Reklama

Pełni zapału

Właśnie minął rok działalności Ośrodka Pomocy Rodzinie „Pod Kolegiatą” w Jaworznie. Skromne uroczystości z udziałem bp. Adama Śmigielskiego SDB i Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna odbyły się 13 grudnia w dolnym kościele kolegiaty pw. Świętych Wojciecha i Katarzyny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Od grudnia 2003 r. już 70 dzieci zostało objętych naszym wsparciem i opieką. Dzięki współpracy z MOPS-em i pedagogami Szkół Podstawowych nr 1 i 16 udało się dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Nie znaczy to, że nie mamy nowych celów i zadań” - powiedziała podczas uroczystości rocznicowych Agnieszka Florczyk, kierownik Ośrodka.
Różnorodność wykształcenia wolontariuszy, w większości ludzi z wyższym wykształceniem, oraz studentów pozwoliła na prowadzenie interesujących zajęć dla wychowanków ośrodka. „To właśnie wolontariusze oddani, zaangażowani i zawsze gotowi są wielkim darem dla placówki” - dodaje A. Florczyk. „Dbamy także o rozwój duchowy naszych wychowanków, przekazując im codziennie chrześcijańskie wartości, ucząc w ten sposób wrażliwości na drugiego człowieka. Wspólnie z nimi uczestniczymy w życiu Kościoła i zachęcamy do pogłębiania życia z Bogiem” - powiedział związany z Ośrodkiem ks. Sławomir Woźniak.
Dzięki dotacjom i ludziom dobrego serca twórcy Ośrodka mogli zorganizować dla dzieci ferie zimowe, letni obóz terapeutyczny w Zakopanem, mogli przeżywać misterium Męki Pańskiej w Stadnikach, świętować Dzień Dziecka w Wygiełzowie i Lipowcu, a także oglądać zwierzęta śląskiego ZOO w Chorzowie. W minionym roku zostały również przeprowadzone programy: terapeutyczno-edukacyjny „Utul swojego tygryska”, profilaktyczno-wychowawczy „Tratwa” oraz program wsparcia rodziny „Odbudowa Gniazda”, który otrzymał wyróżnienie Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
„To dopiero rok, a już możemy mówić o wielu osiągnięciach. Mamy nadzieję na dalszą dobrą współpracę z rodzinami. Oczekujemy, że efektem naszych działań będzie ich lepsze funkcjonowanie, co zaowocuje zaspokojeniem potrzeb dzieci i przygotowaniem do pełniejszego i lepszego życia” - podkreśliła Agnieszka Florczyk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzecz o aniołach

Niedziela łowicka 40/2002

[ TEMATY ]

anioły

UMB-O/pl.fotolia.com

Któż z nas nie zna prostych i pełnych ufności słów modlitwy: "Aniele Boży, stróżu mój, ty zawsze przy mnie stój..." Dla niektórych była to może pierwsza w życiu modlitwa, szeptana jeszcze na kolanach matki. Ale czy anioły są żywo obecne tylko w świecie dziecięcej wyobraźni? Czy my, dorośli, też możemy wierzyć w anioły?

Jak ktoś kiedyś policzył, anioły są wspomniane w Piśmie Św. Starego i Nowego Testamentu 222 razy! Pismo Święte jest zatem od początku do końca przeplatane wzmiankami o aniołach. Bóg stawia anioły u wrót raju; aniołowie nawiedzają Abrahama; aniołowie wyprowadzają Lota i jego córki z pożaru Sodomy; anioł nie pozwala Abrahamowi zabić jego syna Izaaka. Czasem aniołowie są groźni: Bóg posyła anioła, który zabija pierworodne Egipcjan. Ale to anioł również wyprowadza Izraelitów z niewoli. Anioł zamyka paszcze lwów, żeby nie pożarły Daniela. Także w Nowym Testamencie jest wiele zdarzeń, w których występują aniołowie. Przecież to Archanioł Gabriel zwiastuje Maryi Pannie poczęcie Syna Bożego; aniołowie śpiewają przy Jego narodzinach i sprowadzają pasterzy do stajenki; aniołowie ostrzegają Mędrców ze Wschodu przed Herodem. Anioł objawia św. Józefowi tajemnicę wcielenia i każe uciekać Świętej Rodzinie do Egiptu. Aniołowie służą Jezusowi, przy grobie Jezusowym zapewniają o Jego zmartwychwstaniu, a przy wniebowstąpieniu zapowiadają powtórne przyjście Zbawiciela. Sam Pan Jezus wspomina o aniołach. Mówiąc na przykład o nawróceniu grzeszników, stwierdza: "Tak samo powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca" (Łk 15, 10). Opisując sąd ostateczny zaznacza, że to aniołowie zwołaja ludzi na ten sąd, a On, jako Sędzia, zjawi się tam otoczony aniołami.
CZYTAJ DALEJ

Przyszłość dzieci w naszych rękach

2025-10-01 19:42

Marzena Cyfert

Pod takim hasłem w niedzielę 5 października przejdzie przez Wrocław Marsz dla Życia i Rodziny.

Jego uczestnicy dadzą świadectwo swojego przywiązania do wartości życia, rodziny i wspólnoty. Marsz został objęty patronatem honorowym abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego.
CZYTAJ DALEJ

Maturzyści na Jasnej Górze „zarywają noce” … na modlitwie

2025-10-02 15:54

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

BPJG

Zdaniem maturzystów noc jest dobra nie tylko na naukę czy zabawę, ale i na modlitwę. Szczególnie mniejsze grupy klasowe, zwłaszcza z Polski wschodniej, wybierają nocne czuwania. Aż 700 km przejechali maturzyści z Włodawy, pielgrzymkę rozpoczęli od Apelu Jasnogórskiego, a zakończyli modlitwę dziś o 4 rano. Mówią o sobie, że „są do tańca i do różańca” i z optymizmem patrzą na stojące przed nimi wyzwania.

Z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie w pielgrzymce uczestniczyło około setki uczniów z pięciu klas maturalnych (liceum i technikum) przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. - Jeżeli ktoś zaśnie, to możemy liczyć, że koleżanka lub kolega obudzi. Zarwana noc do dla nas nie pierwszyzna - uśmiechali się przed czuwaniem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję