„Studium pragnie dawać możliwość rozwoju intelektualnego i duchowego swoim słuchaczom, którzy rekrutują się głównie z osób należących do Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych
(OCDS), Bractw Szkaplerznych i osób zainteresowanych duchowością karmelitańską” - powiedziała Niedzieli Ewa Leśniewska, rzecznik prasowy Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. Zajęcia
są prowadzone przez osoby świeckie, absolwentów: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wyższego Instytutu Kultury Religijnej w Katowicach, Kolegium Teologicznego Archidiecezji Katowickiej
i Karmelitańskiego Instytutu Duchowości w Krakowie, pozostających pod duchową i merytoryczną opieką delegata Ogólnopolskiego Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych, o. dr.
Włodzimierza Tochmańskiego OCD. Konferencje cieszą się zainteresowaniem słuchaczy. Gromadzą uczestników z archidiecezji katowickiej, a także sąsiednich diecezji: gliwickiej, sosnowieckiej,
częstochowskiej, opolskiej i krakowskiej. Warto podkreślić - dodaje Leśniewska, że owocem karmelitańskiego studium jest już kilka powołań do świeckiego Karmelu oraz podniesienie poziomu
duchowego i intelektualnego członków OCDS.
Członkowie Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych przygotowali także 2 konkursy popularyzujące wiedzę religijną. Pierwszy dotyczy 25. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II i skierowany
jest do uczniów szkół podstawowych. A drugi pod tytułem: „Św. Edyta Stein - dar, wezwanie i obietnica czasów współczesnych” przeznaczony jest dla młodzieży szkół
ogólnokształcących i średnich oraz trzecich klas szkół gimnazjalnych.
„Jezus zajął moje miejsce.” - Jak cztery słowa potrafią otworzyć serce na łaskę? W tym odcinku biorę Was w trzy krótkie, ale potężne historie: od zwięzłej Ewangelii, przez drogę od nienawiści do miłości, aż po świadectwo wybitnego lekarza, który widział cuda i mówi wprost: wiara nie przeszkadza nauce—ona nadaje jej sens.
Jeśli szukasz odpowiedzi, nadziei albo „iskry” do modlitwy—tu ją znajdziesz.
Na rynku wydawniczym w Portugalii pojawiły się dwie publikacje zawierające wspomnienia siostry Łucji dos Santos, karmelitanki bosej, która była jedną z trojga uczestników objawień maryjnych w Fatimie trwających pomiędzy 13 maja i 13 października 1917 roku.
Jedną z nowości jest książka autorstwa siostry Ângeli Coelho, wicepostulatorki procesu beatyfikacyjnego portugalskiej wizjonerki, zatytułowana „Viver na Luz de Deus” (Żyjąc w Bożym świetle). Publikacja, której współautorem jest francuski karmelita bosy o. François Marie Léthel, została wydana przez Edições Carmelo. Rzuca ona nowe światło na życie siostry Łucji.
Łaciński Patriarcha Jerozolimy kieruje w niedzielę 5 października list do wszystkich wiernych, w którym wyraża optymizm i nadzieję na długo oczekiwany pokój w Ziemi Świętej. „Możliwy koniec tej strasznej wojny, który wydaje się już bliski, może wreszcie oznaczać nowy początek dla wszystkich - nie tylko Izraelczyków i Palestyńczyków, ale także dla całego świata” - pisze w liście kard. Pierbattista Pizzaballa.
W związku z pojawiającą się szansą na zaakceptowanie przez strony konfliktu planu pokojowego w Ziemi Świętej patriarcha łaciński Jerozolimy pisze, że po raz pierwszy po dwóch latach tragedii docierają wiadomości o możliwej nowej, pozytywnej karcie: o uwolnieniu izraelskich zakładników, części więźniów palestyńskich oraz o zakończeniu bombardowań i ofensywy militarnej.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.