Reklama

"Con Amore"

W sobotni wieczór, 20 kwietnia 2002 r., w kościele Ojców Franciszkanów w Sanoku odbył się koncert muzyczny zespołu "Con Amore", którego kierownikiem artystycznym jest Grażyna Dziok.

Miłych gości serdecznie powitał gospodarz klasztoru o. Stanisław Glista, który życzył młodym muzykom udanego występu i sukcesów artystycznych. Organizatorami koncertów od 2001 r. są: Halina Więcek i Jacek Szuba. Warto też wiedzieć, iż był to już piąty koncert na rzecz renowacji organów w świątyni franciszkańskiej. Dotychczas uzbierano na ten szlachetny cel 8 tys. zł, z czego 7 tys. z koncertów, a tysiąc z indywidualnych wpłat na konto: 10701249-420055-2221-010002. Wcześniejsze koncerty na rzecz renowacji organów w kościele Ojców Franciszkanów odbyły się: 18 sierpnia 2001 r., 14 września 2001 r., 14 października 2001 r. i 17 listopada 2001 r.

Występ zespołu "Con Amore" w dniu 20 kwietnia zainicjował kolejny, wiosenno-letni cykl koncertów na rzecz renowacji organów. Zespół działa przy Sanockim Domu Kultury od listopada 2000 r. Zrzesza głównie grającą na instrumentach smyczkowych młodzież i dzieci. Jego celem jest: wspólne muzykowanie, rozwijanie wyobraźni muzycznej, wykonywanie różnorodnej literatury kameralnej, a także promowanie muzyki smyczkowej w regionie.

Zespół "Con Amore" wielokrotnie występował z koncertami w Sanoku i okolicznych miejscowościach, zyskując znakomite recenzje i uznanie publiczności. Gościł m.in. w Lesku, Zagórzu, Besku oraz wielokrotnie w Sanockim Domu Kultury. Sukcesy muzyczne zespołu są niewątpliwą zasługą kierownictwa artystycznego Grażyny Dziok, która od początku prowadzi młodych artystów oraz opracowuje utwory muzyczne.

Skład zespołu "Con Amore" tworzą: Michał Badecki, Justyna Bartkowska, Grażyna Chomiszczak, Małgorzata Filipowicz, Justyna Futyma, Magdalena Janas, Justyna Kiszka, Danuta Mazur, Katarzyna Mikołajczak, Anna Oklejewicz, Małgorzata Piotrowska, Aleksandra Piszko, Agnieszka Stach, Agnieszka Stec, Kinga Śmigiel, Krzysztof Śmigiel, Maria Szybka, Magdalena Wojewoda i Przemysław Rutkowski. Ponadto w sobotnim koncercie gościnnie wystąpili: Małgorzata Golarz (skrzypce), Oksana Drozdowska ( organy) oraz uczennice Małgorzaty Golarz: Anna Soltys i Katarzyna Korzeniowska.

Młodzi muzycy przedstawili interesujący repertuar, po mistrzowsku zagrali: Divertimento W. A. Mozarta, Sarabandę A. Corellego ( wykonanie partii solowej Anna Sołtys), Andante z sonaty A-dur J.S. Bacha, Sinfoniettę W.A. Mozarta, Ave Maria Bacha-Gounoda (wykonanie Maria Szybka), Lato z Czterech pór roku A. Vivaldiego (wykonanie Anna Oklejewicz), Andante fuar streicher, Sonatę e-moll cz. I. A. Corellego (wykonanie Maria Korzeniowska), Romans W.A. Mozarta, Ave Maria F. Schuberta (wykonanie Magdalena Janas), Canon Ch. Pachelbela i Melodię M. Skorika.

Ten ambitny repertuar zabrzmiał niezwykle pięknie w starych murach franciszkańskiej świątyni. Na twarzach wielu słuchaczy było widać głębokie wzruszenie. W ciszy i skupieniu delektowano się ponad godzinnym koncertem smyczkowym, który porywał serca.

Licznie przybyli koneserzy dobrej muzyki nagrodzili młodych wykonawców gorącymi brawami i owacjami na stojąco. Jak podliczyły panie z Sekcji Liturgicznej Rady Parafialnej: Irena Skórska i Jadwiga Jurewicz, z piątego koncertu z rzecz renowacji organów w kościele franciszkańskim zebrano 522 złote. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i zapraszamy na kolejny koncert.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Alfons Nossol obchodził trzy jubileusze

2022-08-14 17:55

[ TEMATY ]

nossol

www.diecezja.opole.pl

Emerytowany biskup opolski świętował podczas metropolitalnych obchodów odpustowych św. Jacka 90. urodziny, 65-lecie kapłaństwa i 45. rocznicę święceń biskupich.

Jubilat przewodniczył w miejscu urodzenia św. Jacka Mszy św. koncelebrowanej przez biskupów z górnośląskiej metropolii oraz biskupa pomocniczego diecezji kijowsko-żytomierskiej i kilkudziesięciu kapłanów. Wśród gości nie zabrakło dominikanów (św. Jacek przyjął habit zakonny z rąk św. Dominika), członków bractwa dominikańskiego, św. Józefa i Najświętszego Sakramentu. Przed pałacem zgromadziło się – pod namiotem i w cieniu drzew kilka tysięcy wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Sandomierz: 2 mln zł przelane z konta parafii na konto proboszcza – oświadczenie Kurii

2022-08-16 16:58

[ TEMATY ]

proboszcz

Po ukazaniu się w mediach spolecznościowych informacji, że proboszcz parafii Domostawa przelał na swoje prywatne konto 2 mln zł z konta parafialnego biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wszczął 16 sierpnia kościelne postępowanie sprawdzające. Jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania.

W sprawie przelanych 5 lipca br. pieniędzy na swoje prywatne konto przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski redakcja KAI otrzymała Komunikat Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję