Reklama

Niedziela Świdnicka

W Bielawie upamiętnili dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

W dniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w bielawskiej wspólnocie pw. Wniebowzięcia NMP, poświęcono niedawno wzniesione popiersie ku czci błogosławionego.

[ TEMATY ]

Bielawa

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

ks. Stanisław Chomiak

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Daniel Marcinkiewicz

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w miejscowym kościele. - Stojąc wobec bł. Stefana kard. Wyszyńskiego musimy sobie zdać sprawę z faktu, że i on chce tego, co Chrystus, chce przede wszystkim naszego uzdrowienia duchowego, wyzwolenia z grzechu i śmierci, chce naszego zbawienia – mówił 12 września proboszcz, ks. prał. Stanisław Chomiak.

Nawiązując do osoby kard. Wyszyńskiego celebrans ukazał postawy, jakie współczesny człowiek zatracił, a które są bardzo potrzebne do godnego i dobrego funkcjonowania w codziennym obowiązkach. – Postawa pokory i jedności uczy nas, jaką drogą zmierzać do Boga, który kierunek wybrać, aby wygrać życie tu na ziemi oraz w wieczności – mówił celebrans.

Reklama

W dalszej części ksiądz ks. prał. Chomiak podkreślał, że jedność, zgoda, przebaczenie są priorytetami do przezwyciężania zła i szukania kompromisów w relacjach międzyludzkich. – Trzeba uczyć się od nowego błogosławionego chęci pojednania oraz zgody, to prowadzi do duchowego sukcesu – mówił proboszcz.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Uroczystość poświęcenia popiersia kard. Wyszyńskiego

Uroczystość poświęcenia popiersia kard. Wyszyńskiego

Po Mszy św. uformował się wspólny orszak, który przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przeszedł pod pomnik kard. Wyszyńskiego, gdzie dokonano uroczystego poświęcenia popiersia Prymasa, które stanęło na przykościelnym skwerze dzięki zaangażowaniu wielu parafian i przede wszystkim ks. kan. Daniela Marcinkiewicza (o czym pisaliśmy w artykule: W Bielawie wzniesiono popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego)

ks. Daniel Marcinkiewicz

Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Bielawy

Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Bielawy

Na koniec za pomoc w realizacji pomnika kard. Wyszyńskiego ks. prał. Stanisław Chomiak podziękował: Parafialnemu Zespołowi Caritas w Bielawie – fundatorowi postumentu, Wojciechowi Sieroniowi, Stanisławowi Dymarczykowi, Ryszardowi Placie, Robertowi Glądale, Edwardowi Kustrze, Wiesławowi Źródlakowi, Markowi Obaczowi, Zdzisławowi Koperskiemu oraz firmie Bet – Bud Betoniarnia Romana Strzeleckiego.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas
2021-09-12 22:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielawa: Wyruszyli z workiem intencji - Ekstremalna Droga Krzyżowa

[ TEMATY ]

Bielawa

edk Bielawa

ks. Mirosław Benedyk

Uczestnicy Bielawskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Uczestnicy Bielawskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

W piątkowy wieczór 26 marca br. w Bielawie blisko 250 osób wyszło na pięć tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

CZYTAJ DALEJ

Papież zadzwonił do rodziny zastępczej

2022-01-25 15:01

[ TEMATY ]

rodzina

Franciszek

PAP

Franciszek zadzwonił do włoskiej rodziny zastępczej wychowującej dwoje niepełnosprawnych dzieci i podziękował za okazane przez nich serce. „Miałam wrażenie, że rozmawiam z przyjacielem. Chciał poznać bliżej historie naszych dzieci” – wyznaje Caterina, która długo nie mogła uwierzyć, że słyszy w słuchawce głos Papieża.

Ojciec Święty poznał historię tej rodziny dzięki ich przyjaciołom, którzy też mają niepełnosprawne dzieci. Byli oni ostatnio na audiencji w Watykanie, podczas której wręczyli Papieżowi list od Cateriny, Bruno i ich dzieci, opisujący realia ich życia. Napisali Franciszkowi m.in. o tym, że przysposobiona córeczka nie chodzi i nie mówi, ale dzięki wszczepieniu specjalnej protezy słucha muzyki, którą kocha i może usłyszeć głosy swych bliskich. Pisali też o dwóch naturalnych synach, z których jeden choruje na autyzm, i o jego ogromnej wierze. Do listu dołączyli zdjęcie, na którym widać jak całą rodziną oglądają w telewizji Anioł Pański z Franciszkiem. Caterina, wyznała agencji Ansa, że choć dołączyła do listu numer telefonu, to nie spodziewała się, że Papież do niej zadzwoni.

CZYTAJ DALEJ

Czarnek: uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku na nauczaniu zdalnym

2022-01-25 18:56

[ TEMATY ]

Przemysław Czarnek

PAP

Uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

"Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych" – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję