Reklama

Niedziela Wrocławska

Wołów

„Cantus Organi”

We wrześniu rozpocznie się XIII edycja wołowskiego festiwalu Cantus Organi. Dla miłośników muzyki organowej przygotowano ciekawy program.

Niedziela wrocławska 32/2022, str. III

[ TEMATY ]

koncerty organowe

Karol Porwich/Niedziela

Wydarzenia odbywać się będą cyklicznie w dniach: 4, 11, 18, 25 września oraz 2 października 2022 r.

– Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi obejmuje swym zasięgiem cykl pięciu modlitw muzycznych w kościele św. Wawrzyńca w Wołowie. Co roku w ok. dwugodzinnym koncercie biorą udział światowej sławy artyści, których pasja, oddanie i zdolności w połączeniu z unikatowym brzmieniem organów mistrza A.H. Caspariniego spowodowały, że wydarzenie to stało się prestiżową wizytówką miasta Wołowa – zaznaczają organizatorzy.

Do Wołowa przyjadą następujący artyści:

Reklama

4 września – Szymon Jarzyna organy, Artur Plinta kontratenor.

11 września – Jakub Plewa organy, Duo Chałupka: Jagoda Krzemińska flet,

Przemysław Chałupka akordeon.

18 września – Aleksandra Gawrońska organy, Justyna Bujak sopran.

25 września – Jan Mroczek organy, Justyna Kopiszka mezzosopran.

2 października – Michał Botor organy, Piotr Gromek wiolonczela.

Miejscem koncertów będzie kościół św. Wawrzyńca w Wołowie. Rozpoczęcie każdego wydarzenia o godz. 18.

– Tradycją Festiwalu Cantus Organi od początku była troska o najwyższy poziom artystyczny i atrakcyjność programu. Stąd w obsadach koncertów pojawiały się nazwiska artystów zawsze wybitnych, często wielkich. Występowali utytułowani instrumentaliści i wokaliści; zazwyczaj ich nazwiska poprzedzały najwyższe tytuły naukowe: profesorowie i rektorzy wyższych uczelni muzycznych, laureaci światowych konkursów, soliści najważniejszych scen i estrad. XXII Festiwal Cantus Organi będzie wołowskim świętem muzyki, tym razem z udziałem młodych – podkreślają organizatorzy.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kamieniec Ząbkowicki. Ostatni koncert

[ TEMATY ]

koncerty organowe

Kamieniec Ząbkowicki

Emil Koprzak

Osoby, które przyczyniły się do organizacji cyklu koncertów organowych „Z muzyką przez wieki"

Osoby, które przyczyniły się do organizacji cyklu koncertów organowych „Z muzyką przez wieki

W kościele Wniebowzięcia NMP i Św. Jakuba Starszego w Kamieńcu Ząbkowickim, podsumowano cykl koncertów organowych zatytułowanych „Z muzyką przez wieki”.

Celem trwających od maja do września prezentacji organowych była nie tylko promocja muzyki organowej, ale za każdym razem istniała możliwość materialnego wsparcia renowacji organów znajdujących się w pochodzącej z przełomu XIII i XIV wieku świątyni.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj oficjalnie patronem Głogowa

2022-12-06 20:54

[ TEMATY ]

Głogów

Orszak św. Mikołaja

Karolina Krasowska

Dekret Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa został przyjęty 6 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

W historycznej tradycji św. Mikołaj od dawna był patronem Głogowa. Pod koniec ub. roku potwierdziła to Rada Miejska, natomiast w tym roku, na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego, wybór ten zatwierdziła oficjalnie Stolica Apostolska. Pasterz diecezji przekazał dekret ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa na ręce przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sienkiewicza i prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Sali Rajców Urzędu Miasta Głogowa.

CZYTAJ DALEJ

Warsztaty dla mam

2022-12-07 07:12

[ TEMATY ]

kobiecość

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

Fundacja Edueko

ks. Rafał Mocny

Warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Studenckim

Warsztaty odbyły się w Katolickim Centrum Studenckim

Fundacja Edueko zorganizowała kolejne spotkanie w ramach projektu „Łączymy to, co najważniejsze”.

Spotkanie odbyło się w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach. Były to kolejne warsztaty dla mam „Mama córce, kobieta kobietce”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję