Reklama

Włochy

Rodzinne historie w filmie przygotowaniem do Spotkania Rodzin

Diecezja rzymska wraz z watykańską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia przygotowała serię krótkometrażowych filmów mogących pomóc w przygotowaniu się do przyszłorocznego Światowego Spotkania Rodzin. Decyzją Papieża Franciszka odbędzie się ono równolegle w Rzymie i we wszystkich diecezjach na świecie w dniach 22-26 czerwca 2022 roku.

[ TEMATY ]

film

rodzina

Rzym

Osiem przygotowanych dotąd filmów jest swoistą katechezą na temat rodziny i małżeństwa. „Zależy nam na tym, by mogły być one wykorzystywane jako pomoce w parafiach na całym świecie” – podkreśla ks. Dario Criscuoli, dyrektor duszpasterskiego centrum ds. rodziny w diecezji rzymskiej.

Pierwszy z filmów zatytułowany jest „Nadać imię” i opowiada historię młodej położnej. Odebrała ona poród od nastoletniej matki, która nie zechciała nadać imienia swemu dziecku, ponieważ postanowiła je zostawić w szpitalu i oddać do adopcji. Imię chłopcu nadała więc położna. „Poczułam się odpowiedzialna za to maleństwo, tak jakbym tym imieniem wyznaczała mu początek drogi życia” – wyznaje w filmie mówiąc o radości, jaką poczuła, gdy zobaczyła, że chłopczyk znalazł kochającą rodzinę i został szybko adoptowany.

W kolejnych filmach występują autentyczne rodziny, niejednokrotnie mocno doświadczone przez życie. „Prezentowane świadectwa pokazują, że nie istnieją perfekcyjne rodziny, a jedynie szkoły miłości, nadziei i wzajemnej troski, w których wciąż wzrastamy” – mówi ks. Criscuoli, wskazując, że te świadectwa mogą być ważnym etapem przygotowań do Światowego Spotkania Rodzin.

2021-12-16 17:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sakramentalny i sakralny charakter małżeństwa i rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

Unsplash/pixabay.com

Dla chrześcijan małżeństwo i rodzina w świetle Objawienia, nie są tylko świecką rzeczywistością, ale mają Boskie pochodzenie, realizując istotny zamysł Boga. „Stwarzając mężczyznę i kobietę, Bóg ustanowił ludzką rodzinę i nadał jej podstawową strukturę. Jej członkami są osoby równe w godności” (Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 2203). Zamysł Boga względem małżeństwa i rodziny został „zafałszowany” przez grzech pierworodny, który wprowadził dysharmonię i nieład w dobro małżeństwa i rodziny. W Starym Przymierzu monogamiczne małżeństwo było znakiem miłości Boga do ludzi - obrazem przymierza Jahwe z Izraelem.

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Apostoł

[ TEMATY ]

św. Andrzej

TER

Św. Andrzej, patron kościoła

Św. Andrzej, patron kościoła

Andrzej był rybakiem, bratem św. Piotra, pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim. Razem z bratem i jego rodziną mieszkał w Kafarnaum. Jezusa i Jego naukę poznał dzięki Janowi Chrzcicielowi, którego był uczniem.

Stał się Pierwszym Powołanym, jednym z dwunastu Apostołów; poszedł za Jezusem zaraz po Jego chrzcie w Jordanie i namówił do tego również Piotra.

CZYTAJ DALEJ

MRiPS przedstawia założenia nowej edycji programu "Maluch plus"

2022-11-30 10:54

Ministerstwo Rodziny

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję