Reklama

Świat

Aleppo zostanie poświęcone Matce Bożej Fatimskiej

Umęczone wojną syryjskie miasto Aleppo zostanie poświęcone Matce Boże z Fatimy. Dla naszych ludzi jest to źródło nadziei, potwierdza też naszą obecność w tym mieście – uważa chaldejski biskup Aleppo Antoine Audo. Uroczystość ta odbędzie się w najbliższą sobotę, kiedy Franciszek będzie celebrował Mszę w sanktuarium w Fatimie, a więc w szczególnej łączności z Papieżem.

[ TEMATY ]

Fatima

Aleppo

Franciszek w Fatimie

Ks. Rafał Cyfka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Aleppo wezmą w niej udział wszyscy biskupi i kapłani obecni w tym mieście oraz wierni wszystkich obrządków chrześcijańskich. Msza zakończy się procesją z figurą Matki Bożej z Fatimy, która w tych dniach została tam przywieziona jako dar portugalskiego sanktuarium.

Uroczystości związane z oddaniem Aleppo w szczególną opiekę Matki Bożej Fatimskiej – uważa bp Audo – są także okazją do pogłębienia dialogu i spotkania nie tylko między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi, ale także z muzułmanami, wykorzystując szerokie pozytywne echo, jakie przyniosła ze sobą wizyta Papieża w Egipcie. „Na dramat wojny – powiedział chaldejski biskup Aleppo – można odpowiedzieć fanatyzmem lub jednością: Kościół pomaga w tym, aby wybrać jedność. Wiara chrześcijan jest ugruntowana i mocna i to jest okazją do optymizmu, nawet jeżeli ciągle jesteśmy niepewni naszej przyszłości”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-05-10 16:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieci w Aleppo marzą o powrocie do życia sprzed wojny

[ TEMATY ]

Aleppo

Materiały prasowe

Na Święta dzieci w Aleppo nie marzą nawet o prostych zabawkach. Siedmioletni Ibrahim chciałby, by powrócili jego tata i dwójka braci, którzy zginęli na wojnie. Kolejne dzieci, o życiu sprzed wojny, kiedy chodziły do szkoły i na plac zabaw - relacjonuje w rozmowie z KAI sekretarz Caritas Polska ks. Marcin Schmidt, który przebywa w Syrii i spędzi Boże Narodzenie z mieszkańcami Aleppo.

Publikujemy treść rozmowy:
CZYTAJ DALEJ

Czy potrafię tak służyć jak Jezus, tak aby umyć drugiemu człowiekowi nogi?

2025-04-15 14:47

[ TEMATY ]

Ewangelia

maj

rozważanie

ks. Mariusz Słupczyński

Adobe Stock

Rozważanie do Ewangelii J 13,16-20

Czytania liturgiczne na 15 maja 2025;
CZYTAJ DALEJ

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

2025-05-15 12:50

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

BP KEP

Leon XIV mianował peruwiańskiego marystę o. Miguela Ángela Contrerasa Llajarunę biskupem pomocniczym diecezji Callao. Jest to pierwsza nominacja biskupia za pontyfikatu nowego papieża. Jeszcze jako biskup diecezji Chiclayo w Peru przyszły papież był administratorem apostolskim diecezji Callao w latach 2020-2021.

Biskup nominat Ángel Contreras Llajaruna urodził się 5 lipca 1979 w Cajabamba - Cajamarca. Wstąpił do zgromadzenia marystów. Filozofię studiował w Limie, teologię w Meksyku, biblistykę w Nelo Horizonte, a zarządzanie edukacją ponownie w Limie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2008 roku. Pracował w szkole katolickiej, był proboszczem parafii, wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego i dyrektorem sieci szkół parafialnych w diecezji Callao. Od 2022 roku był przełożonym dystryktu południowoamerykańskiego swego zgromadzenia zakonnego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję