Reklama

Aspekty

To nasza diecezja

Zapraszam do kontaktu

2024-03-26 12:47

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 13/2024, str. VI

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

Archiwum redakcji

Ks. Andrzej Hładki, dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego

Ks. Andrzej Hładki, dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Katarzyna Krawcewicz: Do 27 kwietnia można zgłaszać się na kolejny cykl przygotowań prowadzonych przez Diecezjalny Ośrodek Katechumenalny. Dla kogo jest ta propozycja?

Ks. Andrzej Hładki: Dajemy osobom dorosłym możliwość przygotowania do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Zatem to propozycja m.in. do osób, które z różnych względów nie przyjęły chrztu w Kościele rzymskokatolickim. Coraz częściej są to ludzie, których rodzice zaniedbali sprawę sakramentów bądź postanowili, że nie ochrzczą swojego dziecka. Ale ośrodek zaprasza również osoby, które utraciły więź z Kościołem, odeszły od niego, może nawet dokonały aktu apostazji, ale teraz chcą wrócić. Ważne jest, żeby mówić o tym, że takie osoby mają możliwość powrotu do Kościoła. Zgłaszający się do naszego ośrodka, korzystają z pomocy katechistów, którzy ich prowadzą i im towarzyszą.

Od czego zacząć?

Zainteresowani powinni zgłosić się do parafii, w której mieszkają, prosząc o pomoc w przygotowaniu. Następnie kontaktują się ze mną, ja przygotowuję dokumenty i ustalamy tok pracy. Ośrodek przyjmuje zgłoszenia od księży proboszczów lub wyznaczonych przez nich wikariuszy, telefonicznie: 796 071 559, po rozpoczęciu wypełniania dokumentacji oraz własnoręcznie napisanej prośbie do biskupa diecezjalnego o sakramenty święte.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy dyrektor ekonomiczny

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

ks. Rafał Tur

Archiwum Aspektów

ks. Rafał Tur

ks. Rafał Tur

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma nowego dyrektora ekonomicznego. Został nim ks. kan. Rafał Tur. Zastąpił na tym stanowisku ks. prof. Tadeusza Stanisławskiego.

Dekret nowemu dyrektorowi wręczył bp Tadeusz Lityński. Dotychczas ks. Tur był zastępcą dyrektora ekonomicznego diecezji oraz dyrektorem Diecezjalnej Księgarni św. Antoniego. Mieszka w Zielonej Górze, a pochodzi z Kożuchowa.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była dniem modlitwy w obronie życia poczętego

2024-04-12 12:12

[ TEMATY ]

aborcja

abp Tadeusz Wojda SAC

BP KEP

Abp Tadeusz Wojda SAC

Abp Tadeusz Wojda SAC

Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

„W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym”, Przewodniczący Episkopatu zachęcił, „aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji”.

CZYTAJ DALEJ

USA/ Biały Dom: Iran rozpoczął atak, Stany Zjednoczone pomogą w obronie Izraela

2024-04-13 23:24

[ TEMATY ]

USA

Izrael

Iran

PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Iran rozpoczął atak na Izrael, a Stany Zjednoczone wesprą izraelską obronę przeciwko temu zagrożeniu - przekazał w sobotę Biały Dom. Irański atak ma potrwać kilka godzin.

"Iran rozpoczął atak powietrzny na Izrael. Prezydent Biden jest regularnie informowany o sytuacji przez swój zespół ds. bezpieczeństwa narodowego i spotka się z nim dziś po południu w Białym Domu. Jego zespół jest w stałym kontakcie z izraelskimi urzędnikami, a także innymi partnerami i sojusznikami. Atak ten będzie prawdopodobnie trwał kilka godzin" - napisała w oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson. Dodała, że prezydent Biden jasno deklarował, że zobowiązanie USA wobec obrony Izraela jest niezachwiane i że USA "wesprą jego obronę przed tymi zagrożeniami z Iranu".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję