Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Patron na całe życie

Sztandar, który dziś poświęcamy jest wyrazem tożsamości i wyznawanych wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych – mówił bp Nitkiewicz.

Niedziela sandomierska 43/2022, str. II

[ TEMATY ]

poświęcenie sztandaru

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Patron szkoły bronił miejsca Boga w życiu społecznym i rodzinnym

Patron szkoły bronił miejsca Boga w życiu społecznym i rodzinnym

Uroczystość związana z poświęceniem sztandaru szkoły rozpoczęła się od okolicznościowego programu artystycznego połączonego ze ślubowaniem 41. uczniów klas pierwszych. Najważniejszym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana w kościele św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim-Denkowie pod przewodnictwem biskupa ordynariusza. Eucharystię koncelebrowali ks. Robert Utnik, dyrektor szkoły oraz księża z dekanatu na czele z dziekanem ks. prał. Janem Sarwą. Biskup Nitkiewicz nawiązał w homilii do wspominanych w liturgii Świętych Archaniołów Michała, Rafała, którzy czuwają nad nami, prowadząc nas po bezpiecznych ścieżkach życia. – Sztandar, który dziś poświęcamy jest wyrazem tożsamości i wyznawanych wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych. W oparciu o te wartości w Katolickim Liceum kształtuje się sumienie, serce i człowieczeństwo młodego człowieka, aby mógł podjąć w przyszłości zadania, które na niego czekają. Misją Katolickiego Liceum im. Ks. Marcina Popiela jest więc kształtowanie człowieka, aby mógł on zaświadczyć o Bożej miłości, pochylić się nad bliźnim, niosąc mu pomoc, a także zwiastować prawdę o życiu człowieka, który szczęście i radość odnajduje tylko w Jezusie Chrystusie – mówił kaznodzieja.

Prośbę o poświecenie sztandaru, na którym widnieją słowa „Wiedzę przekazujemy z miłością” skierował do bp. Krzysztofa Nitkiewicza dyrektor szkoły ks. Robert Utnik. Po Eucharystii odbył się uroczysty przemarsz przed budynek Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, gdzie miał miejsce piknik szkolny dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości. Katolickie liceum działa od 2005 r. Obecnie swoją siedzibę ma w dzielnicy Denków. Naukę pobiera w nim 130 uczniów. Dyrektor placówki ks. Robert Utnik podkreślił, że kadra kształtuje młodzież na dobrych katolików i patriotów, a sztandar, to wyraz obecności szkoły w przestrzeni publicznej. – To jest symbol naszej tożsamości oraz wyraz wartości, którym hołdujemy. Tych religijnych, ale też tych patriotycznych – dodał.

2022-10-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

60 lat strumieńskiej szkoły

[ TEMATY ]

poświęcenie sztandaru

jubileusz szkoły

Strumień

Ks. Bartłomiej Kijas

Biskup poświęcił sztandar.

Biskup poświęcił sztandar.

W Strumieniu dziękowano za 60-lecie tutejszej szkoły i poświęcono sztandar.

Jubileusz rozpoczęto Mszą św. w kościele św. Barbary. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich Beata Greń przekazała sztandar uczniom. – Przyrzekamy otaczać go czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem i rzetelną nauką pracować na dobre imię naszej szkoły, miasta i ojczyzny – zapewniły Marcelina Bojda, Oliwia Gołyszny i chorąży Jakub Barwicki.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Alior Bank zorganizował seans filmowy dla dzieci z Ukrainy

2023-01-27 15:31

[ TEMATY ]

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

Alior Bank już po raz kolejny zaangażował się we wsparcie obywateli Ukrainy, których dotknęła wojna. Tym razem, bank zdecydował się wesprzeć najmłodszych w trudnym dla nich czasie, w nieco mniej standardowy sposób. W środę 18 stycznia br. odbył się seans filmowy w języku ukraińskim dla podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które prowadzi w Warszawie Caritas Polska.

W minioną środę 80 podopiecznych Caritas Polska, w tym głównie matki z dziećmi powyżej 6. roku życia, wzięli udział w zorganizowanym przez Alior Bank specjalnym seansie filmowym. Obywatele Ukrainy przebywający obecnie w Polsce, mogli bezpłatnie skorzystać z oferty Multikina w warszawskich Złotych Tarasach i cieszyć się seansem „Kota w butach. Ostatnie życzenie” z dubbingiem w ich ojczystym języku. Seans dla dzieci nie odbyłby się bez obowiązkowego, kinowego zestawu, który również został zagwarantowany małym gościom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję