Reklama

Niedziela Kielecka

Kazimierza Wielka

Hojny dar dla uchodźców

Dawna mieszkanka miasta oraz Polonia Amerykańska wsparli hojnym darem akcję pomocy dla przebywających na terenie gminy uchodźców z Ukrainy, w tym dzieci z domu dziecka.

Niedziela kielecka 33/2022, str. II

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

Archiwum UMiG

Druga od lewej Bożena Serafin

Druga od lewej Bożena Serafin

Bożena Serafin, obecnie zamieszkała w Buffalo, przekazała samorządowi dwa czeki na łączną sumę 32 tys. dolarów. Amerykańskie zbiórki na pomoc uchodźcom odbywały się już w Poniedziałek Wielkanocny, ponadto w trakcie charytatywnego obiadu na 200 osób, który zasponsorowała właścicielka tamtejszej restauracji Barbara Hughes. W akcję zaangażowali się nie tylko mieszkańcy Bufallo polskiego pochodzenia, także Amerykanie przekazywali szczodre dary. Czek na kwotę 4 tys. dolarów ofiarował Jim Ławicki – prezydent Kongresu Polonii Amerykańskiej w Bufallo.

Obecnie na terenie gminy Kazimierza Wielka przebywa blisko 100 ukraińskich dzieci, w tym 25 sierot z ukraińskiego domu dziecka. Uchodźcy znajdują tutaj schronienie od marca br.

Burmistrz Adam Bodzioch jest wzruszony i wdzięczny za gest dawnej mieszkanki miasta – i zapewnia, że pieniądze będą rozdysponowane w przemyślany sposób. Zrodził się też pomysł, aby podjąć uchwałę o odznaczeniu wszystkich darczyńców tytułem „Przyjaciele Kazimierzy Wielkiej”.

Materiały promocyjne na potrzeby akcji przygotowali: Andrzej Głogowiecki, dyrektor kazimierskiej szkoły, która przyjęła około 50 ukraińskich dzieci oraz Jolanta Nowak, prezes Kazimierskiego Stowarzyszenia „Amazonki”.

2022-08-10 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja Krakowska: Ciepły posiłek dla uchodźców

[ TEMATY ]

Caritas

archidiecezja krakowska

pomoc dla Ukrainy

#pomocdlaUkrainy

Archidiecezja Krakowska

Punkt Caritas na dworcu w Krakowie

Punkt Caritas na dworcu w Krakowie

Przed budynkiem Dworca Głównego, na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie, stoi biały namiot Caritas Archidiecezji Krakowskiej, w którym uchodźcy mogą zjeść ciepły posiłek.

– Codziennie przygotowujemy ok. 1000 gorących posiłków, które są wydawane przez sześciu wolontariuszy. Chętnych do pomocy nie brakuje – mówi ks. Tomasz Stec, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej. – Mamy ogromne wsparcie kleryków i wspólnot młodzieżowych. Do pomocy zaprosiliśmy Ruch Światło-Życie, Grupy Apostolskie, Duszpasterstwo Młodzieży, stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i duszpasterstwa akademickie – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Posłani głosić Dobrą Nowinę

2023-02-03 12:43

Magdalena Lewandowska

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

W parafii św. Augustyna we Wrocławiu, prowadzonej przez kapucynów, bp Maciej Małyga przewodniczył liturgii rozesłania członków 3. Wspólnoty Neokatechumenalnej.

Zostali posłani, by w sposób szczególny głosić po domach, rodzinach i w pracy Dobrą Nowinę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję