Reklama

Wiara

Wojciech Modest Amaro ze wzruszającym świadectwem podczas spotkania Wojowników Maryi

Modest Amaro podczas ogólnopolskiego spotkania wspólnoty Wojowników Maryi podzielił się swoim wyjątkowym świadectwem nawrócenia i trwania przy Jezusie, mimo trudności i potknięć.

- Chciałbym, żeby to świadectwo było oddaniem chwały Panu Bogu za wszystkie błogosławieństwa, które otrzymałem w życiu. Żeby to, co dzisiaj powiem było tylko na Jego chwałę - jaki On jest wspaniałomyślny, miłosierny, jak potrafi działać, jak potrafi przemieniać. Ważne, żebym ja się umniejszał, a On wzrastał – powiedział już na samym początku Modest Amaro.

Znany restaurator podzielił się także wyjątkowym świadectwem opieki Maryi.

Podczas pobytu w San Francisco zadzwoniła do niego żona z dobrą nowiną: „Jestem w ciąży”. Modest bardzo się ucieszył, jednak chwilę później opanował go wielki strach – jego żona miała w przeszłości bardzo trudne przebiegi ciąży, łącznie z otarciem się o śmierć.

Od razu pobiegł do pobliskiego kościoła, aby oddać Bogu swoje lęki i to co zobaczył wyryte na kamieniu w tym kościele, zszokowało go doszczętnie.

Tłumacząc na język polski:

"Posłuchaj mój synu co mam ci teraz do powiedzenia. Nie martw się, nie pozwól, by cokolwiek zmąciło twój umysł. Nie bój się żadnej choroby, żadnych przykrych zdarzeń, ani bólu. Czy ja nie jestem Twoją matką? Czy ja nie jestem życiem i zdrowiem? Czy ja nie posadziłam cię na moich kolanach, nie wzięłam odpowiedzialności za twoje życie? Czy jeszcze czegoś ci potrzeba?".

Podziel się cytatem

Reklama

- Wtedy cały strach odszedł. Zadzwoniłem do żony i powiedziałem, że wszystko będzie dobrze, że to będzie najbardziej bezproblemowa i błogosławiona ciąża – mówił z wielkim wzruszeniem Amaro.

Tak właśnie się stało. Ciąża przebiegła bezproblemowo.

- To jest właśnie przykład na to, kiedy w strach, w jakiekolwiek emocje czy zranienie które mamy, zapraszamy Boga. Z pełną odpowiedzialnością, że On to zmieni. Przecież nie my. - dodał Modest.

Znany restaurator podzielił się także świadectwem walki z pychą.

Jako pierwszy w Polsce zdobywca gwiazdki Michelin, zapragnął więcej. Pojechał do Brukseli, to tam miało się odbyć przyznanie kolejnych gwiazdek. Był pewny, że wszyscy go znają, szanują.

Po dotarciu na miejsce, okazało się, że nie ma go na liście, a pani przyjmująca zgłoszenia, nie wiedziała kim jest.

Jak sam powiedział, był bardzo wstrząśnięty.

- Zacząłem płakać. Pytałem: "Panie Jezu, o co tu w ogóle chodzi?". Pan skierował wtedy do mnie te słowa: "Synu człowieczy, oto zabieram ci nagle radość twych oczu, ale nie lamentuj ani nie płacz, ani nie pozwól, by płynęły ci łzy. Wzdychaj w milczeniu, nie przywdziewaj żałoby jakby po umarłym, zawiąż sobie zawój dokoła głowy, sandały włóż na nogi, nie przysłaniaj brody, nie spożywaj chleba żałoby!»" (Ez 24, 16-17). Za kim ty płaczesz, za bożkiem?! Ja do ciebie mówię, a ty ryczysz?”. Tak Pan Jezus działa, tak nas wypala – zapewnił Modest Amaro podczas spotkania Wojowników Maryi.

Podziel się cytatem

Reklama

- To zło w naszym życiu może tylko Bóg przemienić. W każdym aspekcie. Jaka jest ta różnica po nawróceniu, bo to jest istotne? Że nigdy nie był bym z Bogiem w tych sytuacjach, w tych strachach, w tych lękach, w tym egoizmie, w tej pysze, w tym „ja wiem lepiej”. A Pan Jezus prowadzi absolutnie swoją drogą. (…) Wola Boża przejawia się w wydarzeniach.

Zobacz całość świadectwa w serwisie YouTube: Zobacz

2021-11-08 09:48

Ocena: +35 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin: świadectwo nawrócenia Jana Budziaszka, perkusisty „Skaldów”

Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej, działające przy parafii św. Mikołaja w Lublinie, serdecznie zaprasza na spotkanie z Janem Budziaszkiem, perkusistą zespołu „Skaldowie”, który przedstawi historię swojego nawrócenia.

Świadectwo będzie okazją do opowiedzenia o cudach, które doprowadziły do nawrócenia oraz które wciąż dzieją się w życiu pana Jana. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 2 grudnia, o godz. 17.00 modlitwą różańcową w kościele św. Mikołaja (ul. ks. M. Słowikowskiego 1, Lublin). Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., której oprawę muzyczną przygotowała wspólnota Guadalupe z Lublina. Po Eucharystii, ok. godz. 19.00, świadectwo swojego nawrócenia przedstawi Jan Budziaszek. Spotkanie jest otwarte, mogą wziąć w nim udział wszystkie zainteresowane osoby, do czego serdecznie zapraszamy.

CZYTAJ DALEJ

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk na Ukrainie

2022-11-29 12:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ambasador Rosji przy Watykanie Aleksander Awdiejew powiedział agencji Ria Novosti, że wyraził Stolicy Apostolskiej „oburzenie” Moskwy z powodu słów papieża w wywiadzie dla jezuickiego magazynu „America” dotyczących aktów okrucieństwa wojsk rosyjskich na Ukrainie, zwłaszcza Buriatów i Czeczenów – podała agencja ANSA.

„Wyraziłem oburzenie takimi insynuacjami i podkreśliłem, że nic nie może zachwiać spójności i jedności wielonarodowego narodu rosyjskiego” - powiedział ambasador.

CZYTAJ DALEJ

Gaz-System: gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

2022-11-30 15:32

[ TEMATY ]

gaz

Adobe.Stock.pl

30 listopada tego roku gazociąg podmorski Baltic Pipe uzyskał docelową moc przesyłową w kierunku Polski, czyli 10 mld m sześciennych gazu rocznie - poinformował w środowym komunikacie Gaz-System.

Jak wyjaśniono, Energinet, duński operator systemu przesyłowego zakończył proces podłączenia tłoczni w Zealand do infrastruktury Baltic Pipe.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję