Reklama

Niedziela Podlaska

I ślubuję Ci

Pod tym hasłem w Siemiatyczach odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli.

Niedziela podlaska 39/2022, str. VII

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Marsz przeszedł od kościoła św. Andrzeja Boboli do kościoła Wniebowzięcia NMP

Marsz przeszedł od kościoła św. Andrzeja Boboli do kościoła Wniebowzięcia NMP

W homilii do parafian i gości ks. Daniel Obzejta, asystent Akcji Katolickiej w Siemiatyczach, nawiązał do hasła tegorocznego marszu: – „I ślubuję Ci”, to deklaracja i zobowiązanie, które składamy przed Bogiem drugiej osobie, a potem mamy to zobowiązanie wypełniać do końca życia. To zobowiązanie jest synonimem wolności, bo jest to nasza decyzja, nasz wybór, że postanawiamy i wypowiadamy te słowa w przysiędze.

Kaznodzieja wzywał do modlitwy i stawiał pytania: – Czy nasze społeczeństwo z grzechu czyni styl życia, czy jest grzesznikiem szukającym nawrócenia? Prośmy Boga, by oziębłość i przyzwolenie na grzech nie stały się stylem życia naszej ojczyzny.

Mszę św. 11 września koncelebrowali proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki i ks. Leszek Olendzki. W czytania, śpiew, procesję z darami aktywnie włączyli się organizatorzy marszu i zaproszeni goście.

Reklama

Mimo ciemnych chmur na niebie i padającego nieustannie deszczu, po Eucharystii uczestnicy marszu przeszli ulicami: Górną, Grodzieńską, przez pl. Jana Pawła II, aż na plac przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, księża z obu siemiatyckich parafii: ks. Bohdan Sawicki, ks. Daniel Obzejta, ks. Maciej Domańszczyński, ks. Bartosz Ojdana i ks. Błażej Samociuk oraz siostry karmelitanki, członkowie Akcji Katolickiej. Marsz zabezpieczali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Ksiądz Bohdan Sawicki, zwracając się do uczestników marszu, na jego zakończenie dziękował wszystkim za obecność i podkreślał, że wspólnota, którą tworzą parafianie, jest silna Bogiem i obecnością drugiego człowieka.

Marsze dla Życia i Rodziny to sposób na dawanie świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o wartości rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze są świętem rodzin i stanowią okazję, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny oraz by spotkać osoby, które dzielą te same wartości.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gorzów: Marsz dla życia i rodziny

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Agata Zawadzka

W Gorzowie inicjatywa ta miała miejsce po raz pierwszy.

W Gorzowie inicjatywa ta miała miejsce po raz pierwszy.

W Głogowie, Żarach, Zielonej Górze i Gorzowie 9 czerwca odbył się Marsz dla życia i rodziny. W Gorzowie inicjatywa ta miała miejsce po raz pierwszy.

Obrońcy życia rozpoczęli świętowanie od Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Eucharystii przewodniczył ks. Henryk Grządko, który w wygłoszonym słowie zwrócił uwagę na wartość jaką jest każde życie i rodzina. Mówił również o ogromnej roli obrońców życia w społeczeństwie. - Gratuluje obrońcom życia, którzy od wielu lat starają się, żeby w naszym kraju każde dziecko żyło, było kochane i rozwijało się - zwrócił się do wiernych. - W nas samych powinien być duch misyjny. Potrzeba nam wychodzić do innych rodzin, do ubogich. To pobudza wiarę - apelował ks. Grządko. Po liturgii zebrani ruszyli na plac papieski przy parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski. W trakcie marszu można było wsłuchiwać się w słowa Jana Pawła II o rodzinie i ochronie życia. Następnie zebrani na placu wierni odmówili Koronkę do Bożego miłosierdzia, a organizatorzy odczytali apel w obronie życia kierowany do Rządu RP.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Karol Porwich

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Premier: zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku

2022-11-29 14:26

[ TEMATY ]

gospodarka

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Zerowy VAT na żywność - kontynuujemy tę tarczę w takim kształcie, w jakim była do tej pory, przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej, że cały świat zmaga się z "konsekwencjami dwóch wirusów" - jeden to koronawirus, a drugi to wirus rosyjskiego imperializmu. "Mamy do czynienia z energetycznym szantażem, który został zastosowany nie tylko wobec Ukrainy, Polski, ale wobec całej Europy" - mówił Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję