Reklama

Niedziela Świdnicka

Koncert na cztery puzony

Pochodzący z Opolszczyzny kwartet muzyczny skupiający młodych ludzi grających na instrumentach dętych blaszanych, swoją grą i śpiewem ubogacił niedzielną liturgię w par. Królowej Różańca Świętego w Kłodzku.

[ TEMATY ]

Kłodzko

Silver Brass

FB @SilverBrassQuintet

Dzięki kłodzkim franciszkanom zespół „Silver Brass” mógł zaprezentować niecodzienne puzonowe brzmienia.

Dzięki kłodzkim franciszkanom zespół „Silver Brass” mógł zaprezentować niecodzienne puzonowe brzmienia.

Młodzi muzycy kryjący się pod nazwą Silver Brass po raz drugi na zaproszenie ojców franciszkanów przybyli 17 stycznia do Kłodzka, aby nie tylko służyć oprawą muzyczną podczas Mszy św., ale także dać koncert muzyki poważnej, połączony z prezentacją utworów świątecznych i noworocznych. Zgromadzeni w kościele ludzie z ogromną przyjemnością wysłuchali utworów, a grający puzonowy kwartet otrzymał gromkie brawa za swój niewątpliwy talent.

FB @SilverBrassQuintet

Zespół „Silver Brass” przed koncertem

Zespół „Silver Brass” przed koncertem

Założony w 2016 roku zespół, to docelowo kwintet, który aktualnie tworzy Szymon Klimański, Feliks Sochor, Robert Kuchnia, Michał Nowak i Patryk Wierzgała. Zespół początkowo wykonywał jedynie muzykę sakralną związaną z uroczystościami kościelnymi. Od niedawna zespół rozwijając wspólną inicjatywę realizuje autorski program na różne okazje. W swoim repertuarze muzycy mają coraz trudniejsze kompozycje poważnych kompozytorów. W ich wykonaniu możemy nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć ciekawe widowiska, które w żartobliwy sposób wiążą muzykę klasyczną z rozrywkową. Grupa Silver Brass nie tylko upiększa uroczystości kościele, ale również występuje na różnych galach festiwalowych, spotkaniach firmowych, konkursach czy koncertach indywidualnych. – Każdy udany występ jest dla nas wielką satysfakcją, a przede wszystkim wielką motywacją do dalszego rozwoju – mówi jeden z muzyków. Zespół ma swój facebookowy profil pod nazwą: @SilverBrassQuintet.

2021-01-18 00:36

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kłodzko. Ks. kan. Stanisław Kasztelan nowym przewodnikiem

[ TEMATY ]

Kłodzko

bp Adam Bałabuch

ks. Stanisław Kasztelan

Stanisław Bałabuch

Ks. Stanisław Kasztelan wcześniej był proboszczem w Srebrnej Górze i Nowej - Rudzie Drogosławiu

Ks. Stanisław Kasztelan wcześniej był proboszczem w Srebrnej Górze i Nowej - Rudzie Drogosławiu

Nowym proboszczem par. Podwyższenia Krzyża Świętego został ks. kan. Stanisław Kasztelan. Uroczystej instalacji kapłana dokonał bp Adam Bałabuch.

W uroczystości licznie udział wzięli parafianie oraz kapłani z dekanatu. Przewodniczący liturgii biskup pomocniczy w wygłoszonym słowie Bożym nawiązał do tytułu kościoła, przypominając, że krzyż jest drabiną do nieba, porównując go do solidnych kamiennych mostów nad rzekami. Homileta podkreślił, że aby dotrzeć do wiernych z Dobrą Nowiną trzeba wielu robotników na Pańskim żniwie, a w parafii tym, który zasiewa słowo Boże w serca ludzkie i prowadzi wiernych do nieba jest przede wszystkim proboszcz.

CZYTAJ DALEJ

Bp Mendyk: Niedowierzanie i ogromny ból spowodowany kłamstwem

2022-08-09 18:58

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Monika Łukaszów

„Niedowierzanie i ogromny ból spowodowany kłamstwem” – mówi biskup świdnicki Marek Mendyk w rozmowie z KAI, odnosząc się do zarzutów byłego seminarzysty Andrzeja Pogorzelskiego, który twierdzi, że jako ośmioletni chłopiec był przez niego molestowany seksualnie.

KAI: Jak Ksiądz Biskup zareagował na artykuł z „Newsweeka”, w którym został oskarżony o molestowanie 8-letniego chłopca?

CZYTAJ DALEJ

ROSJA: Proces Mariny Ovsyannikovej

2022-08-11 17:52

[ TEMATY ]

Rosja

aresztowanie

dziennikarka

PAP/MAXIM SHIPENKOV

Marina Ovsyannikova

Marina Ovsyannikova

Była dziennikarka rosyjska telewizja Channel One Marina Ovsyannikova reaguje na zarzuty wewnątrz szklanej klatki podczas rozprawy w sądzie rejonowym Basmanny w Moskwie, Rosja, 11 sierpnia 2022 roku.

Ovsyannikova została aresztowana 10 sierpnia 2022 roku. Zarzuca się jej publiczne rozpowszechnianie celowo fałszywych informacji o użyciu Sił Zbrojnych Rosji. Jej adwokat napisał w mediach społecznościowych, że powodem wszczęcia sprawy karnej była pikieta zainscenizowana przez Owsiannikową 15 lipca na nabrzeżu Sofijskim w Moskwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję