Reklama

Niedziela Legnicka

Karpacz

Przepełniony Bogiem

W parafii Nawiedzenia NMP odbyła się peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech.

Niedziela legnicka 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

peregrynacja

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Ks. Krzysztof nakłada koronę na figurę

Ks. Krzysztof nakłada koronę na figurę

Witamy cię w progach naszej parafialnej świątyni. Przybywasz do nas w kopii figury z groty objawień w Gargano, miejsca, które uświęcasz swoją obecnością od V wieku. Czujemy się zaszczyceni tą niezwykłą wizytą, a jednocześnie uradowani, bo liczymy, że swą obecnością, napełnisz nasze serca niebiańską radością – mówiła przedstawicielka parafii podczas wygłoszonego powitania.

– Tak oto rozpoczęliśmy ten piękny i ważny czas w naszej wspólnocie czas, w którym chcemy przez przemożne wstawiennictwo św. Michała Archanioła zanosić modlitwy w intencji naszej parafii, w intencji naszego miasta. Chcemy prosić o to, byśmy nigdy nie dali się zwieść złemu duchowi – mówił ks. Krzysztof Sieradzki, wikariusz parafii, zachęcając do wspólnej modlitwy podczas sprawowanej Mszy św. i nabożeństwie po niej.

– Anioł to nie kolorowa pacynka ze stoiska z pamiątkami. Anioł – to dar Boży. Angelus – czyli posłany – mówił o. Krzysztof, michalita, przewodniczący Eucharystii. – Ta peregrynacja, przypomina nam, że są Aniołowie i Archaniołowie, a na ich czele – Michał; Michael – Któż jak Bóg! Jego imię (Któż jak Bóg) świadczy, że jest cały przepełniony Bogiem. Czas peregrynacji przypomina, że potrzebujemy tej niezwykłej interwencji Michała Archanioła, bo potrzebujemy znaku, pobożności, światła, drogi – Michał nam to ukazuje – mówił.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Otwórzcie drzwi Zbawicielowi

Niedziela lubelska 1/2016, str. 5

[ TEMATY ]

peregrynacja

bierzmowanie

Grzegorz Jacek Pelica

Pamiątkowe zdjęcie z bp. Mieczysławem Cisło

Pamiątkowe zdjęcie z bp. Mieczysławem Cisło

Pieśni chwały i dziękczynienia, dary ołtarza, jednocząca modlitwa i licznie przyjęta Komunia św. towarzyszyły pożegnaniu kopii Krzyża Trybunalskiego w parafii pw. św. Stanisława w Sobieskiej Woli. Wigilia 1. niedzieli Adwentu w Roku Miłosierdzia była też wieczernikiem sakramentu bierzmowania 11-osobowej grupy uczniów III klasy gimnazjum

Uroczystościom przewodniczył bp Mieczysław Cisło, którego powitali wójt Gminy Żółkiewka i proboszcz ks. Grzegorz Franaszek. Podczas Liturgii Ksiądz Biskup przypomniał, że droga chrześcijańskiego życia to droga dojrzewania przez sakramenty i stawania się, a nie statycznego otrzymywania.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Powstaje grupa wsparcia!

2022-11-26 19:30

plakat organizatorów

    Z inicjatywy Fundacji Opes139 w Tarnowie powstaje kolejna grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej i martwego urodzenia.

    Jeśli jesteś rodzicem po stracie i potrzebujesz bezpiecznego miejsca, by o tym porozmawiać, potrzebujesz wsparcia i zrozumienia po stracie swojego dziecka. Poroniłaś i nie umiesz sobie z tym poradzić i żyć na nowo. Chcesz wyjść do świata i opowiedzieć o swojej stracie, o swoim dziecku. Chcesz przyjrzeć się na nowo relacjom z otoczeniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję