Reklama

Niedziela Świdnicka

Telemost z beatyfikacji

W uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej można było uczestniczyć dzięki telebimowi ustawionemu przed świdnicką katedrą.

[ TEMATY ]

Świdnica

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

ks. Mirosław Benedyk

Wierni na placu katedralnym podczas transmisji z beatyfikacji

Wierni na placu katedralnym podczas transmisji z beatyfikacji

Świdnica była jednym z 16 miejsc w Polsce, w którym można było razem współuczestniczyć w beatyfikacji za pośrednictwem telemostu. – Choć wielu z nas mogło uczestniczyć w transmisji telewizyjnej w domu, to jednak zachęcając wiernych, do przybycia na wspólne śledzenie wydarzeń z Warszawy, chcieliśmy podkreślić wymiar wspólnotowy tego wydarzenia – mówił jeden z świdnickich kapłanów. – Zupełnie inaczej przeżywa się taką uroczystość we wspólnocie niż samotnie przed telewizorem. To trochę tak jakbyśmy byli w Świątyni Opatrzności Bożej – dodaje.

ks. Mirosław Benedyk

Reklama

I choć tłumów nie było, to jednak kilkadziesiąt osób dzielnie uczestniczyło w transmisji telewizyjnej na katedralnym placu. Wiernych nie przestraszył nawet przelotnie padający deszcz. Wśród przybyłych wiernych wyróżniali się górnicy ze sztandarami NSZZ Solidarność z Czarnego Boru i Wałbrzycha. Uczestnicy transmisji mogli także przystąpić do Komunii świętej. – Ta beatyfikacja to jedno z największych duchowych wydarzeń naszych czasów – mówili świdniczanie.

Wielki telebim i transmisję z beatyfikacji w Świdnicy zapewniło Biuro Programu „Niepodległa”. Kompleksową obsługą audio-wizualną zajęła się Firma Aram Multimedia z Warszawy.

ks. Mirosław Benedyk

Reklama

ks. Mirosław Benedyk

Reklama

ks. Mirosław Benedyk


2021-09-12 22:03

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W łączności z Warszawą

Niedziela legnicka 41/2021, str. VI

[ TEMATY ]

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

Dziękczynienie za beatifikację

Artur Grabowski

ABC Krucjaty to zadanie apostolskie dla każdego

ABC Krucjaty to zadanie apostolskie dla każdego

Ograniczenia związane z pandemią nie pozwoliły olszyńskim parafianom na modlitwę w stolicy. To jednak nie przeszkodziło w uroczystym świętowaniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i m. Elżbiety Róży Czackiej w Olszynie.

Przypomnijmy, że staraniem olszyńskiej parafii udało się nazwać imieniem Stefana Kardynała Wyszyńskiego odnowiony plac w centrum Olszyny. Wniosek złożony przez przedstawicieli parafii został pozytywnie rozpatrzony przez Radę Miejską w Olszynie, która wczesną jesienią 2020 r. podjęła stosowną uchwałę. Uroczyste nadanie imienia Prymasa Tysiąclecia wspomnianemu miejscu, miało miejsce 11 listopada 2020 r. Odsłonięto również pamiątkową tablicę przytwierdzoną do potężnego głazu, który został wcześniej przetransportowany na plac. Na tablicy zapisano słowa z ABC Społecznej Krucjaty Miłości autorstwa księdza kardynała: „Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody”.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzyło w Hiroszimie?

Nie mieli prawa przeżyć. Powinni spłonąć lub umrzeć na chorobę popromienną. Dzięki Maryi jednak przetrwali nuklearny armagedon.

WHiroszimie 6 sierpnia 1945 r. wydarzyło się coś, co przekracza ludzkie pojęcie i przekonuje nas o istnieniu siły potężniejszej od broni masowego rażenia, która rozdziera atomy na śmiercionośne cząsteczki. Żeby uświadomić sobie potęgę tej siły, musimy spojrzeć na skutki eksplozji bomb, które Amerykanie zrzucili na Japonię – w ciągu jednej chwili Hiroszima i Nagasaki praktycznie przestały istnieć.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: niech Bóg da nam odwagę zmierzania ku jedności

„Daj nam, Panie, odwagę przemiany naszych dróg, nawrócenia, pójścia za Twoją wolą, a nie za tym, co jest dla nas sprzyjające; do pójścia naprzód razem, ku Tobie, który wraz z Twoim Duchem chcesz uczynić nas jednością” – powiedział papież Franciszek podczas nieszporów święta Nawrócenia św. Pawła. Były one sprawowane wspólnie z przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w bazylice św. Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Ojciec Święty rozpoczął swoją homilię od podziękowań dla delegatów ekumenicznych. Zauważył, że dzisiaj w tej drodze podzielonych wciąż chrześcijan prowadzi przykład Magów. Ich trasa ma trzy etapy: zaczyna się na Wschodzie, przechodzi przez Jerozolimę i wreszcie osiąga Betlejem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję