Reklama

Niedziela Legnicka

Maria Magdalena zwiastuje Dobrą Nowinę

W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie jest też szczególnie czczona Maria Magdalena.

Niedziela legnicka 32/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

Krzeszów

Przemysław Groński

Uczestnicy tegorocznej modlitwy

Uczestnicy tegorocznej modlitwy

Zawsze w Jej dniu patronalnym, w kaplicy pod Jej wezwaniem, odbywają się okolicznościowe obrzędy z licznym udziałem parafian oraz dam i kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Tak też było i w tym roku. Obrzędy rozpoczęto odśpiewaniem Godzinek o Grobie Chrystusowym. Sprawowanej Eucharystii przewodniczył kawaler tego zakonu ks. kan. Witold Hyla z Wrocławia.

W homilii kustosz krzeszowskiego sanktuarium i zarazem kawaler Zakonu ks. prał. Marian Kopko akcentował m.in., że to święto podkreśla świadectwo konkretnej kobiety w procesie dojrzewania do wiary i dzielenia się żywą wiarą. – Maria Magdalena to prawdziwa ewangelizatorka, czyli ta, która zwiastuje Dobrą Nowinę, wielkanocną radość wypływającą z faktu, że Jezus Zmartwychwstał – zauważył kaznodzieja. Przypomniał też, że Ojciec Święty Franciszek ustanowił w 2016 r. święto liturgiczne ku czci Marii Magdaleny po to, aby docenić rolę każdej kobiety w misji Chrystusa i Kościoła.

Reklama

Maria Magdalena to kobieta świadoma swego powołania: jako kobieta, jako uwolniona przez Jezusa, jako Jego uczennica, jako apostołka. Za swoją wiarę, wierność, współczucie i troskę o Jezusa, została obdarowana spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Była pierwsza. To spotkanie przemieniło Jej życie, zamieniło Jej smutek w radość.

– Miłosierny Boże, który przez życie św. Marii Magdaleny ukazałeś nam wzór drogi nawrócenia, miłości i pokuty spraw, abyśmy za Jej wstawiennictwem, umieli rodzić się do życia w Chrystusie i opłakując dawne winy, doskonalili się w miłości – akcentował ks. Kopko.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

III Noc Wszystkich Świętych w sanktuarium w Krzeszowie

[ TEMATY ]

Krzeszów

Noc Wszystkich Świętych

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

Zapraszamy do krzeszowskiego sanktuarium na radosne świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych. Zaczynamy już w wigilię tej uroczystości, czyli w poniedziałek 31 października.

Archiwum "Niedzieli Legnickiej"

CZYTAJ DALEJ

Co szóste dziecko wzrasta w regionie ogarniętym konfliktem

2022-12-01 17:48

[ TEMATY ]

dzieci

konflikt

Pixabay

Co szóste dziecko na świecie dorasta w regionie objętym konfliktem – alarmuje organizacja pomocy dzieciom Save the Children. Jak wynika z opublikowanego 30 listopada raportu „Wojna przeciw dzieciom” przygotowanego przez Save the Children i Instytut Badań nad Pokojem w Oslo (PRIO), w 2021 roku nawet 230 milionów dzieci mieszkało w obszarze szczególnie niebezpiecznym.

Według raportu, łącznie 449 milionów dziewcząt i chłopców na całym świecie żyje w regionach objętych konfliktem. Na Bliskim Wschodzie problem ten dotyczy co trzeciego dziecka. Jako najbardziej niebezpieczne kraje dla dzieci raport wymienił Jemen, Afganistan i Demokratyczną Republikę Konga.

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie z Caritas

2022-12-02 15:58

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wraz z Adwentem ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościołach i centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej można nabyć świece, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, także tym z dalekich krajów. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży świec, które nie tylko ozdabiają świąteczne stoły, ale nade wszystko są znakiem otwartości serc, dzieci z ubogich rodzin mogą m.in. spędzić wakacje na „Koloniach z Caritas”. W minionym roku na terenie naszej diecezji udało się rozprowadzić ponad 50 tys. świec. W tym roku Caritas przygotowała świece z jednym wzorem, w dwóch rozmiarach. Można je zamówić także za pośrednictwem strony internetowej; by dotarły na czas należy dokonać formalności do 16 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję