Reklama

Kościół

Kongres Młodzieży Polonijnej online

Wykorzystując możliwości, jakie stwarzają łącza internetowe i komunikatory kontynuujemy cykl spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej online – "Spotkanie LIVE”, które są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 20 lutego 2021 roku w godzinach od 15:00 do 18:00 czasu polskiego, poprzez aplikacje ZOOM.

[ TEMATY ]

Polonia

Kongres Rodzin Polonijnych

Organizatorzy

„Ja+Ty=My” - w związku z świętem zakochanych, tematyka najbliższego Kongresu Młodzieży Polonijnej poświęcona będzie relacjom miłosnym. Gośćmi Kongresu będą państwo Gomułkowie, którzy podzielą się przeżywaniem swojej miłości w małżeństwie i rodzinie, swoim życiem z Bogiem.

Małżeństwo Gomułków zaprasza do udziału w IV Kongresie Młodzieży Polonijnej LIVE Zobacz

Reklama

Prowadzenie muzyczne na tym spotkaniu obejmie wyjątkowa wspólnota z Warszawy, „Oblubienica” – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy Duszpasterstwie Akademickim św. Anny.

Aby zapisać się na spotkanie należy wypełnić formularz: Zobacz

Zapisy trwają do 19 lutego 2021

Reklama

Zapraszamy serdecznie młodzież polonijna z całego świata i prosimy zaproście na to spotkanie swoich przyjaciół w tym swoje sympatie!

Więcej informacji o Kongresach Młodzieży Polonijnej online oraz relacje z wcześniejszych spotkań na: facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej/, www.emigracja.episkopat.pl

Program spotkania

„Ja +Ty=My”

Godz. 15:00 – Zawiązanie wspólnoty

Koronka do Bożego Miłosierdzia – Akademicka Odnowa w Duchu Świętym „Oblubienica” (przy kościele pw. św. Anny w Warszawie)

Godz. 15:15 – Słowo wprowadzające – bp Wiesław Lechowicz

Godz. 15:30 – Narodziny i rozwój prawdziwej miłości – Monika i Marcin Gomułkowie

Godz. 16:15 – Świadectwa miłości – Asia i Kevin; Ania i João

Godz. 16:30 – Praca w grupach

Godz. 17:00 – Podsumowanie prac grupowych

Godz. 17:30 – Modlitewna Adoracja Krzyża

Godz. 17:50 – Głos KSM z Polski

Godz. 18:00 – Wolne wnioski i „ogłoszenia parafialne”

Godz. 18:15 – Zakończenie spotkania i błogosławieństwo

Kongresy Młodzieży Polonijnej online 2021

20 luty - Ja+Ty=My

17 kwietnia – Miłość w rodzinie;

19 czerwca – Orientacje seksualne;

16 października – Być patriotą;

18 grudnia – Być sobą

https://emigracja.episkopat.pl/

2021-02-16 15:12

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Notatnik ekwadorski (5)

Niedziela przemyska 45/2012, str. 4

[ TEMATY ]

Ekwador

Polonia

Ks. Antoni Michno

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w Quito

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w Quito

Kilka razy w ciągu pobytu w Ekwadorze zdarzało sie spotkać bliskie naszemu sercu akcenty związane z naszą Ojczyzną. Pierwszym z nich było, oczywiście poza licznymi kontaktami z polskimi misjonarzami, spotkanie z Polonią Ekwadoru. Znaczna odległość tego pięknego kraju od Polski oraz zbyt mała „atrakcyjność” ekonomiczna sprawiła, że w przeszłości do Ekwadoru przybywało niewielu Polaków. Według szacunkowych obliczeń w Ekwadorze mieszka ok. 60 osób pochodzących z Polski. Polacy najczęściej przybywali do Ekwadoru wraz ze współmałżonkami narodowości ekwadorskiej. Istniały też rzadkie przypadki, że do Ekwadoru przybywali Polacy z uwagi na pracę zawodową. 22 kwietnia br. mieliśmy wraz z ks. Antonim Michno i ks. Zdzisławem Rakoczym okazję do spotkania się z niektórymi Polakami. Spotkanie to miało miejsce w kaplicy domu zakonnego Ojców Franciszkanów w Quito.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję