Reklama

Niedziela Częstochowska

Oaza dla dorosłych cz. 2

W dniach 18-24 lutego w DOM-u Ruchu Światło-Życie przy ul. Dobrzyńskiej w Częstochowie II część rekolekcji oazowych dla dorosłych poprowadzi ks. Michał Pabiańczyk.

[ TEMATY ]

rekolekcje

oaza

Ruch Światło‑Życie

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej/Facebook

Mogą w nich uczestniczyć również te osoby, które nie brały udziału w pierwszej części. Zapisy trwają do końca stycznia lub do wyczerpania miejsc. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: www.cz.oaza.pl . W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt pod nr. tel. 502 378 550.

2022-01-20 13:39

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mają prowadzić innych

Niedziela sandomierska 7/2017, str. 6

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adam Stachowicz

Procesja z darami podczas Mszy św.

Procesja z darami podczas Mszy św.

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR) to rekolekcje organizowane przez Domowy Kościół, rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie dla małżeństw, które podejmują lub mają podjąć posługę prowadzenia spotkań w kręgach, czyli małych domowych grupach. Takie rekolekcje drugiego stopnia zostały zorganizowane w ośrodku rekolekcyjnym „Quo Vadis” w Sandomierzu w dniach od 26 do 29 stycznia. Uczestniczyło w nich 30 par małżeńskich z całej Polski. Wraz z rodzicami przybyło 26 dzieci, a doliczając do tego diakonię wychowawczą, to w ośrodku gościło łącznie 90 osób. – Podczas spotkań staraliśmy się zachęcić uczestników rekolekcji – małżonków trwających w Domowym Kościele – do wierności charyzmatowi Ruchu Światło-Życie i zasadom Domowego Kościoła. Ukazywaliśmy i przypominaliśmy piękno duchowości małżeńskiej, tj. drogę świętości dla małżonków kroczących do Pana Boga nie osobno, ale razem, w jedności. Drogę tę wskazał nam nasz założyciel sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Poprzez przedstawianie cech i zadań dla par animatorskich, które mają ożywiać, pobudzać, zachęcać, wspierać małżeństwa będące w kręgu, pragnęliśmy rozbudzić ich gorliwość w pełnieniu posługi animatorskiej. Podkreślaliśmy ważność i odpowiedzialność misji, którą pełnią lub będą pełnić w myśl słów Pana Jezusa „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16a) – mówią prowadzący szkolenie Stanisław i Halina Pikulowie.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia - codzienne rozważania na lipiec

2022-06-30 09:20

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Miesiąc lipiec zawsze był w tradycji Kościoła poświęcony czci Krwi Chrystusa, co podkreślali również w swoich różnych przemówieniach i kazaniach ostatni papieże, m.in. św. Jan XXIII, św. Jan Paweł II, Benedykt XVI. Natomiast dzień 1 lipca był uroczystością liturgiczną dla całego Kościoła, aż do reformy liturgicznej Soboru Watykańskiego II, który połączył tę uroczystość z uroczystością Bożego Ciała i dlatego od tej pory obchodzimy uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej.

Jednakże duchowa Rodzina Krwi Chrystusa, do której należy kilka zgromadzeń zakonnych (m.in. Misjonarze Krwi Chrystusa, Adoratorki Krwi Chrystusa, Misjonarki Krwi Chrystusa) oraz wiele świeckich wspólnot (m.in. Wspólnota Krwi Chrystusa, Stowarzyszenie Krwi Chrystusa), ma ten przywilej, że każdego roku dnia 1 lipca obchodzi uroczystość odpustową Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Stąd poprzez te zgromadzenia zakonne oraz wiele grup świeckich jest również dzisiaj rozpowszechniane to nabożeństwo do przenajdroższej Krwi Chrystusa, szczególnie w miesiącu lipcu, w którym odmawia się litanię do Krwi Chrystusa, nazywaną „nabożeństwem lipcowym” (analogicznie do nabożeństwa majowego i czerwcowego).

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: śmieję się z siebie i idę dalej

2022-07-06 15:07

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Nadal jestem zwolennikiem porannej modlitwy, bo jeśli nie zaczniesz dnia od modlitwy, to od samego rana wpadasz w maszynkę do mięsa – powiedział Papież w rozmowie ze swym byłym rzecznikiem prasowym w archidiecezji Buenos Aires. Ks. Guillermo Marcó pytał Franciszka o jego codzienne życie.

Mówiąc o swej modlitwie, Papież powiedział, że modli się tak jak ma się modlić biskup, czyli mając na względzie swoją owczarnię. Przyznał też, że wiele się uczy od ludzi. „Moje serce jest magazynem, jest pełne rzeczy, które przechowuję. Cały czas muszę poszerzać półki. Jestem trochę kolekcjonerem w dobrym tego słowa znaczeniu, nie chcę stracić żadnej z dobrych rzeczy, które ludzie mi dają” – powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję