Reklama

Niedziela Legnicka

LUBIN

Koncert „Błogosławieni Miłosierni”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Centrum ŚDM diecezji legnickiej
Centrum Kultury „Muza”w Lubinie
parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego

 
Serdecznie zapraszają na
Koncert „Błogosławieni Miłosierni”zorganizowany w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.
Patronat honorowy Ks. Biskup Senior dr Stefan Cichy
Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej Ks. dr Józef Lisowski

 

Koncert odbędzie się w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie 14 czerwca 2015 r. godz. 19.00

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

 

Wykonawcy
Łukasz Damrych - główny prowadzący, przygotowanie aranżacji, instrumenty klawiszowe; Natalia Lubrano - przygotowanie chóru i solistów, wokal, Agnieszka Damrych - przygotowanie chóru, wokal, Mateusz Pospieszalski - instrumenty dęte, Darek Gruszecki - instrumenty dęte, Kamil Pełka - nauczyciel gitary basowej, Łukasz Sobolak - nauczyciel perkusji, Łukasz Szpringiel - gitara akustyczna, elektryczna.

 

Koncert poprzedzony będzie warsztatami muzycznymi, które odbędą się 13 i 14 czerwca

 

Warsztaty muzyczne odbędą się w dniach 13-14.-06.2015 r. na terenie Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie przy ul. Orla 32 i Centrum Kultury „Muza” ul. Armii Krajowej 1, 59-300 Lubin.

 

Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży z Gminy Lubin, która przejawia talent muzyczny. Warsztaty skupią młodzież na wspólnej pracy nad wybranym programem muzycznym - pod okiem profesjonalnych muzyków przygotują się do koncertu.

 

Celem tego muzycznego spotkania jest wzbogacenie młodzieży o umiejętności, m.in. pracy nad materiałem słowno-muzycznym, doskonalenia zdolności wokalnych i instrumentalnych, rozbudzania pomysłowości i odwagi pokazywania się na scenie, poszukiwania odpowiedniej interpretacji utworu. Jednak głównym celem warsztatów jest wychowanie młodzieży przez sztukę, będące źródłem wszechstronnego kształtowania osobowości człowieka.

 

Efektem warsztatów będzie przygotowanie grupy do wspólnego grania podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., kiedy to do Lubina przyjedzie młodzież z różnych stron świata. Na program Światowych Dni Młodzieży składają się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym, zwane Wydarzeniami Centralnymi, oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Reklama

 

Wydarzenia centralne: 25 - 31 lipca 2016 r. Kraków

Wydarzenia diecezjalne: 20 - 25 lipca 2016 r. Lubin

 

Warsztaty rozpoczną się w sobotę rano w Parafii św. Maksymiliana dnia 13 czerwca i potrwają do godzin popołudniowych dnia 14 czerwca.

Zajęcia zakończone zostaną koncertem, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca o godz. 19.00 wCentrum Kultury „Muza”, w którym wystąpią uczestnicy warsztatów oraz prowadzący ich muzycy. Zaprezentują utwory opracowane w trakcie ćwiczeń oraz powiedzą o Światowych Dniach Młodzieży.

 

Szczegółowy harmonogram warsztatów:
13.06.2015 r. (sobota)

godz. 10:00-13:00 – warsztaty
godz. 16:00-19:00 – warsztaty

 

14.06.2015 r. (niedziela)
godz. 9:00 -10:00 – Msza św.
godz. 10:00-14:00 – warsztaty,
godz. 14:00 - obiad;
godz. 16:00 - instalowanie sprzętu nagłośnieniowego w Centrum Kultury „Muza”
godz. 17.00 – próba generalna w Centrum Kultury „Muza” (chór + sekcja)
godz. 19.00 – Koncert i promocja Światowych Dni Młodzieży w Centrum Kultury „Muza”

 

Skład ekipy nauczycielskiej:
Łukasz Damrych - główny prowadzący, przygotowanie aranżacji, instrumenty klawiszowe
Natalia Lubrano - przygotowanie chóru i solistów, wokal
Agnieszka Damrych - przygotowanie chóru, wokal
Darek Gruszecki - instrumenty dęte
Kamil Pełka - nauczyciel gitary basowej
Łukasz Sobolak - nauczyciel perkusji
Łukasz Szpringiel - gitara akustyczna, elektryczna

 

W ramach zajęć ujętych w szczegółowym harmonogramie, jako „warsztaty” ćwiczyć będą wszystkie grupy muzyczne oraz osoby śpiewające. Każda grupa będzie ćwiczyła w osobnym pomieszczeniu pod kierunkiem swojego instruktora.

Reklama

 

Podział grup:
1. Sekcja dęta – prowadzący: Darek Gruszecki.
2. Sekcja perkusyjna – prowadzący: Łukasz Sobolak.
3. Sekcja instrumentalna, prowadzący – prowadząca: Łukasz Damrych.
4. Sekcja gitarowa: Łukasz Szpringiel, Kamil Pełka.
5. Sekcja chóru: - prowadzące: Natalia Lubrano, Agnieszka Damrych.

 

Zapisy i informacje:

 

Biuro Światowych Dni Młodzieży - Campus Lubin: tel. 668 600 131 - Katarzyna Żabińska, katarynka.zabinska@gmail.com , ks.Jacek Saładucha: jacek.saladucha@gmail.com

 

Wykonawcy i nauczyciele:

Łukasz Szpringiel Muzyk, gitarzysta, basista, kompozytor

Urodzony w Legnicy. Od dziecka zasłuchany w muzykę. W wieku 10 lat rozpoczął 2-letnią przygodę z pianinem. Mając 15 lat chwycił pierwszy akord na gryfie, a pół roku później otrzymał pierwszą gitarę elektryczną.

W 2009 roku rozpoczął naukę gitary na kierunku „Jazz i muzyka Estradowa” w PWSZ w Nysie pod okiem prof. Karola Ferfeckiego. Uczestniczył również w zajęciach prowadzonych przez takich mistrzów, jak: Grzegorz Nagórski, Piotr Baron, Marek Dykta. Trzy lata później obronił tytuł licencjata sztuki.

Koncertował na większych jak i mniejszych scenach w całej Polsce a także za granicą. Wykładał dla wielu grup warsztatowych. Od kilku lat prywatny nauczyciel gry na gitarze.

Łukasz Damrych Wrocławski pianista, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny.

Twórca muzyki do takich spektakli jak: „Moją twarz Ci opiszę”, „Grzechy”, „9 chwil”, „Zwyczajne szaleństwa”, „Przygody małego M”, „W pośpiechu do nieba - Edyta Stein”  i wielu innych. Przez wiele lat współpracował z teatrem akrobatycznym Ocelot. Na 26 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, występując jako akompaniator Bartosza Porczyka, otrzymał nagrodę - Tukan Aranżer, przyznawaną za najlepszą aranżację muzyczną, 2006 r.

Reklama

Łukasz Damrych jest także autorem muzyki i aranżacji utworów w autorskim spektaklu Bartosza Porczyka pt.”Smycz”. Stał się także producentem muzycznym debiutanckiej płyty tegoż aktora pt. „Sprawca” 2011. Jako klawiszowiec brał udział w koncercie Mike'a Pattona.

Od wielu lat współpracuje z takimi wykonawcami i zespołami jak: The Positive (Mateusz Krautwurst), Natalia Lubrano czy Alicja Janosz. Od 2007 roku rozpoczyna współpracę z Katarzyną Groniec. Od 2009 aranżuje, nagrywa i produkuje muzycznie kolejne płyty aktorki: „Listy Julii”- 2009, „Pin up Princess”- 2010, oraz „Wiszące ogrody”- 2012. A już we wrześniu 2014, kolejna premiera koncertu Katarzyny Groniec pt. „ZOO” - piosenki Agnieszki Osieckiej. Jest także producentem debiutanckiej płyty Małgorzaty Kuś - Shata QS pt. „Streets of the Word”, której premiera planowana jest na jesień 2014. W 2013 razem z zespołem Shata QS wygrywa 6 edycję programu muzycznego Must Be The Music - Tylko Muzyka. A w 2012 za produkcję muzyczną płyty wrocławskiego gitarzysty bluesowego pt. „Bartek Miarka” otrzymał nagrodę Gazety Wyborczej WARTO.

Kamil Pełka Gitara basowa

Muzyk interdyscyplinarny. Kontrabasista i gitarzysta basowy od najmłodszych lat związany z muzyką. Jest absolwentem Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie gitary basowej i kontrabasu Jacka Niedzieli - Meiry Uniwersytetu Zielonogórskiego (2010), a obecnie studentem klasy kontrabasu Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako basista współpracuje z wieloma uznanymi artystami i zespołami. Dotychczas występował u boku takich artystów jak: Wayne Ellington (gospel), Mike Russell (jazz, soul, funk), Sebastian Frankiewicz (jazz), Waldemar Franczyk (jazz), Dhoad-Rivendell (etno), YanTa (muzyka klasyczna, etno, jazz), Norris Garner (gospel). Na stałe gra w zespole Marcin Fic Quintet, Jazz Menu. Wraz z zespołem Kamil Pełka Band prowadzi cotygodniowe jam session we wrocławskim klubie Colloseum Jazz Caffe.

Reklama

Natalia Lubrano Wokalistka

Urodzona we Wrocławiu, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś. Natalia Lubrano ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Zdobywała szlify na wielu warsztatach jazzowo–bluesowych w Polsce i za granicą. Wywodzi się z rodziny muzykującej. Ojciec – Andrzej Pluszcz był wybitnym basistą, twórcą pierwszego podręcznika na gitarze basowej, wykładowcą na warsztatach bluesowych, związanym ze środowiskiem bluesowo–jazzowym.

Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy zespołem „Miloopa”, z którym wydała trzy albumy: „Nutrition Facts” (2005), „Unicode” (2008) i „Optica” (2011).Wraz z Miloopą pojawiła się na kilku składankach, wydanych m.in. w Wielkiej Brytanii (Knowledge Magazine mix cd) Z Miloopą także zagrała także kilkadziesiąt koncertów przede wszystkim za granicą, m.in. na Sziget Festiwal, United Islands, Be2gether Festival, Fete De La Musique Luxembourg, United Islands of Prague, Creamfields, JDM Festival, Open’er, Summer of Music, Szene Festival, Green Valley, dodatkowo odbyła wspólne trasy koncertowe z Jojo Mayer’s Nerve (USA), Beanfield (DE), Micatone (DE), Dj First Rate (UK), Forss vs Borg (Sonar Kollektiv).

Agnieszka Damrych Wokalistka

m,p>Z pochodzenia lubinianka, znana, jako Agnieszka Kalisz. Wielokrotnie nagradzana na odbywającym się w Lubinie Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w latach 2000-2003. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie, klasa fortepianu Pani mgr Violetty Kwiatkowskiej.

Obecnie mieszka we Wrocławiu gdzie od dziesięciu lat zawodowo związana jest z tamtejszym środowiskiem artystycznym. Od 2003 roku Aga Damrych podejmuje współpracę przy tworzeniu spektakli i widowisk teatralno-muzycznych m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Formy, Teatrem Arka, projektach Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, w offowych projektach przy wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a także z Wrocławskim Towarzystwem im. Edyty Stein przy polsko-niemieckich produkcjach teatralnych.

Reklama

Od 2013 współpraca z Filharmonią Wrocławską przy koncercie piosenek Jana Kaczmarka pt. "Do serca przytul psa". Ostatnio można ją także zobaczyć w telewizyjnych koncertach kabaretowych, najczęściej w towarzystwie Jerzego Skoczylasa (Kabaret Elita). Aga Damrych wystąpiła gościnnie przy nagraniach wielu płyt z muzyką dla najmłodszych. Obecnie wokalistka grupy MADLOVE i trio wokalnego Girls on Fire - finalistki 3 edycji wokalnego show X FACTOR 2013. Aga Damrych udziela się także jako chórzystka w takich projektach muzycznych jak: Bartek Miarka Band, Alicja Janosz, Hoodoo Band oraz Shata QS (zwycięzca 6 edycji Must Be The Music - Tylko Muzyka 2014)

Dariusz Gruszecki Kompozytor, aranżer. Gra na saksofonie, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa

Muzyk – instrumentalista, nauczyciel gry na klarnecie i saksofonie, kompozytor, aranżer, wokalista, autor tekstów. Twórca i wykonawca programów słowno – muzycznych dla dzieci i rodziców, konferansjer. Absolwent wydziału artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, oraz wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – specjalność – klarnet.

Ma na swoim koncie wiele koncertów i projektów, współpracując z muzykami i ośrodkami kulturalnymi województwa dolnośląskiego. Aranżuje muzykę i prowadzi zespół GOOD NEWS, który wydał właśnie debiutancką płytę. Współpracował z zespołami Nouwelle Sound, Tooday, Green Tee. Aranżuje i wykonuje własne utwory na saksofonie i klarnecie. Współtworzy projekty, wydarzenia – Wieczory Chwały, Wieczory Papieskie (w środowisku lokalnym).

2015-06-08 08:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: trwają warsztaty charyzmatyczne z ojcem Bashoborą

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

Bashobora

Krzysztof Świertok

O. Bashobora

O. Bashobora

„Posługa charyzmatami w ewangelizacji”. W warsztatach pod takim hasłem uczestniczą liderzy i animatorzy wspólnot charyzmatycznych z całego kraju w sanktuarium maryjnym w Licheniu Starym. Konferencje dla nich głosi o. John Bashobora z Ugandy.

„Poprosiliśmy o. Johna by mówił o charyzmatach i posłudze, gdyż się na tym genialnie zna, natomiast my z ekipą pokazujemy jak w prosty sposób ewangelizować” – powiedziała s. Tomasza Potrzebowska, organizatorka warsztatów.

CZYTAJ DALEJ

Francja: wyjątkowa Wielkanoc z rekordową liczbą nowych katolików

2024-03-26 18:40

[ TEMATY ]

Francja

twitter.com

Kościół we Francji przygotowuje się w do wyjątkowej Wielkanocy z kolejną rekordową liczbą katechumenów. Choć dokładne dane nie zostały jeszcze ogłoszone, to szacuje się, że chrztów dorosłych będzie w tym roku o co najmniej 30 proc. więcej. To prawdziwa epidemia, a raczej niespodziewany cudowny połów - przyznaje ks. Pierre-Alain Lejeune, proboszcz z Bordeaux.

Zauważa, że wszystko zaczęło się półtora roku temu, kiedy do jego parafii zgłosiło się w sprawie chrztu kilkadziesiąt osób, tak iż obecnie ma osiem razy więcej katechumenów niż dwa lata temu. Początkowo myślał, że to przejaw dynamizmu jego parafii. Szybko jednak się przekonał, że nie jest wyjątkiem. Inni proboszczowie mają ten sam «problem», są przytłoczeni nagłym napływem nowych katechumenów.

CZYTAJ DALEJ

Stanowisko Rady Młodych Archidiecezji Lubelskiej w sprawie ochrony życia ludzkiego

2024-03-28 11:47

materiały prasowe

My, członkowie Rady Młodych Archidiecezji Lubelskiej, jako przedstawiciele wspólnot młodzieżowych działających na terenie Archidiecezji w duchu odpowiedzialności za kształt życia społecznego w naszej Ojczyźnie, chcemy jednoznacznie opowiedzieć się po stronie prawa do życia i wartości każdej istoty ludzkiej, od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję