Reklama

Ku czci bł. Matki Marii Karłowskiej

Nowa świątynia w Toruniu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w parafii bł. Matki Marii Karłowskiej na toruńskim osiedlu Na Skarpie miało szczególnie uroczysty charakter. Tego dnia biskup diecezjalny Andrzej Suski poświęcił nowo wybudowaną kaplicę i wraz z kapłanami dekanatu odprawił pierwszą Mszę św. W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup przybliżył nam postać Maryi - prostej izraelskiej kobiety, dźwigającej trudy codziennego życia jak wiele współczesnych kobiet i matek. Wskazał nam także rolę parafii jako wspólnoty żywego Kościoła.
W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni wierni oraz wielu gości. Przybyły także siostry, m.in. ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek w Jabłonowie Pomorskim, których założycielką była patronka naszej parafii - bł. Matka Maria Karłowska. Obecne były też siostry pasterki posługujące na co dzień w toruńskim Caritas i Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu. Radość naszą dzieliły również siostry karmelitanki z Domu Zakonnego przy ul. Wyszyńskiego w Toruniu oraz siostry karmelitanki wywodzące się z naszej parafii: s. Ignis z Sopotu i s. Gerarda z Łodzi.
W Bożym domu, zgodnie z nauką naszego Pasterza, trwać będziemy na modlitwie, łamaniu chleba i nauce Apostołów, zanosząc nasze wspólne i indywidualne modlitwy gorących serc.
Wybudowana kaplica jest materialnym znakiem naszej wiary, który służyć będzie każdego dnia nam wszystkim i przyszłym pokoleniom.
Jako parafianie tej młodej, bo istniejącej dopiero 4 lata wspólnoty, pragniemy z całego serca podziękować naszemu kochanemu proboszczowi ks. Andrzejowi Ziegertowi za ojcowską troskę, poświęcenie i zaangażowanie przy budowie naszej kaplicy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV zachęca do odnowienia żaru powołania misyjnego

2025-10-05 12:01

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież: zawsze na pierwszym miejscu musi być ludzka godność! Cały Kościół jest misyjny i stanowi jeden wielki lud zmierzający w stronę Królestwa Bożego. Dzisiaj przypominają nam o tym nasi bracia i siostry misjonarze oraz migranci. Nikt jednak nie powinien być zmuszany do wyjazdu, wykorzystywany ani gnębiony ze względu na to, że jest potrzebującym lub cudzoziemcem! - wskazał Leon XIV podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański.

Papież zachęcił, aby w październiku, „kontemplując wraz z Maryją tajemnice Chrystusa Zbawiciela”, zintensyfikować modlitwę o pokój; „modlitwę, która staje się konkretną solidarnością z ludnością dotkniętą wojną”. Leon XIV podziękował szczególnie „wszystkim dzieciom na całym świecie, które włączyły się w modlitwę różańcową w tej intencji”.
CZYTAJ DALEJ

Nowe informacje o życiu siostry Łucji, uczestniczki objawień fatimskich

2025-09-30 19:10

[ TEMATY ]

objawienia fatimskie

nowe informacje

siostra Łucja

Coimbra – Muzeum S. Łucji/ zdjęcia: Grażyna Kołek

Na rynku wydawniczym w Portugalii pojawiły się dwie publikacje zawierające wspomnienia siostry Łucji dos Santos, karmelitanki bosej, która była jedną z trojga uczestników objawień maryjnych w Fatimie trwających pomiędzy 13 maja i 13 października 1917 roku.

Jedną z nowości jest książka autorstwa siostry Ângeli Coelho, wicepostulatorki procesu beatyfikacyjnego portugalskiej wizjonerki, zatytułowana „Viver na Luz de Deus” (Żyjąc w Bożym świetle). Publikacja, której współautorem jest francuski karmelita bosy o. François Marie Léthel, została wydana przez Edições Carmelo. Rzuca ona nowe światło na życie siostry Łucji.
CZYTAJ DALEJ

Zostań z nami. Wystawa w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie

2025-10-05 23:46

ks. Jakub Oczkowicz

Zaproszenie na Wernisaż

Zaproszenie na Wernisaż

Znany fotograf i autor książek Mirek Osip-Pokrywka, posługując się czarno-białą i kolorową fotografią analogową, za pomocą zbliżeń (w tym portretów) oraz szerokich planów, uchwycił niezwykły klimat tamtych chwil oraz ludzkie emocje: od smutku i żalu, po radość i nadzieję. Niektóre z ujęć mają wręcz metaforyczny wymiar, zwłaszcza oglądane po dwudziestu latach od tamtych wydarzeń. Tytuł ekspozycji „Zostań z nami” – jak zauważył otwierający wystawę biskup Kazimierz Górny – wzięte są z Ewangelii (Łk 24,29), ale nawiązują również do okrzyków, jakie Polacy wznosili podczas pielgrzymek papieża do Ojczyzny. Są wreszcie wyrazem tęsknoty i wiary w świętych obcowanie.

Artysta, który przybył na wernisaż z żoną Magdą, współautorkę kolejnych publikacji, wprowadził w historię powstania tego fotoreportażu oraz podzielił się refleksjami dotyczącymi tamtych wydarzeń oraz pracy twórczej. W odpowiedni nastrój wprowadził zebranych również Pan Andrzej Szypuła, w mistrzowski sposób deklamując wiersz Reginy Nachacz o odejściu Jana Pawła II do domu Ojca.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję