Reklama

Niedziela Podlaska

Jesteśmy w Kościele

Teren Wyższego Seminarium Duchownego przepełniony był młodzieńczą radością i zapałem, a to wszystko za sprawą rekolekcji stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Niedziela podlaska 36/2022, str. I

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Archiwum FDNT

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Do Drohiczyna w dniach od 15 sierpnia do 18 sierpnia przyjechała młodzież korzystająca ze wsparcia fundacji z diecezji drohiczyńskiej i białostockiej oraz dwoje reprezentantów diecezji ełckiej. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem „Jestem w Kościele”

Krótki, bo tylko czterodniowy obóz, był pełen atrakcji. W planie dnia znalazły się miejsca m.in. na integracje, prace w grupach i konferencje. Oprócz rozrywek uczestnicy rano modlili się Jutrznią oraz uczestniczyli wspólnie we Mszach św.

Rozważania i słowo do młodych wygłosił ks. Piotr Jarosiewicz, który sprawował opiekę duchową nad uczestnikami. Zainteresowanie i wsparcie okazywał również ks. Krzysztof Mielnicki, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Nad realizacją i bezpieczeństwem uczestników czuwała kadra z różnych krańców Polski w składzie: Natalia Rybczuk, Kinga Kołtyś, Dagna Pabian, Kinga Pawłowska, Julia Wrzosek, Kamila Babicka, Klaudia Jędral, Monika Szymańska, Aleksandra Oleksiuk i Daniela Zubrzycka.

Reklama

Mimo ograniczonego czasu, podczas wycieczek pojazdem elektrycznym, uczestnicy zapoznali się z historią i tradycjami Drohiczyna. Odwiedzili również Muzeum Diecezjalne, gdzie mogli podziwiać cenne artefakty, takie jak kolekcja ornatów kontuszowych czy kielich z duszą.

17 sierpnia młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka. Uczestników odwiedził również ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor biura ds. formacji stypendystów fundacji i pani Anna Marszałek, asystent zarządu fundacji.

Kolejne popołudnie uczestnicy rekolekcji spędzili aktywnie, pokonując siedmiokilometrową trasę rzeką Bug. Mimo słońca i trudności humory dopisywały i wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce.

Wieczory były pełne radości i dobrej zabawy, a wspólne tańce – belgijka, skrzypek, tunel – pomogły nawiązać bliższe relacje. Wieczór talentów pozwolił młodym pochwalić się swoimi umiejętnościami. Uczestnicy mogli zadawać kadrze anonimowe pytania, na które ostatniego wieczora zostały udzielone odpowiedzi. Młodzież interesowały tematy nie tylko błahe i zabawne, ale także poważne, świadczące o dojrzałości chrześcijańskiej.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniezno: rozpoczął się e-obóz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Gnieźnie rozpoczął się w piątek e-obóz dla studentów stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wirtualnie z uczestnikami spotkał się m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, s. Tomira Brzezińska MSF, o. Wojciech Surówka OP oraz małżeństwo Gomułków.

Dwudniowe spotkanie transmitowane jest na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej. Rozpoczęło się rozmową w Studio Dzieło TV, gdzie z internautami spotkali się: abp Wojciech Polak, ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu FDNT, prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz ks. Radosław Kaźmierski, koordynator FDNT w archidiecezji gnieźnieńskiej.

CZYTAJ DALEJ

Sto czterdzieści jeden

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem – mówił w homilii abp Wacław Depo.

Kurs lektorski w archidiecezji częstochowskiej miał swój finał 27 listopada w kościele Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in.: ks. Ryszard Selejdak, rektor WMSD w Częstochowie, ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji częstochowskiej, i ks. Michał Zimny, zastępca duszpasterza LSO.

CZYTAJ DALEJ

Andrzejkowy Bal Seniora

2022-11-29 17:21

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Parafia Ducha Świętego

Andrzejkowy Bal Seniora

ks. Rafał Witkowski

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizował wieczorem 29 listopada 2022 r. z okazji Święta św. Andrzeja w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze „Andrzejkowy Bal Seniora”.

Jak mówi Sylwia Grzyb, Koordynator ds. Parafialnych Zespołów Caritas, idea wspólnego świętowania wzięła się stąd, iż w diecezji prężnie funkcjonuje kilkanaście Klubów Seniora, które chcą się wspólnie spotykać i działać. W Andrzejkowej Gali udział wzięli seniorzy z Klubów Seniora z zielonogórskich parafii: Ducha Świętego, Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję