Reklama

Niedziela Świdnicka

Spotkanie Apostolatu Trzeźwości

W auli katedralnego domu parafialnego 29 stycznia spotkali się członkowie i sympatycy diecezjalnego ruchu trzeźwościowego.

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

Apostolat Trzeźwości

ks. Rafał Chudy

ks. Mirosław Benedyk

Pamiątkowe zdjęcie członków Apostolatu, przybyłych na noworoczne spotkanie z biskupem

Pamiątkowe zdjęcie członków Apostolatu, przybyłych na noworoczne spotkanie z biskupem

Do wspólnego stołu zaproszono także bp. Marka Mendyka, proboszcza katedry ks. prał. Piotra Śliwkę oraz duszpasterzy ks. Rafała Chudego i ks. Pawła Traczykowskiego.

- Chcemy Panu Bogu podziękować za dar wolności i pokoju oraz że budząc się do życia, możemy uwielbiać Go i mówić do Niego - dziękuję za kolejny dzień. Spotykając się w nowym roku i składając sobie życzenia, chcemy wyrazić to, co najpiękniejsze i najbardziej szczere. Żebyśmy odkryli ten najpiękniejszy dar, jakim jest poznanie prawdy o Bogu, o człowieku i świecie, i o sobie samym - mówił pasterz diecezji świdnickiej, dedykując przybyłym zdanie z Ewangelii: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8,32).

Bp Mendyk w obecności duszpasterzy wyraził wdzięczność przybyłym, za to, że są, że wspólnie sobie pomagają, bezinteresownie służąc. - Dziękuję wam, że świadomi własnych słabości, stawiacie innych na nogi – mówił.

Reklama

Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej opiera się na wolontariacie osób świeckich, które same w swoim życiu miały problem z uzależnieniem, niejednokrotnie przez długie lata wraz z jego bolesnymi konsekwencjami i skutkami dla nich i ich najbliższych, a dziś chcą nieść pomoc innym w wyjściu z ich nałogów i uzależnień.

W ramach działalności Apostolatu, działa punkt konsultacyjno-informacyjny w Świdnicy przy ul. Budowlanej 6 (II piętro) we wtorki w godz. 17– 19.

2022-02-04 10:26

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec o cechach dobrego policjanta

[ TEMATY ]

Świdnica

Święto Policji

Ks. Grzegorz Umiński

Eucharystię celebrował bp Ignacy Dec

Eucharystię celebrował bp Ignacy Dec

O postawie moralnej i religijnej funkcjonariuszy mówił bp senior Ignace Dec, podczas Mszy św. sprawowanej w dniu święta Policji.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli policjantki i policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy na czele z komendantem, inspektorem Andrzejem Dobiesem, przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy cywilni placówek policyjnych, a także przedstawiciele innych instytucji życia publicznego.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: wspólnota katolicka nadal nie odzyskała kościoła św. Mikolaja w Kijowie i prosi o pomoc papieża

2022-07-05 18:14

[ TEMATY ]

Ukraina

papież Franciszek

Antonio Spadaro/Twitter

Parafia rzymskokatolicka św. Mikołaja w Kijowie poprosiła Franciszka o “pomoc w zwróceniu świątyni jej prawowitym właścicielom”. W liście do papieża księża i świeccy po raz kolejny wspomnieli, iż kościół nie przeszedł ostatecznie na ich własność, mimo podpisania z władzami memorandum w tej sprawie. Zgodnie z tym dokumentem parafia miała zacząć korzystać z tego obiektu z dniem 1 czerwca, ale do dzisiaj to nie nastąpiło. W dawnej świątyni do dzisiaj mieści się od ponad 42 lat Narodowy Dom Muzyki Organowej i Kameralnej.

Autorzy listu zwrócili uwagę, że już ponad miesiąc minął od czasu, gdy władze złamały kolejną obietnicę zwrotu “naszej świątyni, która na naszych oczach niszczeje i z perły architektury, ozdoby naszego miasta bardzo szybko może się stać ostateczną ruiną”. Wyrazili wielki ból, że “praca naszych przodków jest tak zhańbiona i zniweczona. Każdy z nas, gdy nadejdzie taki czas, będzie odpowiadał na pytanie: co zrobił, aby zachować to dzieło dla przyszłych pokoleń”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Piotr Przyborek - biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej

2022-07-06 12:05

[ TEMATY ]

biskup

Karol Porwich/Niedziela

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Piotra Przyborka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Gdańsku-Oliwie, biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Musti di Numidia – ogłosiła dziś w południe (6 lipca 2022 r.) Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Ks. Piotr Przyborek urodził się 28 czerwca 1976 roku w Gdańsku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję