Reklama

Niedziela Kielecka

Symbole ŚDM gościły w Kielcach

Młodzi ze śpiewem wprowadzili w procesji symbole do kościoła i modlili się o przygotowanie i owoce spotkania z papieżem w Lizbonie w 2023 r.

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Kielce

Katarzyna Dobrowolska

- Otwierajmy nasze serca na działanie Ducha Świętego. Niech to będzie czas przylgnięcia do samego Boga - powiedział ksiądz Marcin Boryń, koordynujący przygotowania do ŚDM w Lizbonie. W czuwaniu uczestniczył również ks. Mariusz Wilk dyrektor KBO ŚDM, który podziękował zebranym za wspólną modlitwę.

Ks. Mirosław Cisowski przybliżył historię znaków ŚDM, jakie młodzi przed laty otrzymali w darze od Jana Pawła II. - Krzyż i Ikona Matki Bożej wskazują kolejnym pokoleniom młodych na prawdziwy cel Światowych Dni Młodzieży – coraz głębsze poznawanie Jezusa w Tajemnicy Odkupienia oraz zawierzenie swego życia Matce Bożej – powiedział w homilii.

W klimat zbliżającego się święta młodego Kościoła, wprowadził zebranych hymn ŚDM w Lizbonie.

Czuwanie przeplatały świadectwa uczestników ŚDM, przypominające atmosferę ostatniego spotkania młodego Kościoła z całego świata w Krakowie z papieżem Franciszkiem w 2016 roku.

2021-09-16 15:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kielce: Instytut Designu wyprodukował dla papieża wyjątkową filiżankę w 3D

[ TEMATY ]

Franciszek

Kielce

AGNIESZKA BUGAŁA

Instytut Designu w Kielcach stworzył unikatową filiżankę dla papieża Franciszka - wykonano ją na drukarce 3D. To prototyp zaprojektowany i wykonany przez ceramiczkę Martę Dachowską z Instytutu Designu Kielce.

Została ona wykonana za pomocą wyjątkowej maszyny Gaja umożliwiającej drukowanie porcelany. Filiżanka zawiera element nawiązujący do Stolicy Apostolskiej. Na stopie od spodu został umieszczony herb Watykanu. Do przygotowania przedmiotu użyto dwóch technik: tradycyjnej i nowatorskiej. Jedna część filiżanki została odlana w formie gipsowej, drugą wydrukowano na drukarce 3D, następnie obie części zostały połączone i wypalone.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja rodzinna – krok w kierunku wielopokoleniowych firm rodzinnych

2022-12-09 07:35

[ TEMATY ]

fundacja rodzinna

Adobe Stock

Firmy rodzinne są filarem polskiej gospodarki. Po kilkudziesięciu latach od transformacji ustrojowej i ekonomicznej, polscy przedsiębiorcy muszą myśleć o sukcesji i zapewnieniu swoim firmom możliwości rozwoju przez kolejne dziesięciolecia.

- Budowa silnych firm wymaga czasu. Często zakłóca go konieczność przeprowadzania procesu sukcesji i podziału firmy. Fundacja rodzinna to szansa na kontynuację przez dzieci i wnuki dorobku firm, zbudowanego przez ich rodziców i dziadków – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

2022-12-09 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

prezbiterat

Fot. Karol Porwich

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję