Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Mleko dla Libanu

648 puszek mleka w proszku dla niemowląt wyjechało dziś z Magazynu Caritas Archidiecezji Łódzkiej jako darowizna dla dzieci w Bejrucie, w Libanie.

2021-11-10 12:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Jubileusz Apostolatu Maryjnego w CRO DPS

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

Archiwum prywatne

Stowarzyszenie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika w Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczym Domu Opieki Społecznej w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego istnieje od 18 maja 2017 r.. Do wspólnoty należą ludzie często dotknięci cierpieniem, samotnością i różnymi trudnymi doświadczeniami życiowymi. 

Pod koniec maja przeżywaliśmy jubileusz V rocznicy powstania Apostolatu Maryjnego. Uroczystość jubileuszową połączyliśmy z obchodami Dnia Matki. Na zewnątrz budynku, wśród wiosennej przyrody, przy okolicznościowej dekoracji rozpoczęliśmy Majówkę Maryjną. Na początku spotkania wszystkich przybyłych gości powitała pani Urszula Siudaczyńska - przewodnicząca Apostolatu w naszej wspólnocie oraz ks. Kapelan. Wielką radością było dla nas przybycie z Warszawy ks. Jerzego Basaja CM - Krajowego Dyrektora Stowarzyszenia Cudownego Medalika, a także ks. Radosława Pawłowskiego CM - archidiecezjalnego opiekuna Apostolatu Maryjnego oraz p. Heleny Lech - diecezjalnej moderator. Przybyły także przewodniczące i członkinie z sześciu wspólnot Apostolatu z naszej archidiecezji. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: p. Dyrektor CRO Krystyna Matysek, p. Halina Dudzińska z Rady Osiedla, kierownicy oraz pracownicy wszystkich oddziałów naszego Centrum. Dzięki pięknej pogodzie w spotkaniu uczestniczyli bardzo licznie pensjonariusze, wśród których wiele osób było specjalnie przywiezionych na wózkach. Po uroczystym powitaniu, śpiewem Litanii Loretańskiej oraz kilku pieśni maryjnych, uczciliśmy Matkę wszystkich matek, czyli Matkę Bożą. Dzięki temu mogliśmy wspomnieć piękną tradycję spotkań na majówkach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Następnie głos zabrał ks. Jerzy Basaj, który mówił o roli i celu Apostolatu Maryjnego oraz o znaczeniu Cudownego Medalika. Podzielił się także osobistym świadectwem miłości do Matki Bożej. Ważnym momentem spotkania było przyjęcie do Apostolatu Maryjnego osiem nowych członków, których przedstawił ks. kapelan. Ks. Dyrektor poprzez przyjęcie ślubowania i przyrzeczenia włączył wszystkich do Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Dla wszystkich była to wzruszająca i bardzo podniosła chwila. Jako pamiątkę każdy z nowych apostołów otrzymał specjalny, nowy Cudowny Medalik, folderki oraz książeczkę pt. „Różaniec Biblijny”. Wszyscy chętni uczestnicy spotkania otrzymali też medaliki z Niepokalaną. Druga część Majówki poświecona była matkom. Najpierw wszyscy w jednym momencie wypowiedzieli imię swojej mamy, a następnie słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o mamie, szczególnie te, które wykonywali znani polscy piosenkarze. Pracownicy CRO odczytali kilka wierszy, w których mowa była roli i pięknie każdej mamy. Niektórzy z pensjonariuszy przygotowali także własne piosenki, wiersze i wspomnienia o swoich mamach. Warto chociażby przytoczyć słowa rymowanki jednej z młodych pensjonariuszek Moniki Zaniewskiej: „Dni urocze i piękne w drodze życia przeżywamy, ale jednym z najpiękniejszych jest Dzień Mamy. Więc serdecznie Ci życzę, aby przez ten dzionek cały, wszystkie nuty szczęścia w Twoim sercu mocno grały”. Te chwile wspomnień o mamach wyciskały u większości osób łzy z oczu. Były to łzy czułości, wzruszeń i wdzięczności dla naszych kochanych mam.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Szef rządu: chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców ekologicznego przestępstwa na Odrze

2022-08-13 10:19

[ TEMATY ]

premier

PAP/Lech Muszyński

Chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców ekologicznego przestępstwa na Odrze - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Poinformował przy tym, że przeznaczona zostanie nagroda, która ma pozwolić ująć sprawcę zatrucia Odry.

Szef rządu podczas konferencji prasowej w Gorzowie Wielkopolskim poinformował, że administracja będzie podejmować działania, aby znaleźć i ukarać winnych katastrofy ekologicznej na Odrze. "Chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców tego ekologicznego przestępstwa, z którym najprawdopodobniej mamy do czynienia" - mówił premier.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję