Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Rycerska brać

Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II działający przy parafii Chrystusa Nauczyciela powiększył się o rycerza.

Niedziela sandomierska 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Dariusz Nochelski

Ceremonia przyjęcia nowego rycerza

Ceremonia przyjęcia nowego rycerza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystości przyjęcia w grono wspólnoty wzięli udział przedstawiciele wszystkich chorągwi działających na terenie diecezji. Po Eucharystii którą sprawował ks. Grzegorz Martyna, proboszcz parafii, odbyła się dodatkowo promocja na kolejny stopień rycerski członków wspólnoty, którzy swoją dotychczasową postawą jako mężczyzny-katolika dają świadectwo swojego oddania Bogu i Ojczyźnie. Mężczyźni, którzy na co dzień tworzą Chorągiew Rycerską, czynnie działają na rzecz parafii wspierając powstające dzieła duchowe, ale również angażując się w działalność materialną i regularnie wspierając posługujących kapłanów. Warto dodać, że Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II jest wspólnotą dla każdego mężczyzny bez względu na wiek. Jednocześnie rycerze zachęcają nie tylko mężczyzn, ale i proboszczów do tworzenia takich wspólnot w swoich parafiach, albowiem dając świadectwo swoim zaangażowaniem i oddaniem pokazują, że taka wspólnota może ożywić społeczność wiernych i realnie działać na rzecz rozwoju i pogłębienia życia wspólnotowego. Należy dodać, że formalną decyzją biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II otrzymał zgodę i błogosławieństwo na swoją działalność na terenie diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-26 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rok Miłosierdzia

2026-04-22 09:52

Niedziela sandomierska 17/2026, str. I-II

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Stajemy tutaj, aby zainaugurować Rok Miłosierdzia, a zarazem rozpoczynamy peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego na terenie całej diecezji – mówił w homilii bp Krzysztof Nykiel.

Uroczysta inauguracja peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji sandomierskiej odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowcu Świętokrzyskim w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej. Wraz z nim modlili się biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, bp Jan Sobiło z Zaporoża oraz bp Edward Frankowski z Sandomierza. Koncelebrowali kapłani z kurii diecezjalnej, sądu biskupiego, seminarium oraz ze wszystkich dekanatów.
CZYTAJ DALEJ

Ruszył proces rejestracji polskich grup na ŚDM w Korei

Rozpoczęła się rejestracja grup na przyszłoroczne, Światowe Dni Młodzieży w Seulu poprzez polski system Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM (KBO ŚDM). Polscy organizatorzy zachęcają, by przed rozpoczęciem procesu zgłoszenia, dobrze przygotować się i zrozumieć zasady wyjazdu do Korei, bowiem, jak przypominają, ŚMD to nie turystyka.

Podziel się cytatem - czytamy na stronie KBO ŚDM.
CZYTAJ DALEJ

1 maja wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium św. Anny

2026-04-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum parafii

Tomaszowscy pielgrzymi w drodze do Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach

Tomaszowscy pielgrzymi w drodze do Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach

Parafia NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim we współpracy z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka zaprasza w piątek, 1 maja, na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach.

Pielgrzymi wyruszą o godz. 9.00 z Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie to już 31. piesza pielgrzymka na tej trasie. W programie przewidziano modlitwę różańcową, wspólny śpiew oraz Eucharystię w Smardzewicach. Nie zabraknie także czasu na integrację przy ciepłym posiłku i dzieleniu się chlebem. Zwieńczeniem wspólnego dnia będzie nabożeństwo majowe. Powrót planowany jest około godz. 16.00.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję