Reklama

Niedziela Świdnicka

Światło młodych z Wambierzyc

Nawet ulewny deszcz nie zagasił ognia wiary młodych ludzi, którzy przyjechali na wrześniowy LFL.

Niedziela świdnicka 39/2022, str. I

[ TEMATY ]

life for light

Hubert Gościmski

Animacje muzyczne to punkt programu, w który młodzież włączyła się bardzo aktywnie

Animacje muzyczne to punkt programu, w który młodzież włączyła się bardzo aktywnie

To już tradycja, że rokrocznie w trzecią sobotę września na terenie przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach spotyka się młodzież z diecezji, a okazją ku temu jest Festiwal Light for Life. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji, która przyciągnęła ponad tysiąc młodych, stały się słowa Chrystusa skierowane do apostołów: „Pokój wam!”. W ten sposób organizatorzy nie tylko zwrócili uwagę na bolesne wydarzenia na świecie, ale także zachęcili do spojrzenia w głąb siebie i walki o pokój wewnętrzny.

Zainspirowani świadectwem

Intencja pokoju towarzyszyła nabożeństwom oraz Eucharystii, której przewodniczył bp Marek Mendyk. I choć właśnie podczas Mszy świętej nastąpiło załamanie pogody, młodzi dzielnie wytrwali i z uwagą słuchali skierowanego do nich słowa. Biskup świdnicki wskazał, że tak jak Jezus często był odrzucany z powodu głoszonych wartości, podobnie współczesny uczeń Chrystusa może spotkać się z niezrozumieniem i odrzuceniem.

– Dlatego potrzeba wam serca wytrwałego, otwartego na Jezusa. Niech On wypełnia całe wasze życie, byśmy mogli kiedyś powiedzieć: „Żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus!” – zachęcał hierarcha.

Ważnym dla uczestników punktem festiwalu była także Strefa Młodych, w ramach której zaproszeni goście dzielili się swoimi świadectwami. O swoich nawróceniach opowiadali ks. Rafał Główczyński (popularny Ksiądz z Osiedla), finalistka Miss Polonia i influencerka Magdalena Czech, projektantka mody i blogerka Joanna Jóźwiak oraz ewangelizator Krzysztof Sowiński.

– W drodze do odkrycia i zaakceptowania siebie bardzo pomogła mi modlitwa. Nieocenione było również wsparcie dojrzałych osób, które zadawały mi pytania: „Jaka jest Asia i czego pragnie?”. Bliscy i przyjaciele naprawdę mogą pomóc w poznawaniu własnej tożsamości i wartości, gdyż często mamy przed oczami bardzo fałszywy obraz nas samych – powiedziała Joanna Jóźwiak.

Reklama

Perspektywa uczestników

Odpowiedzialny za festiwal ks. Paweł Kilimnik w rozmowie z Niedzielą Świdnicką wskazał, że Light for Life to radość ze wspólnoty oraz przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą zobaczyć, że ze swoją wiarą nie są odosobnieni. Jego słowa znalazły odbicie w wypowiedziach uczestników.

– Wspólna modlitwa, nawet mimo deszczu, była niesamowitym przeżyciem, doświadczyłem wówczas życzliwości zupełnie obcych osób – jedna z pań pożyczyła mi swoją parasolkę, a znajomi po Eucharystii podzielili się przekąskami. Cenne były dla mnie wspólne animacje i tańce, podczas których zawarłem nowe znajomości – takimi wrażeniami podzielił się Bartosz Grabowiec z parafii św. Stanisława Męczennika w Roztoce, który na festiwal zawitał po raz drugi i, jak sam stwierdził, na pewno nie ostatni.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się dwa koncerty – tegorocznymi gwiazdami Light for Life były zespoły Muode Koty oraz OWCA.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

4 serca na Festiwalu Młodych

[ TEMATY ]

Wambierzyce

life for light

LFL

Msza pod przewodnictwem bp Mendyka

Msza pod przewodnictwem bp Mendyka

Nie mogli się spotkać w formie, do której się przyzwyczaili, ale najważniejszy punkt spotkania się odbył.

W wambierzyckiej bazylice pod przewodnictwem biskupa świdnickiego, przedstawiciele młodzieży, w tym kilkunastoosobowa piesza pielgrzymka młodych z Kłodzka, modlili się podczas Mszy św. – głównym punkcie tegorocznego spotkania. - Nie tak wyobrażaliśmy sobie to dzisiejsze spotkanie. Za łaską Pana doświadczamy rzeczy pięknych i wzniosłych, ale trzeba też przyjąć rzeczy trudne. Jestem przekonany, że pandemia zaowocuje czymś dobrym, ważnym. Kiedy i jak się to objawi, tego nie wiem. Bowiem, jeśli Pan Bóg dopuszcza do człowieka jakieś zło. To tylko dlatego, aby było z tego większe dobro. I tak patrzymy, na te doświadczenia, które nas dotykają – tłumaczył aktualną sytuacje pandemii bp Mendyk.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Premier: zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku

2022-11-29 14:26

[ TEMATY ]

gospodarka

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Zerowy VAT na żywność - kontynuujemy tę tarczę w takim kształcie, w jakim była do tej pory, przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej, że cały świat zmaga się z "konsekwencjami dwóch wirusów" - jeden to koronawirus, a drugi to wirus rosyjskiego imperializmu. "Mamy do czynienia z energetycznym szantażem, który został zastosowany nie tylko wobec Ukrainy, Polski, ale wobec całej Europy" - mówił Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję