Reklama

Wiara

Jak poznać Boga?

Jak poznać Boga? Jaki jest Bóg? Jak rozpoznawać Boże myśli o nas? Na te pytania odpowiada dr Anna Saj, świecka misjonarka w ramach katolickiego Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja, która dzieli się swoim doświadczeniem wiary i przybliża receptę na zmianę postrzegania świata.

[ TEMATY ]

Bóg

Karol Porwich/Niedziela

Poznanie Jezusa

„Czy chcesz poznać Boga? Czy chcesz dokopać się do tej głębi, w której przekonasz się, że On jest dobry, że kocha cię ogromną miłością, że ma niesamowitą pasję, dzięki której stoi zawsze po twojej stronie? Czy chcesz poznać to, co On zrobił dla ciebie i co zrobi dla ciebie, jak wspaniale zaplanował twoje życie – mówiła dr Anna Saj. – Pierwsza rzecz, która spotkała cię dzisiaj, to to, że znasz Jezusa i wiesz, że Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, aby cię zbawić, aby cię odnowić i żeby doprowadzić cię do tego, że możesz wołasz wołać „Abba”, „Tatusiu”. Potrzebowałeś podjąć decyzję o tym, że Jezus Chrystus jest Twoim Panem”.

Szukanie Boga

„Każdego dnia jest tyle skarbów i łask, które Bóg może o sobie objawić. Chcę cię do tego zachęcić, byś szukał tego, kim On jest. Jak napisał św. Paweł: „Oręż bojowania naszego nie jest z ciała, lecz posiada moc burzenia, dla Boga, twierdz warownych. Udaremniamy ukryte knowania i wszelką wyniosłość przeciwną poznaniu Boga i wszelki umysł poddajemy w posłuszeństwo Chrystusowi” (2 Kor 10,4-5). Chociaż jesteś słaby, jesteś słabym człowiekiem, to walczysz i broń, którą się posługujesz, czerpie moc z Boga. To jest bardzo ważne, żeby to zrozumieć. Nie walczysz swoją bronią. Posługujesz się bronią, która czerpie moc z Boga. Ta moc wskrzesiła Jezusa z martwych, stworzyła cały wszechświat. Ta moc stworzyła całe piękno, które nas otacza. Ta moc zaplanowała twoje życie i ta moc daje ci do ręki narzędzie, żebyś odniósł zwycięstwo. Potrzebujesz zburzyć swoje rozumowania, po to, żeby lepiej poznać Boga. Bóg chce cię dotknąć, objawić Swoją miłość, chce manifestować się w twoim życiu. Bóg dotknął świętego Pawła, dotknął mnie i dotknie ciebie”.

Bóg przemienia serce

„Mamy różne nawyki, zostaliśmy nauczeni różnych rzeczy. Ja np. kiedyś myślałam, że św. Mikołaj naprawdę przychodzi do mojego pokoju i kładzie prezenty pod łóżkiem. Potrzebowałam czasu, aby przemienić moje myślenie, że jest to dobroć moich rodziców, którzy chcą sprawić mi ogromną przyjemność i radość. Ale uwierzyłam też w mnóstwo różnych innych rzeczy. Uwierzyłam w to, że jestem bardzo słabą uczennicą i nie jestem w stanie osiągać wielkich sukcesów i okazało się, że to była nieprawda o mnie. Kiedy Bóg dotknął mojego serca, przemienił mnie w taki sposób, że zaczęłam myśleć o sobie w taki sposób, iż mogę się nauczyć, mogę zdobywać wiedzę, mogę się wykształcić. Dzisiaj jestem doktorem teologii”.

Reklama

Bóg chce cię wspierać

„Potrzebujesz zburzyć mury swojego rozumowania, aby lepiej Boga poznać. Niektórzy myślą o sobie, że są jakąś drugą kategorią człowieka, że Bóg o nich zapomniał, że Bóg ich nie widzi, że zajmuje się wszystkimi, tylko nie nimi. To jest fałszywe rozumowanie, bo Bóg chce cię dotknąć, Bóg chce objawić ci swoją miłość. Każdą myśl, zgodnie z tym, co mówi św. Paweł, musisz identyfikować i wziąć do niewoli. To znaczy, musisz ją sobie uświadomić. Musisz postawić sobie pytanie, o czym tak naprawdę myślisz. Musisz się zastanowić, czy ta myśl, która jest w twojej głowie, jest posłuszna Chrystusowi. Musisz sprawdzić, czy np. myśl o tym, że nic ci się w życiu nie uda, zgadza się z tym, co Bóg mówi i myśli o tobie. W Liście do Filipian jest napisane, że wszystko możesz w tym, który cię umacnia. Jeżeli więc Bóg cię do czegoś powoła, wyznaczy ci jakiś cel i zadanie, to nie musisz myśleć o sobie jako nieudaczniku, ale możesz uwierzyć w to, że ta myśl jest fałszywa i ją od siebie odrzucić”.

2022-01-02 16:54

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg i moja „komórka”

Niedziela świdnicka 27/2013, str. 1

[ TEMATY ]

wiara

Bóg

człowiek

MAGDALENA NIEBUDEK

Kiedy byłem jeszcze studentem, denerwowało mnie, jak ktoś jadąc autobusem, popisywał się telefonem komórkowym. Przyrzekłem sobie wtedy, że nigdy nie kupię tego urządzenia, z piekła rodem, które towarzyszy jak cień ludziom... no i kupiłem! Komórka stała się nieodłącznym narzędziem. Sprawdzam jego użyteczność i okazuje się godna uwagi. Ten okropny telefon doprowadził mnie do rozważań o tajemnicy kontaktu z Bogiem. Bóg nigdy nie odkłada słuchawki. Nigdy nie jest abonentem czasowo niedostępnym. Jest tam. Słucha. Czuwa. Idzie przodem. Towarzyszy. Nie przerywa rozmowy. Można połączyć się z Nim w każdej chwili. Zawsze tam jest. Wiecznie Czuwający. Czeka. Rozmowy mogą być krótkie. Chyba musi Mu się podobać nieskończenie, gdy mówimy w każdym momencie: „Kocham Cię”. To jest super łatwe i niemęczące. Wzywa nas, byśmy byli wyposażeni w przenośny telefon miłości. Nic się za niego nie płaci. A On odpowiada konkretną łaską, spełnieniem prośby, błyskiem radości, chwilą niewyobrażalnego pokoju. To są uśmiechy Bożej komórki! Kiedy techniczne ograniczenia powodują wyświetlenie komunikatu na ekranie: „Szukam sieci”, widzę, że ta przestrzeń należy do Boga. Czas na modlitwę.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję