Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrków Trybunalski: Różaniec z męskich serc

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Maciej Hubka

W pierwszą sobotę grudnia ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł po raz 33 Męski Publiczny Różaniec. W duchu adwentu i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia uczestnicy wspólnej modlitwy rozważali Tajemnice Radosne Różańca Świętego. We wspólnej modlitwie wzięło udział ponad czterdziestu mężczyzn.

Jak co miesiąc piotrkowscy mężczyźni spotkali się o godz. 10:00 pod Kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, aby od wspólnego czytania Pisma Świętego - fragmentu z Listu do Efezjan, oraz modlitwy do Świętego Michała Archanioła, rozpocząć kolejny Męski Publiczny Różaniec. Inicjatywa ta, która jest obecna w naszym mieście już od trzech lat, wpisuje się w ogólnopolski ruch Męskiego Różańca. Co warto podkreślić, piotrkowski różaniec jest jednym z najstarszych w kraju.

Reklama

Organizowany przez piotrkowian dla piotrkowian, stanowi ważny element życia religijnego miasta, skupiając wiernych ze wszystkich parafii. O kolejnych edycjach informują zarówno piotrkowskie media regionalne, jak i serwisy elektroniczne wielu piotrkowskich parafii oraz Archidiecezji Łódzkiej. Tak jak w skali całego kraju, Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim jest zarówno świadectwem miłości Boga i bliźnich, drogą duchowego wzrostu oraz szansą na wypełnienie słów Pisma Świętego - dzielenie się Ewangelią, wiarą, nadzieją i miłością.

W związku z czasem adwentu, w rozważaniach opracowanych przez uczestników modlitwy, głównym tematem była budowa relacji z Panem Jezusem na wzór i przy pomocy Maryi. W kolejnych Tajemnicach Radosnych piotrkowscy mężczyźni badali swoje sumienia z jakości swojego wsłuchiwania się w Słowo Boże, podążania za Jezusem w zaufaniu, dążenia do spotkań z Jezusem, a także pokornego ofiarowania Mu swego życia i poszukiwania relacji z Panem na wzór Maryi.

Publiczna modlitwa i świadectwo zaprowadziły jak co miesiąc uczestników różańca na Mszę Świętą - sedno życia chrześcijańskiego. Podczas kazania duchowy opiekun piotrkowskiego dzieła, ks. Piotr Niedzielski skierował umysły i serca mężczyzn na postać proroka Izajasza, dając zebranym kolejny powód do osobistej refleksji. Wspólnotowa Msza Święta sprawowana w kościele św. Jacka i św. Doroty jest ważnym elementem comiesięcznych spotkań.

Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się w pierwszą sobotę stycznia - w Nowy Rok (1.01.2022 r.). Tym razem wyjątkowo, wymarsz spod Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się o godz. 10:30, aby zdążyć na Mszę Świętą o godz. 11:30. Ponieważ będzie to Msza szczególne adresowana dla najmłodszych, zachęcamy aby styczniowy różaniec okazał się okazją do wspólnej modlitwy ojców i synów - łącząc pokolenia w wierze i miłości.

2021-12-06 09:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: O Boga trzeba walczyć!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W liturgiczne wspomnienie Świętych Archaniołów – Gabriela, Michała i Rafała, wspólnota parafii kolegiackiej w Łasku obchodziła odpust ku czci swojego drugiego patrona.

CZYTAJ DALEJ

Podczas Dnia Islamu czytane będą fragmenty Biblii i Koranu nt. nadziei

2022-01-25 17:43

[ TEMATY ]

Biblia

Koran

Dzień Islamu

Archiwum Redakcji Rzeszowskiej

Fragmenty Biblii i Koranu odnoszące się do nadziei czytać będą katolicy i muzułmanie podczas obchodów przypadającego jutro XXII Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Przedstawiciele obydwu religii będą też modlić się o to, aby “dzielili się ze sobą i innymi ludźmi świadectwem głębokiej wiary, niezłomnej nadziei i prawdziwej miłości w naszym pielgrzymowaniu do Boga”.

Wydarzeniu towarzyszy hasło: "Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei". Podobnie jak przed rokiem, z powodu pandemii spotkanie odbędzie się wyłącznie w formule on line i będzie transmitowane na kanale YouTube (https://youtu.be/TmTgJwt-0bc).

CZYTAJ DALEJ

Papież zadzwonił do rodziny zastępczej

2022-01-25 15:01

[ TEMATY ]

rodzina

Franciszek

PAP

Franciszek zadzwonił do włoskiej rodziny zastępczej wychowującej dwoje niepełnosprawnych dzieci i podziękował za okazane przez nich serce. „Miałam wrażenie, że rozmawiam z przyjacielem. Chciał poznać bliżej historie naszych dzieci” – wyznaje Caterina, która długo nie mogła uwierzyć, że słyszy w słuchawce głos Papieża.

Ojciec Święty poznał historię tej rodziny dzięki ich przyjaciołom, którzy też mają niepełnosprawne dzieci. Byli oni ostatnio na audiencji w Watykanie, podczas której wręczyli Papieżowi list od Cateriny, Bruno i ich dzieci, opisujący realia ich życia. Napisali Franciszkowi m.in. o tym, że przysposobiona córeczka nie chodzi i nie mówi, ale dzięki wszczepieniu specjalnej protezy słucha muzyki, którą kocha i może usłyszeć głosy swych bliskich. Pisali też o dwóch naturalnych synach, z których jeden choruje na autyzm, i o jego ogromnej wierze. Do listu dołączyli zdjęcie, na którym widać jak całą rodziną oglądają w telewizji Anioł Pański z Franciszkiem. Caterina, wyznała agencji Ansa, że choć dołączyła do listu numer telefonu, to nie spodziewała się, że Papież do niej zadzwoni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję