Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Pielgrzymka do Pani Janowskiej

Mieszkańcy ziemi biłgorajskiej, jak co roku, wyruszyli na pątniczy szlak do sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim.

Tradycyjnie dzień przed przypadającym 8 września świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wyruszają pielgrzymi z Biłgoraja, aby pokłonić się Pani Janowskiej. Pątnicy, by dotrzeć do sanktuarium w Janowie Lubelskim, któremu patronuje Matka Boża Różańcowa Łaskawa, mają do pokonania ponad 40 km. Pielgrzymowanie to zapoczątkował śp. ks. kan. Bogusław Wojtasiuk, wieloletni proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju i dziekan dekanatu Biłgoraj Północ.

Trud i dziękczynienie

Wśród pielgrzymów znalazła się Maria, która tłumaczyła, dlaczego od wielu lat wyrusza w drogę do Pani Janowskiej. – Pielgrzymka to wielki trud, ale chcę podziękować Matce Bożej za wszystko, za otrzymane łaski i za to, że Ona zawsze jest przy mnie, nigdy mnie nie opuszcza i każdego dnia dopomaga, wysłuchując moich próśb. Idę do Janowskiej Pani już osiemnasty raz i nigdy nie czułam zmęczenia, wysiłku, trudu, tylko tę wdzięczność do Niej, zawsze szłam i wracałam z radością, zapraszając innych, aby do mnie dołączyli. Idę w intencjach swojej rodziny, aby prosić Maryję o zdrowie, pokój i zrozumienie, o to, by Pan Bóg obdarzał nas wszystkich swoimi łaskami. Proszę o dalszą opiekę nade mną, nad moją rodziną, nad dziećmi i wnukami. Chcę prosić także o pokój w ludzkich sercach i pokój na Ukrainie, by zakończyła się wojna i cierpienie niewinnych ludzi.

Intencje

Z dziękczynną intencją wyruszyła Urszula Pikuta. – Chcę podziękować za życie, wiarę, a także prosićo Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, chcę również polecać intencje, które polecili mojej modlitwie przyjaciele i znajomi. Ponadto, wczoraj moja córka obroniła egzamin i jest pielęgniarką. Pracuje w Warszawie w szpitalu MSWiA. Chcę dobremu Bogu przez ręce Maryi podziękować za to, chcę prosić, by w jej życiu pomnażał wiarę, nadzieję i miłość. Dziś tych cnót szczególnie młodym ludziom trzeba. Stąd podejmuję swój trud pielgrzymowania. Wiem, jak ważna i potrzebna jest wiara w życiu człowieka, obecność i trwanie przy Jezusie i Maryi jest najcenniejszą rzeczą, jaką posiadamy. Modlę się, aby moja córka również w wierze wytrwała i modlę, aby Pan Bóg w pracy i codziennym życiu jej błogosławił – przyznała.

Reklama

Wyjątkowe chwile

Na pielgrzymi szlak po raz pierwszy wybrała się Monika, którą zachęcił do pielgrzymowania ojciec. – Dawno nie byłam na żadnej pielgrzymce, poczułam wewnętrzną potrzebę i chcę pomodlić się za swoją rodzinę, o zdrowie i potrzebne łaski, bo człowiek zawsze ma o co prosić i za co dziękować Panu Bogu. Wierzę, że z Bożą pomocą, dojdę do tronu Matki Bożej Łaskawej, aby tam się Jej pokłonić i dziękować za wszystko, co w życiu od Boga otrzymałam – wyjaśniła.

Pielgrzymi idą w różnymi intencjami, które mają głęboko w sercach. – Pielgrzymowałam wiele razy do Częstochowy, wiele razy szłam też do Janowa. Proszę za moją rodzinę, o zdrowie, o miłość i zgodę, o pokój. Wspólnie podczas pielgrzymowania modlimy się również o pokój na świecie, aby ustał konflikt na Ukrainie. Bóg jest wielki i nie ma dla Niego nic niemożliwego, tylko musimy Mu zaufać – zaznaczała pątniczka Maria z parafii w Tereszpolu.

Grupa pielgrzymów wyruszyła z kościoła Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Pątnicy po drodze zawitali do Gromady, Korytkowa Dużego, Frampola i Dzwoli. Dotarli do Janowa Lubelskiego na wieczorne, pierwsze uroczystości odpustowe, zaś część z nich pozostało na nocnym czuwaniu, aby świętować odpust Narodzenia Matki Bożej właśnie tam, u stóp Pani Janowskiej.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sztafetowe rekolekcje w drodze

Niedziela rzeszowska 35/2021, str. VI

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

Marian Florek/Studio TV Niedziela

Pielgrzymi na ulicach Częstochowy

Pielgrzymi na ulicach Częstochowy

Prawie 2700 pielgrzymów wzięło udział w 44. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Z powodu ograniczeń sanitarnych codziennie na szlak wyruszała jedna bądź dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych. Po przejściu trasy danego dnia, wieczorem pielgrzymi jechali na Jasną Górę i tam uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Duchowo do Częstochowy wędrowali także pątnicy zrzeszeni w grupie bł. ks. Jana Balickiego. 4 sierpnia pielgrzymkową sztafetę rozpoczęły dwie grupy: św. Urszuli i św. Wojciecha. 13 sierpnia, po 10 dniach sztafetowej wędrówki, do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej poprowadziła grupa św. Andrzeja. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Zgodnie z wieloletnią tradycją pątnikom przewodził bp Edward Białogłowski.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję