Reklama

Niedziela Podlaska

Oblicze młodego Kościoła

„Posłani w pokoju Chrystusa” to hasło Diecezjalnego Dnia Młodzieży, w którym uczestniczyło blisko 2500 młodych, ich katechetów i wychowawców.

Niedziela podlaska 39/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Diecezjalny Dzień Młodzieży

Ks. Wojciech Łuszczyński/Niedziela

Młodzież licznie przybyła do Drohiczyna

Młodzież licznie przybyła do Drohiczyna

Coroczne spotkanie młodzieży miało miejsce 14 września w Drohiczynie, a rozpoczął je ks. Łukasz Redosz, który poprowadził zawiązanie wspólnoty. Był taniec, śpiew i dużo śmiechu, a po konkretnej dawce energii, przyszła pora na konferencję wygłoszoną przez Michała PAX Bukowskiego – lidera zespołu Muode Koty, często goszczącym z koncertami na Diecezjalnych Dniach Młodzieży. Michał jest również prowadzącym program dla młodzieży „Studio Raban” w TVP. Świadectwo życia, którym w trakcie spotkania dzielił się PAX, dało wielu młodym osobom przeświadczenie, że tylko z Chrystusem szczęśliwe życie jest możliwe.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka. Pasterz diecezji z radością powitał tak wielu młodych, wychowawców i katechetów oraz podziękował za ich przybycie do Drohiczyna. Nawiązując do przeżywanego w tym czasie Tygodnia Wychowania oraz święta Podwyższenia Krzyża Świętego, biskup przywołał historię krzyża i zachęcał, by każdy z nas, młodych, zamiast uciekać, wziął go na swoje barki, bo to właśnie on prowadzi do pokoju. Przybliżył także zgromadzonym postać Carla Acutisa, który w wieku siedmiu lat chciał przyjąć Pierwszą Komunię św. Ksiądz na prośbę rodziców Carla zgodził się warunkowo, a test, który mu wówczas wykonano, pokazał, iż jest ponadprzeciętnie dojrzały.

Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej i Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej podziękowali biskupowi za obecność, sprawowanie Eucharystii i wygłoszone słowo Boże. Następnie odczytano telegram, który – jak co roku, zostanie wysłany do papieża Franciszka. Ksiądz Piotr Jarosiewicz, duszpasterz Wydziału Młodzieży i Asystent Diecezjalny KSM DD wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego Diecezjalnego Dnia Młodzieży.

Po Mszy św. odbył się koncert ks. Kuby Bartczaka, kapłana i rapera, który wydał już cztery albumy muzyczne, służące mu do ewangelizacji młodzieży. Zaprosił księży z naszej diecezji do wykonania wspólnego utworu, którym podczas koncertu porwali młodzież do tańca i śpiewu.

Reklama

Po duchowych przeżyciach, przyszedł czas na posilenie ciała. Dzięki życzliwości dyrektora administracyjnego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, ks. kan. Piotra Jurczaka, wszyscy mogliśmy zgromadzić się na przygotowanym posiłku, na terenie WSD. Za oprawę muzyczną Mszy św. serdecznie dziękujemy scholi pod kierownictwem ks. Błażeja Samociuka i Magdaleny Chomać. Podziękowania należą się również ks. Mateuszowi Gołosiowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Rafałowi Siwkowi wraz z pracownikami. Pragniemy również serdecznie podziękować za pomoc w organizacji pracownikom Spółki Orły z Podlasia. Dziękujemy także indywidualnym darczyńcom, którzy wsparli nasze wydarzenie, dziekanowi drohiczyńskiemu ks. kan. Wiesławowi Niemyjskiemu, wolontariuszom KSM, Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej za uwiecznienie i transmitowanie całego wydarzenia, a także 33. Drużynie Harcerskiej „Adept”.

Organizatorem Diecezjalnego Dnia Młodzieży było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Wydarzenie było możliwe dzięki partnerstwu województwa podlaskiego i realizowanego zadania publicznego „Kultura kreująca młodych”.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmień perspektywę

Niedziela toruńska 40/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Diecezjalny Dzień Młodzieży

Ewa Melerska

Diecezjalny Dzień Młodzieży przyczynił się do poznania i zacieśnienia więzi

Diecezjalny Dzień Młodzieży przyczynił się do poznania i zacieśnienia więzi

Młodzi z diecezji wraz z duszpasterzami spotkali się w miejscu uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego, aby wspólnie przeżyć dzień pod hasłem: Czas to Miłość.

Dzięki zaangażowaniu wielu wspólnot działających w ramach Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Toruńskiej Kotwica oraz duszpasterza młodzieży ks. Dawida Wasilewskiego młodzi mogli poznać się i zintegrować oraz wspólnie modlić. Wysłuchali świadectw Pauliny, która podzieliła się historią swojego nawrócenia, i Mikołaja, który opowiedział, jak żyje z Bogiem w codzienności. Zachęcali oni młodzież do poznawania Jezusa Chrystusa i budowania z Nim relacji, która przynosi szczęście i spełnienie. – Ten, kto słucha Słowa Bożego, ma spokojne serce – mówił Mikołaj.

CZYTAJ DALEJ

Izaak - Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-29 09:23

[ TEMATY ]

Biblia

adwent

Bp Piotr Przyborek

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Dynia nie tylko do ozdoby

2022-11-29 19:09

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

Tym razem ks. Witold Hyla, proboszcz parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu - Kleicinie proponuje czytelnikom Niedzieli Wrocławskiej potrawy z dyni.

Jesienią w naszych domach bardzo często pojawiają się dynie. Najczęściej wykorzystywane są one do dekoracji, ale przecież dynia jako warzywo jest przede wszystkim najlepsza do jedzenia. - Do naszej dyspozycji są różnego rodzaju dynie. Wśród nich także dynia Hokkaido, piżmowa, makaronowa i muszkatołowa, które możemy sami uprawiać w naszych ogródkach. Dynia jako warzywo ma wiele cennych składników pożytecznych dla naszego organizmu - zaznacza ks. Hyla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję