Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica: pracownicy Kurii Biskupiej modlili się przy relikwiach św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

[ TEMATY ]

święty

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Biskup świdnicki Ignacy Dec wraz z pracownikami Kurii i siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, modlili się w kaplicy Domu Biskupiego 17 września przy relikwiach św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Okazją była 120. rocznica śmierci abp Felińskiego.

Eucharystii przewodniczył biskup Ignacy Dec. W homilii nawiązując do Ewangelii o Dobrym Pasterzu podkreślił, że św. Zygmunt Szczęsny Feliński jest wzorem do naśladowania dla wszystkich grup społecznych w miłowaniu, przebaczaniu i okazywaniu cierpliwości wszystkim napotkanym ludziom i trosce o nich, tak jak okazywał ją Dobry Pasterz. – Droga życia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, winna być naszą drogą. Ta droga została wyraźnie wytyczona przez Chrystusa Dobrego Pasterza. Szedł nią abp Feliński widząc triumf, biedę, prześladowanie i uciemiężenie. Niech ta droga, będzie i naszym dzisiaj udziałem, w okazywaniu miłości, przebaczenia i cierpliwość innym – mówił bp Dec.

Po zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy ucałowali relikwie św. abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i każdy otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem świętego.

2015-09-17 19:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wierzyć jak Jan

Ważnym świadkiem wiary jest dla chrześcijan Jan Apostoł, syn Zebedeusza i Salome, uczeń Jana Chrzciciela. Wraz ze swym starszym bratem Jakubem stał się jednym z pierwszych uczniów Jezusa Chrystusa. W czwartej Ewangelii występuje pod imieniem „uczeń, którego Jezus miłował”. W ten sposób końcowy redaktor Ewangelii utrwalił jego postać, by ukazać w nim wzór dla każdego chrześcijanina, który jak on winien być umiłowanym uczniem Pana. Według Jana istotą wiary jest przyjąć Jezusa-Prawdę, by w przyjaźni z Nim doświadczać Jego życia na drodze do pełnego zjednoczenia z Bogiem w chwale Nieba.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję