Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Jasełka na czasie

Z kolędową wizytą do przedszkolaków wychowywanych przez siostry prezentki, 3 stycznia zawitali biskupi, proboszcz katedry oraz inni kapłani.

[ TEMATY ]

Świdnica

prezentki

ks. Mirosław Benedyk

Maluchy prezentują scenę Narodzenia Pańskiego w życiu kard. Stefana Wyszyńskiego

Maluchy prezentują scenę Narodzenia Pańskiego w życiu kard. Stefana Wyszyńskiego

Zaproszenie od najmłodszych i ich wychowawczyń zostało złożone jeszcze przed świętami, kiedy to dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek odwiedziły Świdnicką Kurię Biskupią, aby złożyć duchownym świąteczne życzenia i przekazać okolicznościowe podarki.

W tym roku panie przedszkolanki wraz z siostrami przygotowały grupę sześciolatków, które zaprezentowały jak w trudnych czasach bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. s. Róży Czackiej rodził się Pan Jezus. Na przykładzie tych dwojga błogosławionych, dzieci ukazały, że wcielona Miłość może narodzić się w życiu każdego człowieka.

Bp Ignacy i bp Adam wraz z towarzyszącymi im księżmi ks. prał. Piotrem Śliwką, ks. prał. Markiem Korgulem z wydziału katechetycznego i ks. kan. Krzysztofem Orą z wydziału duszpasterskiego, złożyli życzenia maluchom i ich opiekunom odwiedzając wszystkie grupy.

2022-01-04 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja Katolicka – to uświęcanie się poprzez odmianę świata na lepszy

Niedziela świdnicka 48/2012, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Świdnica

M. Jarosz

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy współpracują z hierarchią kościelną w realizacji działalności apostolskiej Kościoła. Nadzór nad Akcją Katolicką diecezji świdnickiej sprawuje Biskup Świdnicki, który mianuje asystenta kościelnego, obecnie jest nim ks. dr Sławomir Augustynowicz z Głuszycy. Głównym celem Akcji Katolickiej jest pogłębianie formacji chrześcijańskiej katolików świeckich, rozwój kultu publicznego, popieranie chrześcijańskiej doktryny, współpraca z biskupem miejsca i duchowieństwem.

JULIA A. LEWANDOWSKA: - Jakie były początki Akcji Katolickiej w diecezji świdnickiej?

CZYTAJ DALEJ

Picie kawy chroni serce

2022-09-29 07:45

[ TEMATY ]

kawa

Adobe.stock.pl

Picie dwóch do trzech filiżanek kawy dziennie, również rozpuszczalnej i bezkofeinowej, wiąże się z dłuższym życiem i niższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych w porównaniu z unikaniem kawy – wskazują nowe badania opublikowane w „European Journal of Preventive Cardiology”.

Niewiele dotąd opublikowano informacji na temat wpływu różnych rodzajów kawy na zdrowie serca i długowieczność. Teraz australijscy naukowcy zbadali powiązania pomiędzy rodzajami kawy a przypadkami arytmii, chorobami sercowo-naczyniowymi i zgonami, wykorzystując dane z brytyjskiego Biobanku, który rekrutował dorosłych w wieku od 40 do 69 lat. Pojęciem chorób sercowo-naczyniowych objęto chorobę wieńcową, zastoinową niewydolność serca i udar niedokrwienny.

CZYTAJ DALEJ

Trzy dekady festiwalu

2022-09-29 20:00

[ TEMATY ]

festiwal

opera

Maksymilian Rychły

Wykonawcy koncertu galowego.

Wykonawcy koncertu galowego.

Na jubileuszowy 30. Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto” złożyło się kilka koncertów muzyki operowej w kościołach i ośrodkach kultury w Cieszynie.

Festiwal organizowany jest w Cieszynie od 1992 r. i kierowany przede wszystkim do miłośników opery, operetki i musicalu, jazzu i muzyki popularnej oraz wykonań wokalno-instrumentalnych. Jak podkreśla dyrektor festiwalu Małgorzata Mendel, w programie wrześniowej jubileuszowej edycji znalazła się gala w Teatrze im. Adama Mickiewicza z największymi przebojami operowymi w wykonaniu ponad stu artystów, inscenizacja „Zemsty Nietoperza”, a także jedno z najpiękniejszych dzieł oratoryjnych, czyli „Mała msza uroczysta” Rossiniego. Prócz tego odbył się koncert XIX i XX-wiecznych pieśni polskich i ukraińskich i prawykonanie suity inspirowanej muzyką Szymanowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję