Reklama

Niedziela Podlaska

Ma energię i charyzmat

O tym, dlaczego warto zaangażować się w działanie Koła Rodziny Radia Maryja, rozmawiamy z Bożeną Skibniewską, która od ponad 20 lat opiekuje się kołem w sokołowskiej konkatedrze.

Niedziela podlaska 35/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Rodzina Radia Maryja

Archiwum prywatne Bożeny Skibniewskiej

Bożena Skibniewska - opiekunka Koła Rodziny Radia Maryja w Sokołowie Podlaskim

Bożena Skibniewska - opiekunka Koła Rodziny Radia Maryja w Sokołowie Podlaskim

Koła Radia Maryja stanowią fundament istnienia radia założonego w Toruniu przez redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka. To dzięki wsparciu duchowemu i ofiarności ich członków oraz sympatyków radio to może istnieć (tak twierdzi sam założyciel).

Dyrektor Radia Maryja docenił publicznie panią Bożenę Skibniewską zarówno w Kaliszu na pierwszoczwartkowym spotkaniu Rodziny Radia Maryja, jak również w sobotę, podczas dziękczynienia. Pochwalił jej zaangażowanie i zdolności organizacyjne. Warto, aby czytelnicy Niedzieli Podlaskiej zapoznali się pokrótce z jej sylwetką.

Bożena Zdzieborska: Widziałam, że jesteś Bożenko onieśmielona słowami o. Rydzyka, ale przecież nie wypowiedziałby się tak pozytywnie o Tobie przed kamerami ogólnopolskiej TV Trwam, gdyby nie było to prawdą. Proszę powiedzieć czytelnikom, skąd ta znajomość z o. Rydzykiem?

Bożena Skibniewska: Nie zaprzeczam, że o. Rydzyk może mnie kojarzyć z tej racji, że przyjeżdżam z pielgrzymami z Sokołowa i okolic na wszystkie spotkania, które są organizowane dla Kół Radia Maryja. Działam jako opiekunka koła od 2000 r. i mam spore grono znajomych, którzy chętnie jeżdżą ze mną na pielgrzymki. Cieszę się, że udaje mi się zachęcić do wyjazdów również dzieci i młodzież. Jestem matką i wychowawczynią w przedszkolu i zależy mi na takim wychowaniu młodych, aby kochały Boga, ludzi i naszą ojczyznę. Właśnie takie wartości promuje Radio Maryja i dlatego pragnę, aby jak najwięcej ludzi mogło się o tym przekonać. Podczas składania darów w czasie Mszy św., staram się zawsze złożyć jakąś ofiarę od naszej pielgrzymki. Biorę ze sobą zwykle dzieci i pewnie dlatego o. Rydzyk mnie pamięta, bo dla niego wychowanie młodzieży też jest priorytetem.

Jak liczne jest wasze Koło Przyjaciół Radia Maryja, kiedy się spotykacie i kto się nim opiekuje od strony duchowej?

W tej chwili mamy 15 członków stałych, ale sympatyków jest o wiele więcej. Niestety nie znam ich liczby. Przed pandemią spotykaliśmy się raz w miesiącu, teraz tylko na pielgrzymkach.

Reklama

Wiele zawdzięczamy śp. ks. inf. Janowi Sobechowiczowi, który przychodził wiele lat na nasze spotkania i opiekował się nami od strony duchowej.

Na pielgrzymce widziałam Twoje wielkie starania, aby każdy czuł się dobrze i żeby niczego mu nie zabrakło. Skąd bierzesz tyle energii, żeby tak jak ostatnio, wszystkim 60 osobom dogodzić?

Dziękuję Bogu, że jakoś godzę życie rodzinne z zawodowym i że jeszcze udaje mi się organizować te wyjazdy. Staram się żyć według Bożych Przykazań i zasad ewangelicznych. Pogłębiam swoją wiarę na Kręgu Biblijnym i jestem członkinią koła różańcowego. W Bogu i Matce Najświętszej pokładam nadzieję. Mam też wielu przyjaciół, którzy pomagają mi w organizacji pielgrzymek i zbierają ofiary na Radio Maryja.

Jak chętne osoby, zainteresowane pielgrzymkami lub pomocą w finansowym utrzymaniu Radia Maryja, mogłyby się z Tobą skontaktować?

Podam może mój nr tel.: 500 276 748. Kto chciałby złożyć dar serca w kościele, informuję, że w naszej konkatedrze jest puszka, do której można wrzucać ofiary (przy kaplicy Jezusa Miłosiernego). Zachęcam do słuchania Radia Maryja i oglądania TV Trwam. Na falach eteru też często ogłaszam nasze wyjazdy.

Dziękuję za rozmowę. Relację z ostatniego wyjazdu wraz ze zdjęciami można znaleźć na stronie diecezjalnej w zakładce „Z życia parafii”.

2022-08-23 11:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W sobotę XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Idziemy do Matki Najświętszej w czasie intensywnych działań central antyewangelizacyjnych, w czasie sprytnych działań podprogowych, by doprowadzić do „soft katolicyzmu” po to, żeby go później zupełnie zabić; w czasie, gdy potężne siły pragną zniszczyć rodzinę, kapłanów, Kościół, patriotyzm.

Idziemy, by całkowicie się Jej oddać - napisał o. Tadeusz Rydzyk w zaproszeniu na XXIX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 11 lipca.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej

2022-12-05 18:35

Ilona Baran

Podczas spotkania inauguracyjnego

Podczas spotkania inauguracyjnego

Dziś odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Honorowej Komitetu Rozwoju Opery Wrocławskiej. W jej skład weszły osoby z różnych środowisk, także kościelnego, które reprezentowane jest przez abp. Józefa Kupnego.

W rozmowie z Iloną Baran dla Radia Rodzina, metropolita wrocławski podkreślił, że potrzebne jest wychowanie muzyczne i kulturalne społeczeństwa.- Człowiek kulturalny, człowiek współczesny powinien otrzymać pełne wykształcenie w zakresie różnych dziedzin sztuki. Dlatego chcę wspierać działania Opery Wrocławskiej, która staje się coraz jaśniejszym punktem na muzycznej mapie naszej ojczyzny - zaznaczył abp Józef Kupny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję