Reklama

Niedziela Częstochowska

Zespół "Śląsk" zaprasza na piknik

12 i 13 sierpnia 2017 r. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby w Koszęcinie na ósmą edycję familijnego Pikniku Leśno – Łowieckiego „Cietrzewisko”. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich, kultywowanych w tym regionie. Wstęp wolny.

[ TEMATY ]

taniec

Śląsk

piknik

Archiwum Zespołu "Śląsk"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już ósma edycja popularnej imprezy, która swoim klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” miłośników lasu i kultury łowieckiej. Bogaty program dwudniowego pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze. Wśród tegorocznych, muzycznych atrakcji „Cietrzewiska” koncerty wokalistów śląskiej sceny rozrywkowej, wśród nich: Damian Holecki, Magdalena Pal, Beata Mańkowska i Jacek Silski oraz Bernadeta Kowalska i przyjaciele.

W drugim dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru będzie gospodarz imprezy - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Jak co roku do muzycznego współzawodnictwa staną także sygnaliści w ramach VII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbędą się w sobotę, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu „Śląsk”, w godz. 9:00-14:00. Koncert laureatów tego samego dnia o godz. 16:30. Tradycyjnie „Cietrzewisku” towarzyszą również drwale, których widowiskowe zawody w ramach Śląskich Mistrzostw Drwali rozpoczną się w sobotę od godziny 8:00 i potrwają aż do 17:30. W tym roku po raz pierwszy zobaczymy także rywalizację timbersport czyli zawody w cięciu i rąbaniu drewna siekierkami Stihl. Na eliminacje w timbersporcie zapraszamy w sobotę o godz. 19:00, kontynuacja w niedzielę o godz. 15:30 i 18:00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W ramach dodatkowych atrakcji organizatorzy zapraszają na stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników i pracowników Zespołu „Śląsk”. Będzie można zobaczyć wystawę trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” z Koszęcina, a także wystawę pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. W parku odbędzie się pokaz rzeźbienia w drewnie. Nie zabraknie stoisk rękodzielników oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej.

Organizatorem Pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Program VIII Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”

12-13 sierpnia 2017 roku

SOBOTA – 12 sierpnia

7:30 - Śląskie Mistrzostwa Drwali – otwarcie (dziedziniec pałacowy)

8:00 -14:00 - Śląskie Mistrzostwa Drwali – konkurencje zawodów (dziedziniec/park)

9:00 -14:00 - VII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs sygnalistów Myśliwskich - Pawilon im. Elwiry Kamińskiej

14:00 - Wesoła Biesiada – zabawa przy muzyce (hala namiotowa na dziedzińcu)

15:15 - Sztafeta Narodów – konkurencja Śląskich Mistrzostw Drwali - park

16:30 - VII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej – koncert galowy i ogłoszenie wyników Konkursu Sygnalistów Myśliwskich (hala namiotowa)

17:30 - Okrzesywanie – finał zawodów Śląskich Mistrzostw Drwali - park

19:00 - KOSZĘCIN TROPHY – STIHL TIMBERSPORTS – eliminacje (scena w parku)

19:30 - Śląskie Mistrzostwa Drwali – dekoracja zwycięzców (hala namiotowa na dziedzińcu)

20:00 - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – „A to Polska właśnie” (hala namiotowa)

Reklama

21:30 - Damian Holecki (hala namiotowa)

NIEDZIELA – 13 sierpnia

11:00 - Msza święta hubertowska z oprawą muzyczną Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach - kościół pw. Świętej Trójcy w Koszęcinie

14:00 - Magdalena Pal (hala namiotowa)

15:30 - KOSZĘCIN TROPHY – STIHL TIMBERSPORTS – część I - scena w parku

17:00 - Beata Mańkowska, Jacek Silski (hala namiotowa)

18:00 - KOSZĘCIN TROPHY – STIHL TIMBERSPORTS – część II - scena w parku

19:30 - DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW ZAWODÓW KOSZĘCIN TROPHY - scena w parku

20:00 - Bernadeta Kowalska i przyjaciele (hala namiotowa)

Dodatkowe atrakcje:

Stoiska promocyjne i edukacyjne Lasów Państwowych - park

Zdrowa żywność z polskich lasów – degustacja tradycyjnej kuchni myśliwskiej - park

Pokaz rzeźbienia w drewnie - park

Wystawa z okazji 70-lecia Koła Łowieckiego „Dąbrowa” w Koszęcinie - Pawilon im. Elwiry Kamińskiej

Wystawy pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej - Pawilon im. Elwiry Kamińskiej

Stoiska i zajęcia edukacyjne oraz aleja rękodzielników - park

Zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego

Wesołe miasteczko - park

WSTĘP WOLNY

2017-08-07 16:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod patronatem św. Jadwigi

Niedziela sandomierska 38/2018, str. III

[ TEMATY ]

piknik

św. Jadwiga

Archiwum autora

Nie zabrakło też występów artystycznych

Nie zabrakło też występów artystycznych

Po raz szósty przy parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, 9 września, odbył się Jadwiżański Piknik Rodzinny

Parafianie i goście z Ostrowca Świętokrzyskiego mogli uczestniczyć w przygotowanym przez organizatorów wydarzeniu, którego atrakcyjność wynika z zaproszonych artystów, licznych konkursów i trwającej loterii fantowej. Ci, którzy zakupili los, nie tylko otrzymali wygraną, ale mieli wiele szans na otrzymanie dodatkowych bonusów. Wszyscy czekali jednak na losowanie nagród głównych, których w tym roku było ponad 30. Nasi sponsorzy dostarczyli nam rowery, hulajnogę elektryczną, tablety, smartfony, szkolne plecaki z wyprawką czy zestawy kosmetyków dla rodziny. Liczni goście mogli posmakować słodkich ciast, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, grochówki wojskowej i kapuśniaku. Maszyny do waty cukrowej i popcornu były oblegane przez dzieci, a przy ognisku całe rodziny piekły kiełbaski. Buzie malców kolorowane na różny sposób były pełne radości – wylicza atrakcje ks. Marek Rusak, organizator przedsięwzięcia.
CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego

Niedziela podlaska 5/2003

2 lutego obchodzone jest w Kościele święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Bardzo pięknie o tym święcie pisze Anselm Grün - mnich benedyktyński: "Święto Ofiarowania Pańskiego zaprasza nas, by przyjąć Chrystusa do wewnętrznej świątyni naszego serca. Wesele między Bogiem i człowiekiem odbywa się wtedy, gdy pozwalamy wejść Chrystusowi do wewnętrznej świątyni zamku naszej duszy. Znajduje to swój wyraz podczas święta w procesji ze świecami. Na rozpoczęcie Eucharystii wspólnota zbiera się w ciemnym przedsionku kościoła. Kapłan święci świece i zapala je. Następnie wszyscy wchodzą z płonącymi świecami do kościoła. Jest to obraz tego, że do świątyni naszej duszy wchodzi światło Jezusa Chrystusa i rozświetla wszystko, co jest tam jeszcze ciemne i jeszcze nie wyzwolone".

Nazwy tego święta są dość zróżnicowane. Lekcjonarz armeński podaje, że obchodzono je w "czterdziestym dniu od narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa". W V w. pojawiły się w brzmieniu greckim określenia hypapante, tzn. święto spotkania i heorte ton kataroion - święto oczyszczenia. Te dwa określenia rozpowszechniły się w Kościele zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie. W liturgii bizantyjskiej do dziś nosi ono nazwę hypapante. Nazwę tę spotykamy także w Sakramentarzu gregoriańskim w tradycji rzymskiej. Określeniem "oczyszczenia" posłużył się Mszał z 1570 r. Mszał Pawła VI opowiedział się za In presentatione Domini - Ofiarowanie Pańskie. Różna była data obchodzenia tego święta. Wschód liczył 40 dni od Objawienia Pańskiego, natomiast Zachód od 25 grudnia, które było i jest świętem Narodzenia Pańskiego. Stąd Kościoły wschodnie świętowały Ofiarowanie Pańskie 14 lutego, zaś liturgia rzymska - 2 lutego. Mszał papieża Pawła VI przewiduje na ten dzień oddzielną prefację, która sławi Boga za to, że Maryja przyniosła do świątyni Jezusa, przedwiecznego Syna Bożego, że Duch Święty ogłosił Go chwałą ludu Bożego i światłem dla narodów. Motyw ten leży u podstaw tego święta, pojawia się w modlitwach i w Ewangelii: "Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Maryja i Józef przynieśli Dzieciątko do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego" (Łk 2, 22-23). Motyw światła jest charakterystyczny do tego stopnia, że w niektórych krajach Msza św. 2 lutego nosi nazwę Mszy światła. W tym dniu w jakiejś mierze dominuje procesja ze świecami podczas śpiewania antyfony: "Światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego Izraela".
CZYTAJ DALEJ

Ten biskup 71 lat temu złożył swoje śluby zakonne

2025-02-03 09:53

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

śluby zakonne

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

bp Paweł Socha

Archiwum Aspektów

W każdym ze spotkań komitetu uczestniczył któryś z biskupów, najczęściej był to bp Paweł Socha. Na zdjęciu wita Jana Pawła II w Gorzowie

W każdym ze spotkań komitetu uczestniczył któryś z biskupów, najczęściej był to bp Paweł Socha. Na zdjęciu wita Jana Pawła II w Gorzowie

„Osoby konsekrowane są świadkami nadziei dla współczesnego świata” - podkreśla bp Paweł Socha, który w Dzień Życia Konsekrowanego odnowił swoje śluby zakonne. Główne uroczystości w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbyły się 1 lutego w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

„Konsekrowani pielgrzymami nadziei dla Kościoła i świata” pod takim hasłem 1 lutego w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Wzięli w nich w nich udział osoby konsekrowane - zakonnicy i zakonnice oraz dziewice i wdowy konsekrowane - z terenu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję