Reklama

Aspekty

Kołobrzeg. Obóz wspólnoty Wiara i Światło

Wspólnota Wiary i Światła „Szczęść Boże” spędza czas na obozie nad morzem.

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Wiara i Światło

archiwum wspólnoty

W obozie uczestniczy 19 osób, z czego 14 osób z niepełnosprawnością i 5 opiekunów. Zakwaterowanie jest w Ośrodku Caritas. Obóz trwa od 24 lipca do 4 sierpnia.

Reklama

Poranek rozpoczyna się modlitwą i gimnastyką. Po śniadaniu jest czas planowania. Następnie obiad, a o 15 koronka do Miłosierdzia Bożego. Potem omawiany jest temat dnia i przychodzi czas na relaks na świeżym powietrzu. Po kolacji wszyscy udają się na Mszę świętą do parafialnego kościoła. – To wakacje, więc chcemy jak najwięcej czasu spędzić na dworze, na plaży, chcemy się rozruszać i rozśpiewać – mówi Krystyna Pustkowiak. Tematem przewodnim obozu jest postać kard. Stefana Wyszyńskiego. – Chcemy trochę przybliżyć sobie jego historię i działalność, ponieważ zbliża się jego beatyfikacja. - Rozmawiamy o tym, co pisał, czym żył.

Więcej przeczytacie w papierowej Niedzieli. Zapraszamy też do galerii zdjęć.

2021-07-26 08:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Abp Bronisław Dąbrowski – emisariusz Prymasa Tysiąclecia”

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Episkopat.pl

Abp Bronisław Dąbrowski

Abp Bronisław Dąbrowski

Kiedy jako młody ksiądz chciał wyjechać na misję do Ameryki Południowej, usłyszał od założyciela Zgromadzenia Zakonnego Małego Dzieła Boskiej Opatrzności (Orioniści), do którego należał, żyjącego wówczas św. Alojzego Orione – Twoja misja jest w Polsce. Okazało się, że były to słowa prorocze. O abp. Bronisławie Dąbrowskim jako emisariuszu Prymasa Tysiąclecia będą mówić uczestnicy konferencji naukowej zorganizowanej 7 listopada w Warszawie w roku 100-lecia urodzin wieloletniego Sekretarza Generalnego Episkopatu. Spotkanie będzie transmitowane w internetowej telewizji SalveTV.

Abp Bronisław Dąbrowski, wieloletni sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski urodził się 2 listopada 1917 roku. W roku 100–lecia jego urodzin (2 XI 1917) i 20. rocznicy śmierci (25 XII 1997) Sekretariat Episkopatu wraz ze Zgromadzeniem Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orioniści), do którego należał, organizują konferencję naukową pt. „Abp Bronisław Dąbrowski – emisariusz Prymasa Tysiąclecia, orionista, duszpasterz” połączoną ze wspomnieniami świadków jego życia.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już jutro XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już jutro na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami

2021-09-24 19:18

[ TEMATY ]

Francja

biskupi

papież Franciszek

Vatican News

Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina.

Jak zwykle, spotkanie z Papieżem miało charakter rozmowy. Tym razem trwała ona dwie i pół godziny. Jednym z głównych tematów było niedawne motu proprio, którym Franciszek ograniczył możliwość sprawowania Eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Papież wyjaśnił francuskim biskupom motywy swej decyzji. Zapewnił, że chodzi mu jedynie o jedność Kościoła. W rozmowie z biskupami Franciszek okazał się o wiele mniej rygorystyczny niż ogłoszony przez niego dokument. Zgodził się na przykład, by w archidiecezji paryskiej w tej samej parafii ten sam proboszcz sprawował liturgie zarówno według dawnego rytu, jak i nowego – powiedział bp Jachiet, dodając, że Papież zdaje się w tej sprawie na biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję