Reklama

Anioł Pański

Papież po „Anioł Pański”: o trędowatych, mieszkańcach Dalekiego Wschodu i salezjanach

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o przypadającym dzisiaj 69 Światowym Dniu Trędowatych, przypadającym 1 lutego na Dalekim Wschodzie Nowym Roku Księżycowym a także pozdrowił salezjanów i salezjanki.

[ TEMATY ]

Franciszek

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Wyrażam swoją bliskość wszystkim, którzy cierpią na tę chorobę i życzę, aby nie zabrakło im wsparcia duchowego i opieki zdrowotnej. Konieczna jest wspólna praca, aby w pełni zintegrować te osoby poprzez przezwyciężenie wszelkiej dyskryminacji związanej z chorobą, która niestety nadal dotyka wielu, zwłaszcza w sytuacjach społecznych naznaczonych większym ubóstwem.

Pojutrze, 1 lutego, na całym Dalekim Wschodzie i w różnych częściach świata obchodzony będzie Nowy Rok Księżycowy. Z tej okazji przekazuję serdeczne pozdrowienia i wyrażam życzenie, aby w nowym roku wszyscy cieszyli się pokojem, zdrowiem oraz spokojnym i bezpiecznym życiem. Jakże to piękne, gdy rodziny znajdują okazję, żeby się zgromadzić i razem przeżywać chwile miłości i radości. Niestety wielu rodzinom nie uda się niestety w tym roku zgromadzić z powodu pandemii. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się przezwyciężyć tę próbę. Życzę także, aby dzięki dobrej woli poszczególnych osób i solidarności narodów cała rodzina ludzka będzie mogła z nowym dynamizmem osiągnąć cele dobrobytu materialnego i duchowego.

Reklama

W przeddzień uroczystości św. Jana Bosko pragnę pozdrowić salezjanów i siostry salezjanki, którzy czynią w Kościele tak wiele dobrego. Oglądałem Mszę św. odprawianą w sanktuarium Maryi Wspomożycielki przez przełożonego generalnego, ks. Ángela Fernándeza Artimea. Modliłem się razem z nim za wszystkich. Pomyślmy o tym wielkim świętym, Ojcu i nauczycielu młodzieży, który nie zamknął się w zakrystii, nie był zamknięty w swoich sprawach, wyszedł na ulicę, aby szukać młodych, z tą charakteryzującą go kreatywnością. Najlepsze życzenia dla wszystkich salezjanów i salezjanek!"

Papież pozdrowił grupy pielgrzymów obecne na placu św. Piotra, w tym młodzież z włoskiej Akcji Katolickiej uczestniczącej w „Karawanie Pokoju”. Życzył tradycyjnie zgromadzonym smacznego obiadu i prosił o modlitwę w swej intencji.

2022-01-30 13:06

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek: otwórzcie się na Boże Miłosierdzie, zaufajcie cierpliwości Boga!

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

MARGITA KOTAS

Do otwarcia na Boże Miłosierdzie, zaufania w Jego cierpliwość, zamieszkania w ranach Jego miłości i spotkania Jego miłosierdzia w sakramentach zachęcał papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w ramach uroczystości objęcia w posiadanie bazyliki Laterańskiej, będącej katedrą Biskupa Rzymu. "Poczujemy Jego czułość, odczujemy jego objęcie, a my także będziemy bardziej zdolni do miłosierdzia, cierpliwości, przebaczenia i miłości" - powiedział Ojciec Święty w nawiązując do obchodzonej dzisiaj Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

„Wszyscy pojednani w Jezusie Chrystusie” – papież jedzie do Demokratycznej Republiki Konga

2023-01-27 18:11

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Kongo

#Pielgrzymka

PAP/ETTORE FERRARI

W dniach 31 stycznia – 3 lutego papież Franciszek 2023 odwiedzi Kinszasę, stolicę Demokratycznej Republiki Konga (DRK). Planowana od kilku lat podróż nie doszła do skutku z powodu pandemii. Zapowiedziana w końcu na lipiec 2022 roku, miała obejmować także Gomę na wschodzie kraju, gdzie Franciszek miał odprawić Mszę św. w obozie uchodźców i spotkać się z ofiarami przemocy. Jednak z powodu problemów papieża z kolanem, została przeniesiona na początek 2023 roku. Obecnie jednak przyjazd do Gomy okazał się niemożliwy ze względu na trwające w tym regionie walki między rebeliantami a armią DRK.

Franciszek nie od dziś śledzi sytuację w afrykańskim państwie. W 2018 roku zwołał Dzień Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju, zwracając się z prośbą o modlitwę szczególnie za DRK oraz Sudan Południowy – kraje od lat nękane krwawymi konfliktami zbrojnymi i wojną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję