Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: charytatywna aukcja w duszpasterstwie akademickim

[ TEMATY ]

studenci

pomoc

PRZEMYSŁAW AWDANKIEWICZ

Duszpasterstwo akademickie archidiecezji częstochowskiej „Emaus” organizuje 2 grudnia charytatywną aukcję prac plastycznych. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone przygotowanie prezentów świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin oraz osób niepełnosprawnych.

Na aukcji będą gromadzone prace malarskie, rysunki, grafiki, zdjęcia. W auli przy kościele akademickim pw. św. Ireneusza, biskupa i męczennika w Częstochowie po każdej z Mszy św. będzie można wylicytować wybrane dzieło – informują organizatorzy aukcji.

Niektóre prace przekazane na aukcję można zobaczyć w serwisie „Youtube” pod http:// www.youtube.com/watch?v=pSLs_EtomTE&feature=youtu.be.

Pierwsza aukcja charytatywna zorganizowana została w 2009 r. przez Katolicki Związek Akademicki „Emaus”, Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Częstochowskiej, Fundację Akademicką „Na Progu” oraz Personalną Parafię Akademicką pw. św. Ireneusza Biskupa i Męczennika w Częstochowie.

2012-11-30 12:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz do studentów: patrzcie na Chrystusa i idźcie Jego drogą

[ TEMATY ]

studenci

Adam Gutkowski

Na rozpoczęciu wczorajszej Akademickiej Drogi Światła ze słowem pasterskim do studentów zwrócił się kard. Stanisław Dziwisz. „Jestem Wam głęboko wdzięczny, że chcecie iść drogą Jezusa Chrystusa. Iść za światłem, którym jest On, jedyny Pan” – mówił do młodych ludzi zebranych na placu przed Katedrą Wawelską metropolita krakowski.

Kard. Dziwisz wskazał, że światło Jezusa jest jedyną drogą zawierającą w sobie obietnicę nadziei, miłości i godziwej przyszłości. „Świadkiem i tym, który szedł za światłem Chrystusa był Karol Wojtyła. Był także studentem tak, jak Wy” – powiedział. Stwierdził, że papież kochał życie i był przy tym człowiekiem wrażliwym na piękno i dobro. „On wyraźnie rozpoznał, że jedyną drogą życia jest Jezus Chrystus” – wskazywał hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa w intencji kapelana Solidarności

2023-01-31 14:29

[ TEMATY ]

katedra

Solidarność

Gorzów Wielkopolski

śp. ks. prał. Witold Andrzejewski

Kamil Lewera/Radio Plus Gorzów

Mszy św. w intencji kapłana przewodniczył ks. prał. Zbigniew Kobus.

Mszy św. w intencji kapłana przewodniczył ks. prał. Zbigniew Kobus.

30 stycznia w gorzowskiej katedrze modlono się w intencji śp. ks. prał. Witolda Andrzejewskiego. Zasłużony kapłan osiem lat temu odszedł do Domu Ojca.

Ksiądz prałat Witold Andrzejewski był kapelanem gorzowskiej Solidarności oraz lubuskiej policji. Przez wiele lat pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju

2023-02-01 07:37

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Przybywam jako pielgrzym pojednania i pokoju – stwierdził Ojciec Święty w swoim pierwszym przemówieniu skierowanym do przedstawicieli władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Demokratycznej Republiki Konga- Kinszasie.

Panie Prezydencie Republiki,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję