Reklama

Niedziela Częstochowska

Nasz Rok Modlitwy

Nasi czytelnicy dzielą się z nami, jak przeżywają Rok Modlitwy ogłoszony przez papieża Franciszka.

Niedziela częstochowska 9/2024, str. I

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa to sztafeta pokoleń

Modlitwa to sztafeta pokoleń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wielu wiernych w naszych parafiach odnalazło swoje miejsce w różnych grupach modlitwy. Oczywiście, bardzo ważne są koła Żywego Różańca, a także grupy adoracji Najświętszego Sakramentu. – Nie wyobrażam sobie dnia bez adoracji Najświętszego Sakramentu, chociaż kilka minut. To mi daje siłę na cały dzień. Bardzo się cieszę, że jest ogłoszony Rok Modlitwy. Jest tak dużo spraw i intencji, które każdego dnia przedstawiam Bogu. Dla mnie ten Rok Modlitwy to jeszcze większa mobilizacja do tego, by również innych zachęcić do modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – podkreśla p. Anna.

Z różańcem w ręku

W naszej archidiecezji działają m.in.: Grupy Modlitwy Ojca Pio, Apostolat Margaretka i Bractwo Eucharystyczne. Wielu wiernych sięga po różaniec, chętnie odmawia Nowennę Pompejańską. – Jakiś czas temu odkryłam Nowennę Pompejańską. Ta modlitwa jest bardzo wymagająca, ale nie wyobrażam sobie, bym jej nie odmawiała. Odmawiać każdego dnia wszystkie tajemnice Różańca to coś niesamowitego. Bardzo pomaga mi ta modlitwa. Zaczęłam też więcej czytać na temat Nowenny Pompejańskiej. Niesamowicie mnie to wciągnęło. Bardzo polubiłam modlitwę różańcową. Bardzo dobrze, że jest Rok Modlitwy. Trudno sobie wyobrazić życie bez modlitwy, bez spotykania się z Bogiem i rozmowy z Nim – mówi nam p. Zofia z parafii św. Jakuba Apostoła w Częstochowie. I dodaje: – Rok Modlitwy przeżywam również z lekturą duchową. Czytam Dzieje duszy św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zaczęłam na początku Wielkiego Postu. A przede mną jeszcze trochę lektur duchowych. Chciałabym przeczytać Wyznania św. Augustyna. Ostatnio odkryłam, jak piękny jest obraz z wizerunkiem Maryi Rozwiązującej Węzły. Cieszę się, że mam go u siebie w domu. Myślę, że w Roku Modlitwy odmówię Nowennę do Maryi Rozwiązującej Węzły – przyznaje p. Zofia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Modlitwa Pismem Świętym

Oczywiście, modlitwa jest ważnym wymiarem życia dla członków różnych stowarzyszeń i wspólnot, takich jak: Rycerstwo Niepokalanej, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Domowy Kościół, Krucjata Wyzwolenia Człowieka. – U nas bardzo ważne jest spotkanie ze słowem Bożym, tzw. Namiot Spotkania. Dla mnie osobiście jest to głębokie przeżycie – opowiada Niedzieli Kasia, która działa w Ruchu Światło-Życie. – Zawsze modlitwa była mi bardzo bliska, ale kiedy odkryłam Namiot Spotkania, to bardzo ważną częścią mojej modlitwy stała się lektura Pisma Świętego. Ciągle rozważając słowo Boże, zastanawiam się, co Bóg chce mi powiedzieć przez konkretny fragment Pisma Świętego – podkreśla Kasia.

Rok Modlitwy jest zachętą do modlitwy za kapłanów i seminarzystów, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Tak jak czyni to Apostolat Margaretka.

2024-02-27 11:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najpierw formacja, później akcja. Parafialne rady duszpasterskie zawierzyły się Maryi

– Ważną rzeczą jest dla nas oddanie się w ręce Maryi, żeby Ona była reżyserką i powierniczką naszych zadań – powiedział abp Wacław Depo. 17 grudnia metropolita częstochowski przewodniczył w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Mszy św., podczas której zawierzył Maryi nowo wybrane parafialne rady duszpasterskie w archidiecezji częstochowskiej.

– Chcemy stawać przed Tobą jako Matką wymagającą, a jednocześnie świadomi, że to Ty, Oblubienico w Duchu Świętym, wypraszasz nam potrzebne światło nadziei, które z Jasnej Góry zawsze promieniuje na naszą Ojczyznę i archidiecezję – podkreślił abp Depo podczas modlitwy zawierzenia.

CZYTAJ DALEJ

Zamiast rządzenia mamy igrzyska

2024-07-20 16:39

[ TEMATY ]

komentarz

PAP/Marcin Obara

Ponad pół roku koalicyjnych rządów dobitnie pokazują, że ekipa obecnie sprawująca władzę nie ma pomysłu na Polskę. Zamiast wdrażania strategicznych programów, mamy niekończące się igrzyska. A nieudolna próba aresztowania posła Marcina Romanowskiego jest tego najlepszym przykładem.

Ostatni tydzień w polskiej polityce przyniósł nieoczekiwany zwrot akcji. Prokuratura, która od miesięcy słynie z bezwzględnego ścigania polityków i urzędników z poprzedniego rządu, nagle znalazła się w defensywie. Musi się tłumaczyć dlaczego złamała prawo zatrzymując posła Marcina Romanowskiego, który jest chroniony immunitetem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE).

CZYTAJ DALEJ

Historyczna decyzja Watykanu

2024-07-20 22:16

[ TEMATY ]

objawienia

pl.wikipedia.org

Pierina Gilli i Matka Boża jako „Mistyczna Róża – Fontanelle”

Pierina Gilli i Matka Boża jako „Mistyczna Róża – Fontanelle”

W Fontanelle di Montichiari można doświadczyć autentycznej pobożności maryjnej związanej z duchowym doświadczeniem Pieriny Gilli. Dla sanktuarium maryjnego w Fontanelle di Montichiari i dla diecezji Brescia to historyczny moment - zakończenie procesu, który rozpoczął się ponad dwadzieścia lat temu.

Bp Pierantonio Tremolada, biskup Brescii, 8 lipca wydał dekret w następstwie pisma Dykasterii ds. Nauki Wiary, podpisanego przez kardynała prefekta Fernándeza i kontrasygnowanego przez Papieża Franciszka. Dekret bpa Tremolady stwierdza „nihil obstat”, nic przeciwnego, czyli maksymalne możliwe uznanie objawień i zjawisk nadprzyrodzonych, w oparciu o kryteria ustalone w nowych przepisach Dykasterii Watykańskiej. W tym przypadku chodzi o domniemane objawienia Pieriny Gilli (1911-1991).

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję