało nie lada dylemat z wytypowaniem najlepszych prac, ponieważ każda miała w sobie coś niepowtarzalnego. Widać było, że każdy element był przemyślany i zaplanowany.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: ufność w Bogu podstawą podejmowania dobrych decyzji

2022-12-07 09:30

[ TEMATY ]

Franciszek

materiał prasowy

„Ważne jest to, że naszą ufność pokładamy w Panu wszechświata, który ogromnie nas miłuje i wie, że możemy z Nim zbudować coś wspaniałego, coś wiecznego” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez poświęconych rozeznaniu papież wskazał, że jednym ze znaków potwierdzających słuszność podjętej decyzji jest pokój wewnętrzny i ufność w Panu, pozwalająca zrealizować także ambitne cele, wymagające sporego wysiłku.

Franciszek zaznaczył, że jedną z cech wyróżniających dobrego ducha jest fakt, że przekazuje on pokój, który trwa w czasie. Wskazał na powiązanie i poszerzanie się dobra w dziedzinie życia duchowego, ogarniającego z czasem także pozostałe dziedziny naszego życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję