Reklama

Głos z Torunia

TORUŃ

Na pielgrzymim szlaku

Po długim czasie zawirowań związanych z przeciwnościami pandemicznymi pielgrzymi diecezji toruńskiej 4 sierpnia wyruszyli na pątniczy szlak.

Niedziela toruńska 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Ewa Melerska

Uczestników minipielgrzymki nie zniechęcają warunki pogodowe

Uczestników minipielgrzymki nie zniechęcają warunki pogodowe

W tym roku nie zabraknie również minipielgrzymki. Ta forma duszpasterska ma za zadanie wspomagać modlitwą pielgrzymujących do stóp Maryi na Jasną Górę.

Tym razem minipielgrzymka odbędzie się w formie modlitwy w kościołach stacyjnych Torunia. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4 sierpnia – kościół katedralny – godz. 6.00,

Reklama

5 sierpnia – kościół Miłosierdzia Bożego – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

6 sierpnia – kościół św. Antoniego – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

7 sierpnia – kościół św. Andrzeja Apostoła – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

8 sierpnia – kościół Matki Bożej Królowej Polski – 17.30 modlitwa

i 18.00 Eucharystia,

9 sierpnia – kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 18.00 modlitwa i 18.30 Eucharystia,

10 sierpnia – kościół Chrystusa Króla w Toruniu – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

11 sierpnia – kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu –

17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia,

12 sierpnia – kościół św.Maksymiliana Kolbego w Toruniu – 17.30 modlitwa i 18.00 Eucharystia.

Od redakcji
Zachęcamy do udziału w minipielgrzymce i modlitwy za naszych pielgrzymów. Relację z wyjścia pątników na Jasną Górę przedstawimy w kolejnym numerze.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przed nimi 200 km szczęścia

Niedziela kielecka 31/2022, str. I

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

T.D.

Radosne wejście KPP na Jasną Górę

Radosne wejście KPP na Jasną Górę

Skąd szczęście? Dlaczego 200 km szczęścia? 200 km to długość trasy z Wiślicy do Częstochowy. Organizatorzy i uczestnicy podkreślają walor wspólnotowy pielgrzymki, radość z bycia razem i odbywania rekolekcji w drodze. I świadomość tego, że podstawowym celem pielgrzymowania jest osobiste nawrócenie.

Po raz 41. na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka, a po raz pierwszy od 2 lat – bez obostrzeń, w formie, jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę. Zwyczajem praktykowanym w ubiegłych latach, można dołączyć się w trakcie, aby przebyć jakąś część pielgrzymiej drogi.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa za Biskupa legnickiego

2022-11-30 13:47

ks. Waldemar Wesołowski

Dziś obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra. To także dzień imienin biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Rano, w kaplicy Domu Słowa, Solenizant przewodniczył Mszy św., w której uczestniczyli także: biskup senior Stefan Cichy, księża pracujący w Kurii Biskupiej oraz księża proboszczowie z Legnicy. Obecne były także siostry zakonne, świeccy pracownicy kurii i Domu Słowa. Na tę uroczystość przyjechali także klerycy roku propedeutycznego z Wrocławia, Świdnicy i Legnicy. Życzenia w imieniu wszystkich zgromadzonych przekazał ks. Biskupowi ks. Robert Kristman - Wikariusz Generalny.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: program papieskiej pielgrzymki do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego

2022-12-01 13:35

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa, wiernymi, duchowieństwem, a także ofiarami konfliktów zawarte są w opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej programie podróży apostolskiej papieża Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego w dniach od 31 stycznia do 5 lutego 2023 roku.

Wtorek, 31 stycznia 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję