Reklama

Kościół

Wyzwanie męskości

Czy współcześnie mężczyzna to rodzaj męski czy nijaki? Skąd można czerpać inspirację do duchowej formacji mężczyzn?

Niedziela Ogólnopolska 20/2024, str. 41

[ TEMATY ]

mężczyzna

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zauważamy obecnie rosnące zainteresowanie mężczyzn powrotem do korzeni – poszukiwaniem swojej tożsamości i budzącą się w nich świadomość co do naturalnie przypisanych im ról społecznych. Ten swoisty renesans męskości inspirowany jest przez duchowe odrodzenie – zauważamy wszak większe zaangażowanie panów w życie Kościoła – zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Aby wesprzeć ten proces, potrzebne są spotkania formacyjne, będące też platformą wymiany doświadczeń. Szanse na to daje najbliższe forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”, które odbędzie się w Częstochowie 25 maja 2024 r. (sobota) w auli parafii św. Zygmunta (ul. Krakowska 1).

Bycie mężczyzną we wspólnocie okazuje się wyzwaniem. Jak temu sprostać? Co robić, by pogodzić rolę męża, ojca, dobrego pracownika, a przy tym budować postawę duchowego wojownika? Jak pielęgnować w sobie wiarę i męstwo? Między innymi te tematy w czasie forum poruszą zaproszeni goście, a wśród nich znajdą się dr hab. Mieczysław Guzewicz – ekspert w dziedzinie małżeństwa, rodziny, wychowania oraz ojcostwa; ks. prof. dr hab. Adam Rybicki – autor publikacji książkowych i wielu artykułów na temat męskiej duchowości; dr Mariusz Janas – autor książki Podróż mężczyzny. Teologiczny przewodnik męskości oraz organizator kilku już konferencji dla mężczyzn; Aleksander Beta – wielokrotny mistrz Polski w judo i członek męskiej wspólnoty „Wojownicy Maryi” w Łodzi. Forum daje możliwość przekazania rzetelnej wiedzy dotyczącej męskich spraw niezależnie od indywidualnej drogi powołania. Zapisy pod adresem mailowym: forumjestemmezczyzna@gmail.com lub telefonicznie: 732 660 500.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-05-14 13:38

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mężczyźni na modlitwie

Niedziela małopolska 45/2012, str. 8

[ TEMATY ]

modlitwa

mężczyzna

B. Sztajner/Niedziela

Widok modlących się tylko kobiet w kościele nikogo nie zaskakuje. Są to często: owdowiałe panie, babcie z wnuczkami lub matki oczekujące narodzin dziecka. Ciężko zauważyć klęczące przed Tabernakulum bizneswomen. A co z mężczyznami na modlitwie w kościele? Rzadki to widok! Zajrzyjmy więc do Pisma Świętego, by dowiedzieć się, jakie oczekiwania ma Bóg względem mężczyzn.
CZYTAJ DALEJ

Tłumy wiernych w ulicznej Drodze Krzyżowej w Radomiu. Liczbę uczestników oszacowano na 1500 osób

2025-04-14 09:41

[ TEMATY ]

Radom

Bp Marek Solarczyk

uliczna Droga Krzyżowa

tłumy

facebook.com/bpmsolarczyk

Uliczna Droga Krzyżowa w Radomiu

Uliczna Droga Krzyżowa w Radomiu

Ulicami Radomia przeszła w niedzielę wieczorem Droga Krzyżowa. Wierni przeszli od kościoła farnego do katedry. Niesiono krzyż, który jest wierną kopią symbolu ŚDM.

Rozważania przygotował biskup Marek Solarczyk. - Rozpoczynamy naszą radomską Drogę Krzyżową w Roku Jubileuszowym, ale także okresie, gdy dziękujemy Bogu - Panu czasu za 1000. lat Królestwa Polskiego. Pragniemy rozważyć tajemnice życia Boga razem z Jezusem Chrystusem i dostrzec w bogactwie naszych ludzkich dziejów znaki działania mocy Boga, jaką ofiarował nam poprzez tak licznych Pielgrzymów Nadziei - świadków miłości Boga i Kościoła oraz poświęcenia dla człowieka i naszej Ojczyzny - Polski - mówił się bp Marek Solarczyk.
CZYTAJ DALEJ

Marsz Tysiąclecia Królestwa Polskiego

2025-04-14 18:00

archiwum organizatorów

    Kraków hucznie celebrował jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Równo tysiąc lat temu, w 1025 Bolesław Chrobry został koronowany na pierwszego króla Polski. Z tej okazji Społeczny Komitet imienia Bolesława Chrobrego postanowił zorganizować obchody tejże rocznicy.

Obchody zorganizowane 12 kwietnia rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (przy ulicy Kopernika 19). Msza sprawowana była w tradycyjnym rycie rzymskim. Kazanie o znaczeniu koronacji i tradycjach narodowych wygłosił ks. Grzegorz Śniadoch.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję