Reklama

Aspekty

W szkole miłości Maryi

Z Gorzowa Wlkp. wyruszyła jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

2022-08-03 09:55

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

W gorzowskiej pielgrzymce bierze udział ok. 300 pielgrzymów

W gorzowskiej  pielgrzymce bierze udział ok. 300 pielgrzymów

Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w gorzowskiej katedrze, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Nasze oczy powinny być zwrócone w stronę nieba. Tam się uczymy wrażliwości na to, co najważniejsze, czemu powinniśmy tak naprawdę poświęcić więcej uwagi, czasu, wysiłku. Pięknie tę prawdę tłumaczy sens waszego pielgrzymowania. Cały trud pielgrzymki, bez wielu udogodnień, komfortów życia, ma pokazać waszym sercom, co jest najważniejsze. Głęboko wierzę, że Pan przez te rekolekcje w drodze, wskaże wam tę Bożą potęgę, z którą wrócicie do codzienności, bo taki jest sens pielgrzymowania: aby wrócić przemienionym do domu, do tych zmagań, problemów, trudów, które niesiecie na Jasną Górę w swoich sercach – powiedział pasterz diecezji. – Drodzy pielgrzymi, nieście ze sobą, z Maryją, miłość Boga Ojca tym, do których pójdziecie. Idźcie do szkoły miłości na Jasną Górę, tam czeka już na was Matka – dodał.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 32/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymkowa gra

2022-07-12 12:48

Niedziela legnicka 29/2022, str. II

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Plansza gry pielgrzymkowej

Plansza gry pielgrzymkowej

Wystarczą pionki i kostka, a można poznać trasę na Jasną Górę.

Ksiądz Dominik Słowiński z Jeleniej Góry stworzył grę planszową o legnickiej pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Zasady są proste. Trzeba pokonywać kolejne etapy wędrowania, a na wybranych polach odpowiadać na pytania dotyczące np. Pisma Świętego, wiary i oczywiście samej pielgrzymki. – Sam byłem już 15 razy uczestnikiem pielgrzymki. Zaczynałem od pracy w służbach porządkowych, a potem jako kleryk, diakon i ksiądz. Tak więc stworzona przeze mnie gra, oparta jest na osobistych doświadczeniach – mówi ks. Dominik. – Grę tworzą punkty/miejsca, w których pielgrzymka się zatrzymuje, a między nimi są pola, po których się wędruje, a każde zatrzymanie przenosi nas do historii związanych z Jasną Górą, czy też odpowiedzi na pytania z zakresu katechezy. Już zaprezentowałem ją moim uczniom na katechezie i widziałem, że spotkało się to z ich zainteresowaniem, dlatego zaproponowałem ją także ks. przewodnikowi, do wykorzystania podczas tegorocznej jubileuszowej pielgrzymki – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Św. Wawrzyniec

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 32/2004

[ TEMATY ]

święty

św. Wawrzyniec

TD

Św. Wawrzyniec, patron kościoła w Górnie

Św. Wawrzyniec, patron kościoła w Górnie

10 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Wawrzyńca, męczennika. Kościół pod wezwaniem tego świętego znajduje się w Brzostowie, dawnej wsi - dziś spokojnej, peryferyjnej dzielnicy Głogowa. Geneza tej świątyni sięga XIV w., choć jej obecny budynek pochodzi z początków XVI stulecia. O patronie tej świątyni przetrwało niewiele informacji, ale te które dotarły z zamierzchłej przeszłości, jednoznacznie wskazują, że był on osobą w pełni zasługującą na miano ucznia Pana Jezusa, a jego wierność Kościołowi budzi podziw i szacunek do dziś...

CZYTAJ DALEJ

Wysoki poziom teologii na PWT

2022-08-10 15:21

Archiwum PWT

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu otrzymał bardzo wysoką kategorię A w dyscyplinie nauki teologiczne.

– Z wielką radością pragnę poinformować, że Minister Edukacji i Nauki przyznał Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu kategorię naukową A w dyscyplinie nauki teologiczne. Ocena ta jest zasługą wszystkich nauczycieli akademickich i pracowników PWT, dlatego pragnę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za włożony trud i pracę, które zaowocowały tak wysoką oceną naszej uczelni. Kończąc drugą kadencję urzędu rektora życzę Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy badawczej, dydaktycznej i administracyjnej – dziękował za wysoki wynik ustępujący rektor PWT ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję