Reklama

Niedziela Legnicka

Przeżyj Post z sercem

Kolejny raz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do wyjątkowego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Będzie modlitewny flash mob, krucjata modlitewna w obronie życia oraz okazja do napisania listu od serca. Wszystko zakończy się w Niedzielę Palmową IX Legnickim Marszem dla Życia i Rodziny.

[ TEMATY ]

post

Wielki Post

Ks. Waldemar Wesołowski

W Środę Popielcową już po raz siódmy rusza krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia. Jak mówi ks. Janusz Wilk, asystent kościelny KSM-u: - „jest to modlitewny maraton w intencji życia poczętego, trwający przez 40 dni, 24 godziny na dobę”. Pomysł duchowego wspierania wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci w takiej formie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, a w diecezji legnickiej odbędzie się już siódmy raz. - „Jest to ważny element naszego wielkopostnego przygotowania do dziewiątego już Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową” – dodaje ks. Wilk.

W Krucjacie modlitewnej może brać udział każdy. Ważne jest, by zadeklarować swój udział i zaznaczyć dogodny dzień i godzinę swojej modlitwy. Można się modlić indywidualnie, razem ze swoją rodziną, czy też we wspólnocie. Rodzaj modlitwy jest dowolny. Ważne, by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy.

Krucjata rozpocznie się w Środę Popielcową 1 marca o godzinie 12,00, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem IX Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny.

- „Zapisy przyjmuje Biuro Komitetu Organizacyjnego Legnickiego Marszu dla Życia (od pon. do pt. w godzinach od 9,00 do 15,00) pod numerem telefonu 513 129 362. Natomiast na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl przygotowano specjalny kalendarz, na którym można zobaczyć, które godziny są już zajęte” – podkreśla ks. Wilk.

Ponadto w czasie Wielkiego Postu KSM proponuje, zwłaszcza ludziom młodym, modlitewny flash mob. – „To rodzaj spontanicznej akcji zwoływania się na wspólną modlitwę w określonym czasie i miejscu. Przydatne do tego będą telefony komórkowe, komunikatory i portale społecznościowe. Przy tej okazji ludzie młodzi będą też angażować przypadkowych przechodniów do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie i zaprzestania aborcji” – powiedziała Ewelina Arnold z legnickiego KSM-u. Od 1 marca, każdego dnia przy pomniku Jana Pawła II, tuż obok legnickiej katedry, o g. 15,00 inicjowana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ważne jest, by zapraszać na nią wszystkich swoich znajomych.

Reklama

Również w ramach przygotowań do IX Marszu dla Życia podjęta zostanie akcja charytatywna. – „W tym roku będzie to Poczta z Serca. Do tej akcji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Polegać ona będzie na namalowaniu kartki lub napisaniu listu z życzeniami wielkanocnymi dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” – powiedziała Daria Pańczyszyn z biura KSM-u.

W tej akcji mogą wziąć udział osoby indywidualne, klasy szkolne, grupy formacyjne. Specjalnie oznaczone skrzynki pocztowe z logo tej akcji zostały rozesłane do wszystkich parafii diecezji legnickiej. Do tych właśnie skrzynek będzie można wrzucać listy i kartki, które zostaną przekazane prezesowi Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska dr Krzysztofowi Szmydowi. Jak dodaje Daria Pańczyszyn: - „ważne jest, aby zaznaczyć, do kogo adresowana jest przesyłka (chłopiec czy dziewczyna), by niosła ona przesłanie nadziei i radości”.

Zwieńczeniem wszystkich inicjatyw wielkopostnych będzie IX Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy w Niedzielę Palmową z legnickiej katedry. W tym roku towarzyszyć mu będzie hasło „Chodźcie z nami”. Na zakończenie marszu zostanie zaprezentowane oratorium „Ogłaszamy miłosierdzie”, którego wykonawcami będzie młodzież diecezji legnickiej przygotowana do tego występu przez krakowskich muzyków Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka.

Więcej informacji na ten temat na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl

2017-02-07 11:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Pomiędzy lękiem a zaufaniem

Jaki rozkaz pada w Piśmie Świętym najczęściej? Nie jest to rozkaz, abyśmy więcej kochali. Jest to największe pragnienie Boga dotyczące rodzaju ludzkiego, ale nie jest to najczęściej dawane przez Niego polecenie.

Autorzy piszący o życiu duchowym często mówią, że pycha jest korzeniem ludzkiego grzechu, ale występujące najczęściej w Biblii polecenie nie mówi o unikaniu pychy czy też o uniżeniu.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja kielecka: biskup upomniał proboszcza Pacanowa

2022-08-10 16:35

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

TD

„Ksiądz Biskup zwrócił uwagę Księdzu Proboszczowi na jego niestosowne zachowanie i po bratersku go upomniał” – czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego diecezji kieleckiej w sprawie parafii Pacanów, podpisanym przez ks. Mirosława Cisowskiego.

Proboszcz swą funkcje pełni od 12 lat. Część wiernych ma zastrzeżenia co do sposobu jej wykonywania i złożyła skargę w kieleckiej Kurii. Oskarżenia dotyczyły m.in. zastraszania, poniżania, manipulowania, a nawet nadużywania siły.

CZYTAJ DALEJ

30. Piesza Pielgrzymka Diec. Elbląskiej

2022-08-11 20:47

[ TEMATY ]

Jasna Góra

#Pielgrzymka

Elbląg

BPJG

30. Piesza Pielgrzymka Diec. Elbląskiej

30. Piesza Pielgrzymka Diec. Elbląskiej

"Chcemy ujrzeć Jezusa!" - to pragnienie wyrażali w drodze pątnicy 30. Pieszej Pielgrzymki Diec. Elbląskiej. Na Jasną Górę przyszło 320 osób, w dwa tygodnie pokonali ponad 500 km. Dziękowali także za 30-lecie powstania swojej diecezji

- Jak zobaczyć Jezusa? We wspólnocie, w drugim człowieku, w służbie drugiemu człowiekowi i wspieraniu go, by i on zobaczył naszego Zbawiciela – wyjaśniali pielgrzymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję