Reklama

Niedziela Małopolska

Spotkaj misjonarzy na barce na Wiśle. Zapowiedź akcji „bArką na Misje”

Spotkali Jezusa i chcą o nim mówić. Od 23 do 29 października na barce Aquarius przy Moście Dębnickim na Wiśle trwać będzie misyjno-ewangelizacyjne wydarzenie „bArką na Misje”.

facebook.pl/wspolnotajaspis

Uczestnicy konferencji prasowej 14 października

Uczestnicy konferencji prasowej 14 października

Misjonarze z wszystkich kontynentów opowiedzą o doświadczeniu spotkań z ludźmi żyjącymi w materialnym i duchowym ubóstwie. Pokażą charakter swojej posługi pośród m.in. groźnych narkotykowych gangów czy osób chorych na trąd.

„bArką na Misje” przygotowano z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego. Hasłem przewodnim akcji są słowa: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”.

Reklama

W godz. od 10 do 20 usłyszymy szereg konferencji m.in. historię małej dziewczynki z Indii, której marzeniem było zostać „nikim”, a także nawróconego narkomana, późniejszego twócę 36 wspólnot modlitwy dla osób uzależnionych.

Centralnym wydarzeniem będzie Msza św. w sobotę 23 października a godz. 12. Po Eucharystii przewidziane jest muzyczne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, który przepłynie na barce pod kładkę Bernatkę.

– Zależy nam, aby zainteresować nie tylko tych, którzy są związani z misjami, ale żeby dać okazję przypadkowym ludziom, przechodzącym nad Wisłą, aby i oni przejęli się misjami – powiedział na konferencji prasowej dyr. Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitarnej w Krakowie ks. Tadeusz Dziedzic.

Reklama

Cel nadrzędny został określony przez młodzież ze wspólnoty Jaspis: „Gdy uda się zapalić iskrę chociaż w jednym przechodzącym obok sercu, to będzie olbrzymi sukces!”. Organizatorzy dodają, że podczas akcji misyjnej chcą zwrócić uwagę odbiorców na potrzeby budowania relacji (obok materialnego wspierania potrzebujących). – Nawet przelewając 50 mld dolarów, nie pomożemy tym ludziom, jeśli nie spotkamy się z nimi – powiedział prowadzący spotkanie.

Organizatorami wydarzenia „bArką na Misje” są: Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej, wspólnota Jaspis z parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach, zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera oraz środowiska misyjne zgromadzeń żeńskich i męskich oraz świeckich.

Program ogólny: 

18 października (wtorek) – godz. 17.00 – spotkanie Wolontariuszy w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie

25-29 października  (pon.-pt.) – godz. 10.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami na bArce dla dorosłych, dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu dnia i godziny spotkania. Telefon do kontaktu: s. Bożena 668 688 096

23 października (sobota) – godz. 10.00 – 20.00

10.00 – 11.30 – Spotkania z Misjami

12.00 – Msza Święta na bArce Aquarius przy moście Dębnickim

14.00 – 16.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu na płynącym statku Modlitwa Uwielbienia

16.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami „Poznaj świat bez domysłów”

24 października (niedziela) – godz. 10.00 – 20.00 – „Świat – realne potrzeby”

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/ype8tthXUWBYPw7WA.


2021-10-14 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Pięć rad Jezusa na Adwent

2021-11-27 20:47

[ TEMATY ]

adwent

Adwent2021

Sr. Amata CSFN

Adwent – czas radosnego oczekiwania. Ewangelia z pierwszej niedzieli Adwentu mówi nam o oczekiwaniu na Syna Człowieczego. A Adwent sam w sobie jest właśnie czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym klimacie Jezus daje pięć praktycznych rad.

Ewangelia Łk 21, 25-28. 34-36

CZYTAJ DALEJ

Miejmy odwagę mówić współczesnemu światu o Jezusie

2021-12-01 09:10

[ TEMATY ]

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Tak jak św. Andrzej Apostoł miejmy odwagę we współczesnym świecie mówić o Jezusie - mówił bp Damian Bryl podczas sumy odpustowej ku czci św. Andrzeja Apostoła w Słupi pod Bralinem. Uroczystość połączono z 370. rocznicą istnienia kościoła. Biskup kaliski poświęcił też krzyż misyjny.

W homilii biskup kaliski nawiązując do 370. rocznicy kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła wskazywał, że pamięć o minionych pokoleniach jest bardzo ważna. – Bardzo chciałbym, aby ta Msza św. dziękczynna był wyrazem szacunku wobec wysiłku i trudu ludzi, którzy wznosili tę świątynię. Ta świątynia jest znakiem wiary tych, którzy byli przed wami. Skoro wznieśli taką świątynię to znaczy, że Pan Bóg był dla nich kimś ważnym. To świadectwo wiary jest pobudzeniem dla nas, abyśmy troszczyli się o sprawy Boże – powiedział celebrans.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję